bugün

entry'ler (237)

dünyanın tek kelimelik özeti

Fani (yok olmaya mahkum, gelip geçici).

entry ve nick uyumu

(#16154618)

kilo problemi olanlara öneriler

Eger diyet yapmaya niyetlendiğiniz gün iştahınız açılıyorsa hemen diyeti bırakın. Yemekten önce su içmek, tıka basa yememek, lokmayi güzel ciğnemek, yağli ve cok tatlı yiyeceklerden kaçınmak zayiflamanıza kafi gelecektir. Tabii aldığınız kaloriden fazlasını yürüyerek, merdiven çıkarak yakarsanız. kısacası yaşam seklini değiştirmek lazım.

sabah kalktığında aklına gelmiyorsa

şükretmek lazımdır, çünkü acıtmıyordur artık.

eşinin fikrini kabul etmeyen kadın

Fikir sahibi erkek olduğu için onun her fikrini kabul etmek zorunda olmayan kadındır. Anormal bir durum yoktur. Her insan(her erkek ve her kadin), bazen doğru, bazen yanlış fikirlere sahip olabilir. Fikir kabul etmek veya kabul ettirmek yerine fikir alışverişinde bulunmak insana yakışandır.

hastalarla girilen diyaloglar

+Serum isteyen hasta siz misiniz?
-Evet.
+Neyiniz var?
-Ölüyorum (gayet ciddi bir sekilde söyler ve susar)
+???
+Ağrınız mı var?
-Evet her yanım agriyor

Ağri kesici serum verildikten sonra hasta serumu keşfeden kişiye bir teşekkür gönderir ve hayata döner. *

migren

Akupunkturla tedavi edilebilme ihtimali yüksek olan hastalıktır.

kadınlar erkeklerin üstünlüğünü kabul etsin

mutlak bir üstünlük yoktur ki kabul edilsin. erkegin kadina, ve kadinin da erkege üstün oldugu noktalar vardir. Erkek güclüdür ama bu onun efendi oldugunu göstermez. Marasli hanimefendinin bahsettigi ayriliklarin sebebiyse, kadinlarin erkegin üstünlügünü kabul etmemesi degil, erkegin ben üstünüm diye diretmesidir. Neticede her ikisi de insandir, kusurlari ve güzellikleri vardir.
"Üstünlük, ancak takvadadir".

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

(bkz: hbbia) vb.

viyana

2011 de dünyanın en yaşanabilir 3. şehri seçilmiş başkenttir. Altyapısı, sağlık ve eğitim alanında 100 üzerinden 100 puan almıştır.

hazreti muhammed

Insanlığa gönderilen son peygamber.
Senden sonra gelen, seni görmeden seven kardeşlerinden olabilmek umuduyla binler selam olsun sana!

aşk

Mutsuzluğa mahkum olmaktır, zira hiçbir aşk tam anlamıyla karşılık bulmaz.

sözlük yazarlarını en çok ağlatan filmler

Babam ve oğlum.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

"...
Beklerim yolunu aylar boyunca,
Yeter ki gel bana senede bir gün."

mesainin sabah 6 da başlaması

kesinlikle katıldığım öneridir.* avrupa nin gelismişliğine bakarak örnek verecek olursak, türkiye'de de uygulanmasi yararlı olacağı kanaatindeyim. mesela avusturya'da resmi daireler 8.00 de açılır. devlete bağlı olmayan bürolarda ve bir çok işyerinde mesai saati 6.00 da başlayabiliyor. buna karşılık işten 15.00 ya da 16.00 gibi çıkmak işin güzel tarafıdır. başlangıçta alışmak zor olsa da, zamanın değerlendirilmesi adına çok bir güzel uygulama olur.

kendi istanbul kartını kullandırtmayan adam

Hele Istanbul'a en son 2 sene önce gitmiş biriyseniz ve artik yol ücretinin otobüste verilemediğini bilmiyorsanız yardım etmemekle zorda kalmanızı sağlayacak olan adamdır.
Itiraf etmeliyim ki Kartını verip parasını almak istemeyenler de oluyor. bunun ancak yurdum insanının yapabileceği türde bir güzellik olduğunu da bilmek lazım. *

edit: o adam sözlükte olmalı, nedense rahatsız olup eksilemiş, Hayy Allah niye alındı ki şimdi *

olmayanı var gösterme

Bir nevi yalan söylemektir. Ve "yalancının mumu, yatsıya kadar yanar".
Ortaya çıkacak bir yalanı söylemek gereksizdir, söyleyen insanın değerinden kaybetmesine neden olur.

trollerin başlıklarına entry yazmama kampanyası

Katıldığım ve katılacağım ve katılmayı her halükarda tavsiye edeceğim kampanya. Maksatları zaten ilgi görmek olan trollerin* başlıklarına giri yazarak varmak istedikleri hedefe ulaşmasını sağlamak olduğu çok açık. yokmuş gibi davranmalı.

dönüşte uğrarım diyen müşteri

dönmek isteyip dönememiş ya da unutmuş bir müşsteri olabilir.

hastalarla girilen diyaloglar

bazen hüzünlendiren diyaloglardır.

-Cocugunuz oldu mu?
-evet
-Kac tane?
-2 tane. büyük oglum 14 yaşındayken öldü.
Sonra da oğlunu ne kadar zor şartlarda büyüttüğünden, daha genç yaşında kaybetmesinden bahseder ağlayarak. Teselli etmenin mümkün olduğunu bilerek ağızda bir kaç teselli cümlesi gevelenir, ama nafile.