bugün

entry'ler (137)

sözlük yazarlarının itirafları

birilerini kırmamak için bügüne dek hep sevdiğimi söyledim. ama ne yalan söyliim, ne bağlamayı, ne de türküleri -o kadar kasmama rağmen- bir türlü sevemedim. on yıl dinlemesem aklımın ucuna bile gelmez. herkesten özür dilerim.

öküz sevgili

altında buzağı aradığınız sürece, kendilerinden zerre farkınız kalmayacağı sevgili türüdür.
(bkz: tencere dibin kara seninki benden kara)

insanın kendine söylediği yalanlar

hemen her yenilgi sonrası;
(bkz: dönüşüm muhteşem olacak)

muhteşemmiş! pöh!
ulan yıllardır döne döne bi hâl olduk, daha tık yok amk.

bu eve gelen ilk kız sensin

- bu eve gelen ilk kız sensin nejla.
- elbette geldiğim gibi de çıkacağım kenan! oki?
- (iç ses) azına sıçiim nejla! şeyy bari bulaşıkları yıkasan??? ütü filan...

erkeklerin güzel kız görünce verdiği tepki

görüntü itibariyle ulaşılması zor bir hatun ise, yutkunuruz be abii. valla bak.

hiç sevgilisi olmamış üniversiteli kız

teorisyendir. punduna getirdiği an döktürür. fena mı?
rabbim sahibine bağışlasın, amin.

bu eve gelen ilk kız sensin

(bkz: hehe)

uyurken bakan adam

objektif olabilme adına, entryleri kimin yazdığına bakmaksızın okurdum.
bu yazar arkadaşımız sayesinde artık vazgeçtim bu huyumdan. ciddi zaman kaybı, bi o kadar da sinir harbi..
sonuç;
okumadan eksiliyorum okumadan eksiliyorum popom kuru kalıyooo...

dinci pkk lı kardeşliği

düşmanımın düşmanı dostumdur kardeşliğidir.
açalım biraz..
pkk'lılar, pkk sempatizanları ve fanatik kürt milliyetçileri genellikle aşırı dincilerden nefret etmelerine karşın -ki, bilenler bilir batman'da resmen doğramışlardır birbirlerini- sözkonusu "atatürk" olduğunda zerre tereddüt etmeden yanyana gelip birbirlerine koşulsuz destek olurlar.
sonrasında ne olur?
iran devriminde olduğu gibi biti kanlanan dinciler, ileride potansiyel tehlike gördüğü tüm destekçilerinin bir güzel ağzına sıçar. mahzenlerde, stadyumlarda keser, doğrar, kurşuna dizer.
nasıl ama son tango???
hadi daha da omuz omuza verin, sıçın ağzına bu ülkenin. zaten yıllardır yapmaya çalıştığınız bu değil mi?

eksi oy verme meraklıları

kalpleri temiz nur-u pak insanlardır bu meraklılar.
ve lâkin, sevap olduğuna beni de ikna etseler, ulucu büyük dedem adına yemin ediyorum ki, seve seve kendilerine katılacağım meraklılardır bunlar.
zira ne zaman din merkezli bir yazı yazsam, ellerinde sopalarla anında bitiyorlar yanımda.
lan valla beddua edecem haaa...şard olsun ki dinden-imandan soğuttunuz yahuu..

allah hakkında şaka yapılmasından tırsmak

gereksizdir. zira tanrı şakayı seviyor.
gönderdiği son dinin mensuplarının sürüm sürüm süründüğü bir dünyada, o'nun ne kadar şakacı olduğunu görmemek için kör olmalı bir insan.

sevinç pastanesi

iki fincan çay ile iki dilim pastaya 32 lira ödeyince bi daha skseler girmeyeceğim mekân.
lan resmen evlat acısı gibi koydu. oha lan 32 lira. bu parayla kırmızı'da, sardunya's'da sabaha kadar demlenir lan insan.

erkekleri huri ile kandıran yaratıcı

"aman aman eksik kalsın böyle yaratıcı" denilesi yaratıcıdır.

buradaki "huri" -cinsellikten muaf- tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir görevli anlamında olmalı. öteki tarafta dert yok-tasa yok demek isteniyordur herhalde!?
aksi halde, 13 yaşında tomurcuk memeli hatunlardan bahseden aklını zikine monte etmiş dallamalara, "ulan sübyancılık ne zamandan beri ödül oldu göt?" diye sormak icab eder..ki, bu soruyu ne onlara ne de kendime yakıştırabilirim.. hele hele deist tanrıma zerre yakıştıramam bu skindirik masalı.

baba kokusu

kimileri için "toprak kokusu"dur. belki buruktur ama mis kokar.

orgazmdan daha zevkli anlar

annenin sırtını kaşıması, kafanda bit öldürür gibi yapması.
(bkz: sobalı evde büyüyen çocuk)

türk ölürse şehit başkası ölürse leş olur

"şehitlik matah bir şey olsaydı, onun da ekmeğini zenginler yerdi" demiş birisi.
kim olduğunu bilmiyorum ama güzel söylemiş valla.

format bilgisi olmayan moderator

akvaryumda bir köpekbalığı edasıyla gezmelerine rağmen, bilenler bilir ki onlar gerçekte birer kedi balığıdır.
söz konusu temizlikse, çöp balıklarından (gammazlar) sonra gelen en faydalı balık türüdür akvaryumda.

harun yahya

"tırt insanların pırt liderleri olur" önermesini doğrulayan karakter.

53 yaşındaki adamın 9 yaşındaki kızla evlenmesi

şerefsizliğin koy götüne, kansızlıktır!
bu kansız-vicdansız insansı yaratıklardan daha da kansız şerefsizler ararsanız bu zavallı kız çocuğunun çevresine bi göz atın. babasına, abisine, dayılarına, amcalarına filan.
baktınız di mi?
siz de kusabilirsiniz evet.

hem laik hem müslüman olunmaz

rte'nin bursla okuyan gariban oğlu gemicik alabiliyorsa, bal gibi de olabileceğini göstermiştir kendileri.