bugün

entry'ler (52)

abdullah çatlı vs deniz gezmiş

Arkadaşlar kişiler üzerinden konuşmak çok doğru değil ancak birbirine zıtmış gibi görünse de ikisinin arasında esrarengiz bir diyalektik var ki o da hukuka inanmamaları. Birisi için mevzu vatansa hukuk da dahil gerisi teferruattır diğeri içinse hukuk zaten egemenlerin fahişesidir. Malesef bu toprakların makus talihi budur kimse hukukun üstünlüğüne inanmaz herkes kendi üstünü'nün hukukuna inanır. Hiçbir zaman ağzımızın suyu aka aka izlediğimiz o muasır medeniyetlerden biri olamayacağız.

komik olmaya çalışırken komik duruma düşmek

Gençler 30'luk bir abiniz olarak söylüyorum bu y kuşağımıdır z kuşağımıdır nedir bunlarda bi herşeye espri kasma hastalığı var ulan hiçbir şeyi ciddi ciddi oturup konuşamıyorsun herşeye olmayan mizah yetenekleriyle bir katmaya çalışıyorsunuz kendinizi komik duruma düşürmeyin kadınlar komik erkeklere güler geçerler ciddi erkeklere güvenir ve sevişirler belki böyle anlatırsam anlarsınız. kendinizi asla komik duruma düşürmeyin birazcık ciddiyet. (zaten bu ükenin genel sorunu bu galiba).

fransız filmlerindeki gereksiz erotizm

Bergson'la L. Pasteour dışında fransızların herşeyi gereksiz başta boş beleş milliyetçilikleri ve ingiliz-alman kompleksleri olmak üzere.

mal turnusolu

Müzik zevki + batı düşmanlığı.

türkiyedeki ölçüsüz israil düşmanlığı

Lütfen üstteki entry i okuyun bakın ölçüsüz diyorum.

türkiyedeki ölçüsüz israil düşmanlığı

Türkiye ile israil arasında akdeniz de anlaşma sağlandığı yönünde söylentiler var büyük ihtimalle gerçek dışı ama sözlükte ki arkadaşların bu konuya tepkilerinden yukarıda yazdıklarımın insanların hissiyatını yansıttığını anlıyorum.

kısa boylu şişman gözlüklü kel çirkin fakir erkek

bu benim.

necmettin erbakan ve kadir mısıroğlu

iki merhum türkiyede ne kadar antisemitik saçmalık varsa icadından sorumludur bu antisemitik saçmalıklar yüzünden bugün en büyük dertlerden biri toplumun gerçeklerden kopukluğu ikisine de rahmet diliyorum söyleyeceklerim bu kadar.

türkiyede başı açık kadın görmek is te mi yo ruz

Eğer bu başlık trol değilse arkadaşlar malesef twitter da yapılan en çok 2. Arama türbanlı fetişi siz başı açık kadınları boşverin baş örtüsü nasıl böylesine bir fetiş objesi haline geldi nasıl bu kadar metalaştı bunun üzerine düşünün kadın hakları bakımından olduğu kadar muhafazakarlık açısından üzerinde düşünülmesi gerekir çok yazık.

david gilmour un çok üzücü biri olması

Valla syd barret ın yerini almıştır ama o da almasa kim alabilirdi kim doldurabilirdi aklıma kimse gelmiyor.

syd barrett

improvisation ları bile muhteşemdi rahmetlinin birgün canlı dinlemeyi öyle çok isterdim ki.

hayat felsefenizi özetleyen bir cümle

Öylesine atılmışız içine mutlu geçirdiğimiz her an kardır.

doların yükselişini uzaylılara bağlamak

Birgün ülkemizdeki tüm kötülükleri uzaydan gelen küçük yeşil adamlara bağlayacağımızı düşünüyorum arkadaşlar böylesi ülkemiz açısından daha hayırlı olur hem kimseyle aramız da bozulmaz düşünün ey andromeda galaksisi orion takımyıldızı beta hcg 111 bilmem ne gezegeni ben senin cemaziyel evvelini bilirim sen kimsin ya ?

doların yükselişini akp iktidarına bağlayan tip

Green little men e bağlamalıyız bence bu sözümü unutmayın bir gün herşeyi uzaylıların ülkemize kurduğu komplolara bağlayacağız dünyada kavga etmeyi göze alamadığımız kimse kalmayınca. (belki böylesi daha iyidir)

türkiye nin gelişmemesinin en önemli sebepleri

Bütün camileri yıksan bütün kuranları yaksan da sen bir az gelişmişsin C. Meriç rahmetlinin bu hoş aforizmasını aklıma getirdi.

esmer çiftten dünyaya gelen sarı saçlı çocuk

Arkadaşlar mümkündür insan genetiği çok enteresandır. Durur durur büyük büyük büyük büyük anneden gelen bir gen sizi pat diye 160 iq lü ya da huntington hastası ya da sarı saçlı yapar bu kadar şaşırmayın.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Moro-rism Kitaro.

dünyada islam a ilginin azalması

Dünya çok maymun iştahlıdır. Bir ara da hayatın anlamını zen budizm de arama merakı vardı sıra taoizm ve jainizmde siyasal islamcılığın iflasına hiç girmiyorum herkes herşeyi biliyor zaten kafa şişirmeye gerek yok.

nadira kadirova nın dosyası kapatıldı

Tam dostoyevski romanlarına konu olabilecek bir dram o kadar üzgünüm ki eğer ölümünde en ufak bir günahı payı olan varsa umarım bir gün cezasını bulur sonuç da hesap günü denen bir şey de var siz adına ne derseniz diyin.

kitaro

70'ler ve 80'ler deki albümleri insana her dinlediğinde taransandantal deneyimler yaşatan bir müzisyen çocukluğum birazcık gurbette (ilkokuldan sonra hazırlık okurken 12-13 yaşlarındayım) ancak çoğunlukla ne mutlu ki ailemin yanında ve ormanların içinde geçti bu albümlerde ki her bir eserinin çocukluğumdaki anılarla kodlandığını hissediyorum. Öğrenci yurtlarında kalanlar bilirler özellikle küçük yaşlarda kendi odanız veya özel bir alanınız olmaz kalabalıklar içindesinizdir ancak o kadar yalnızsınızdır ki o yalnızlık içinde yalnız kalmak istersiniz de kimseden kaçamazsınız. Bu berbat ruh hali içinde ne zaman kulaklıklarımı taksam (o zamanlar walkmanlarimiz vardı bereket) Kitaro ile bambaşka bir dünyaya ışınlanır muazzam bir dinginlik ve ümit hissederdim hala ara sıra aynı hissi yaşarım zamandan ve mekandan kopup acılarınızdan kurtulmak bir tür uyuşturucu gibi bu eserlerle mümkün oluyor. Aslında rasyonaliteye çok önem veren ve her türlü mistifikasyonlardan nefret eden biriyim sadece kitaro benim zaafım eğer acı çekiyorsanız özellikle geçmişe özlem gibi bazı sebeplerle melankoli nöbetleri geçiyorsanız (modern toplumlarda şehir hayatı içinde akşamları özellikle çok sık olur içinizde bir sıkıntı olur sebebini bilemezsiniz yahut da sebeplerle ortaya çıkan kasvet arasında bir tür nispetsizlik vardır) kitaronun bahsettiğim eserleri uyuşturucu etki gösterir uzun bir zamandır kullanmıyorum ama bunları yaşayan kimseler varsa aramızda öneririm.