bugün

entry'ler (33)

kendi çocuğunu özel sanan ebeveyn

Büyük aptallıklardan biri bana göre. Bazı akıllılar başka bir çocuğu çocuğunun yanında ezer. Bir insanın diğerinden üstünlüğü yoktur. Kendi durumu içinde mutluysa mutludur, mutlu değilse mutsuzdur. ileriki davranışları geçmişteki yaptıklarının devamıdır. Mutluluk veya mutsuzluk buna göre devam eder... insanlarada verebileceği geçmişdeki kazandıklarıdır... Nasıl düzelecekleri kişiden kişiye değişir.

87 yaşındaki hastasına küfreden doktor

başarısız insandır. 6-7 yıl yaptığım bir işte başarılı insanların ortak özeklerinden biri sabırdır. bazısı oturmuş kişiliği sebebiyle böyle bir şeyi yapmaz.

günün sözü

zekanın ölçütü bilgi değil, hayal gücüdür. albert einstain

benim için bakirelik önemli değil

böyle laflar söyleyenler çocuğu olunca genelde susar.

sevgiliyi hamile bırakıp ayrılmak

kızı olunca kızına yapılırsa normal görmesi yüksek olacak kişinin yaptığı kötü bir davranış.

eğitim hayatınızdaki başarılarınız

eğitim sisteminin en azından 25 yıldır çok kötü olduğunu anlamam.

sabun yapılması gerekenler

firavun ibrahim'i yakmaya çalıştı. sabun yapmayı da o gözle görürüm. firavun gibi olmam. savaş ayrı. savaşta savaşılır. onun da usulü vardır.

düzeltme: nemrut'tu.

aile ile beraber netflix ten dizi izlemek

dizi seçmeyi bilmiyorsanız, internette ve sokakta dolaşmamanız gerektiğini anlatan yazıların olduğu başlık.
netflix'te belgesel de, çizgi film de, aile için kısmı da, aksiyon kısmı da vs. var. yorum kısmı yok. birçok saçma film sitesinden daha hızlı. görüntü kalitesi çok iyi. kötü filme girenlerin gerçek hayatta kötü yerlere(malum yerlere) girme ihtimali vardır. internette de kötü yerlere girme ihtimali vardır. yanlış yere girenler birçok yanlış şeyi seçer.

dirilse konserine gidilecek sanatçı

aşık veysel.

hayattan çıkarılan dersler

o kadar aç insan var, o kadar kuruşun hesabını yapan insan var, o kadar dilenen insan var, birçok yetim var... yazık. kendim için de birçok kişi için de. insanın doymaması... yazık.

babanın ceza olarak karta 30 bin tl sınır koyması

iyi ki iflas etmemiş.

aile ile beraber netflix ten dizi izlemek

eğer düzgün kullanırsan çok iyi şeyler izlersin.
1. çizgi film,(çocuk için)
2. belgeseller,
3. vizyona çıkan son filmler vs.

eğer kötü kullanırsan.
1. sapıkça şeyler.

internetin geneli böyle. netflixten ailece dizi izlemek yazmıssın. netflix olmasaydı internetten izleyecektin. çoğu sitede kaçak reklamı yapılıyor. geçtim aynı diziyi de açabilirdin. afedersiniz ama dizi seçmeyi bilmiyorsanız, ailenizle dizi izlemeyin. ayriyeten aile dizileri kısmı var netflix te. çocuk kısmı da... Netflix te yorum kısmı yok... kumanda kullanılabilir mi?...

sınava 15 gün kala tıp kazanabilir miyim acil

yurt dışı okullar da tıp olabilir, parayla girebilirsin belki. O da çok tuzlu. okul puanın iyiyse bilmediğin dersler sebebiyle en az 2-3 sene gerekiyor. okul puanın düşükse.......

günümüz gençlerinin laiklik anlayışı

kuran a baktığın zaman kişinin kişileri islama daveti görülür?

netflix yokken iyi kazanan kanallar

netflix paralı. şimdi kullananlar var. normal siteler de reklam filan veriyor(reklam biraz olsun engellenebilir) veya film eksik oluyor vs... filmleri televizyondan izlemek ise son zamanlarda paralı oldu. Hani yeni çıkan filmler filan izlencekse para veriliyordu. netflix 29 tl mi ne? özelliğe göre artıyor. kanallar bu yüzden kaybetti mi? o kanallarda neler izlenebiliyordu?

netflix yasaklansın kampanyası

netflix yokken digitürk filan iyi at koşturuyordu. onların oluşturabilaceği bir kampanya. bana göre bedavaya izlenebilmeli filmler filan. internette bir sürü saçma şey var, iyi şeyde. netflixte'de iyi şey var, kötü şey. yasak internete konsa bu mantığa göre daha iyi.

linux sebebiyle amerika kaç para kaybetmiştir

aslında windows çok kaybetti. o da amerika'da. belki de kazanmıştır. tahminim yıllar içinde eski parayla en azından 1 katrilyon kaybetmiştir. android, uygulamalar filanda giriyor işin içine.

kürtlerin her şeyi devletten beklemesi

ben batıda doğdum büyüdüm. doğunun 3 ilçesinde bulundum. diyeni de var demeyeni de. mevsimlik işçi olarak giden var. batıya gidip zengin olanı var, şükür diyen var, devlet daha ne yapsın diyen var, dilencilik eden var, simit satan var, evinden uzaklara gitmek isteyen, aşirete bağlı değiliz diyen var, tarlamız var ama bakamayız diyen var, ailesine bakmaya çalışanı var... her insanın sıkıntısı var. boş insanın sıkıntısı da var...

flüt ile çalınmış şarkı

Titanik.

araba kullanmayı bilmeyen erkek

Afrika'nın bazı kesimlerinde kullanmayan dolu kişi var!