bugün

entry'ler (233)

hazzın bilimi

Yale üniversitesi psikologlarından paul bloom 'un yazdığı, arzuladığımız şeyleri neden arzuladığımızla ilgili kapsamlı araştırmaların yer aldığı, 'sevdiğimiz şeyleri neden severiz?' sorusuna yanıt arayan kitap.

öğretmene şiddet

son örneği üsküdar'ın göbeğinde yaşanmıştır. amiri tarafından okulun orta yerinde darp edilen rehber öğretmen, milli eğitimin çivisinin çıktığının resmi belgesidir.

http://gundem.milliyet.co...detay/1854545/default.htm

ben şiddete seyirci kalamam diyorsan; http://www.change.org/tr/...m=permissions_dialog_true#

ben bu yazıyı kendime yazdım

iyi ki doğmuşum len valla bak.

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

Şu saatte hala ayakta olmanin mutsuzluğunu nasipse gün boyu işte yaşıycam ama neylersin şimdiden derdi sarsı.

komşu çocuğu öldürme senaryoları

Şuan nefesler tutuldu, uykular kaçtı kendi kendini imha etmesi beklenmekte zira bu saatte bu şiddette zırlayıp tepinmesi hayra alamet değil. (bkz: üretim hata veriyor)

seri eksi oy veren melek

(bkz: hoşgeldin melek sefalar getirdin)

antichrist

Şu ana kadar izlediğim filmler arasında en iyi giriş sahnesine sahip olan film ancak devami için söylenecek başka şeyler de var. ruh sağlığıyla ilgilendiğim için filmde anlatılan atipik yas süreci haliyle ilgimi çekti ancak yas sürecindeki kadının terapistliğini eşinin üstlenmesi mesleki etik açısından ne kadar doğru olur diye kendi kendime ikilemlere girmişken film aldı başını gitti ve filmin sonunda hissetiğim duygu ciddi bir rahatsızlıktı. Film konusu ve aktarılışı açısından oldukça ağır ve rahatsız edici.

sigmund freud

Freud un görüşlerinden etkilenmeyen hiçbir ruhbilimci ya da hiçbir kuram yoktur delinin biri kuyuya bir taş atmış misali ruhbilimi en basit haliyle onun görüşlerini desteklemek ya da karşı çıkmak ekseninde gelişmiştir.
Büdüt: Freuda sapık diyenlerin kendilerinin benzer eğilimde olabileceğini savunan bir görüş olduğunu eklemeyi unutmuşum.

gözde bekar yakışıklı erkek mimar

(bkz: ted mosby)

yeni bi ay yeni bi

Yeni bir ay yeni bir maaştır efendim ayın biri geldiyse onbeşine hiçbir şey kalmadı demektir.

internette tanışılan birine aşık olmak

internette tanışarak aşk evliliği yapan insanlar tanıyorum. . (bkz: olmaz olmaz demeyin oluyor valla)

otostop ile dünyayı gezmek

Güzergaha kati suretle gebzenin dahil edilmemesi gereken turdur.(bkz: dünya turuna çıkan italyan barış gelini gebzede tecevüz edildikten sonra öldürüldü)

21 eylül 2012 beirut istanbul konseri

Tadı damaklarda kaldı mı bence kaldı. Hüzünle eğlendirip keyiflendirdiler gecenin tespiti otobüs şoforunden geldi 'ne beirutmuş arkadaş ajda pekkanda bile böyle kalabalık görmedim.'

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

ırvin yalom varoluşçu psikoterapi. Aldikta bakalim ne zaman okumaya sıra gelecek.

yazarların ergenken dinlediği iğrenç şarkılar

Alişanın bir dizisi vardı o zamanlar ve onun lanet bir müziği vardı dada da daam delikanlılığın kitabı yeniden yazılıyor. Hayır benden de fena bıçkın delikanlı olmaz değilmiş yani. (bkz: ne dedim ki ben şimdi)

pomak

iki yıl öncesine kadar bilmediğim tanıyınca da pek sevilesi bulduğum halk.
(bkz: şöyle de bir anim var anlatmadan geçemiycem).Edirnede calismaya basladigim ilk gunlerde ogrencilerle hoş beş ederken aman hocam boş verin pomak o diyerek arkadaşına takılan bir ogrenciye aaa ne kadar ayip nasil hitap ediyorsun arkadasina diye çıkışarak öğrencileri uzun süre pomak in ne anlama geldiğini anlatmak zorunda bırakmıştim.

babaların evlatlarına verdiği mükemmel ayarlar

üniversiteye hazırlandığım dönemlerde nasıl canından bezdirdiysem artık adamı beni karşısına alıp; bak yavrum*herkes iyi bir meslek sahibi olmak zorunda değil sen de iyi bir anne olursun demişti ki o gün daha çok çalışmam gerektiğine karar verdim.*

sevgilinin yazdığın entryleri takip etmesi

ne lanet bir şeymiş yahu.* ekşide ki gizliliğim yıkıldı seni kimselere kaptırmam canım sözlük.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

online oyunlara sardımsa anlarım ki yalnızım.**

adana nın tek kelimelik özeti

sıcak çok sıcak*
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.