sanki sanırsınız ki hüseyin bolt yazmış. sık keke sık. *
okurken uyku getiren yazı.
bu muhabbet de var ya galatasaraylıların "bizim uefa kupamız var", fenerbahçelilerin "ama biz 6 tane attık" demesine döndü ha! hastane yapmış kıl tüy!

ulan babamla beraber 2 sene koştuk hastanelerde!

devlet hastanesiymiş... adama bir sürü teşhis konuldu! bir sürü...

yok böbreğinde kist var, yok karaciğer büyümesi, yok böbrek iltihabı diye diye koskoca 2 sene geçti ağrıyla sancıyla!

sonuç?

en sonunda kimsenin bizi devlet hastanesinde siklemediği bir gün kafam attı.

yürü dedim babama yürü gidiyoruz adam gibi muamele göreceğimiz bir hastaneye...

özel hastaneye gittik ve babamın böbreğinde taş olduğunu öğrendik.

taş ulan taş!!! öyle ahım şahım bir durum değil yani...

1 hafta içerisinde bütün muayeneleri yapıldı, ameliyata alındı ve babam sağlığına kavuştu!

bu mu lan sizin hastaneleri iyileştirdi muhabbetiniz?

bir de kalkmış 70 milyonun duasını alıyor demiş meryem gayberi hanım...

ben ona beddua edecek kadar bile değer vermiyorum meryem abla? neyin kafasını yaşıyorsun sen?

bunca halk işsizlikten, açlıktan, haklarının yendiğinden bahsederken hangi duayı hangi allah'a edeceğiz onu söyle bi?

sizin allah'ınız belki bu kansızlığı bile affedebilir ama benim allah'ım komşusu açken tok yatanı cehennemdinde yakacak sayın meryem gayberi!
oy çalma ve seçsis denen rezaletle %50'yi çalmış ve ysk'nın kararlarına yargı yolunu kapatarak ortaya çıkmasını engellemiş, gerçek oyu hiçbir zaman %40'ın üstüne çıkmamış, mayıs ortasında açıklanan anketlere göre oyu ise %30-35 bandında seyreden, protestolarla birlikte oy oranı %30 ve hatta altına inen, teşkilâtlarındaki istifaların önünü alamayan bir partiyi ve onun başındaki recep tayyip erdoğan adlı diktatörü savunan yazı.

konu hizmetse kamal atatürk'ten sonra ülke yöneten hiçbir politikacı, yalnızca türkiye'de değil tüm dünyada, muammer kaddafi etmez.
iyi de, biz samimi müslümanlara domuz eti zaten yasak, bak gördün mü o kadar da emek vermişiniz. çöpe gitti şimdi koca hede. *
"Biz zaten domuz eti yemiyoruz."
tayyip'i çok pis yeriz! çünkü
mezarda olan ya da hiç doğmamış
insanların oy kullandığını
gördüğümüz için!

demokrasilerin padişahlıkla
aynı şey olmadığını
bildiğimiz için!

kürtajın ya da alkolün
''birey''le alakalı olduğunu
bildiğimiz için!

bireyi sindiremeyip,
herkesi tek tip yapmaya
çalışanlara ayar olduğumuz için!

10 yıldır bi türlü öğrenemediğimiz
'bazı güçler''in kim olduğunu
merak ettiğimiz için!

yavşak ve yandaş medya susarken,
çatır çatır yayın yapan dış basın için!

mhp'lisi, bdp'lisi, chp'lisi,
gs'lisi, fb'li, bjk'lisi
aynı amaç uğruna birleştiği için!

twitter'ın, facebook'un kız tavlamak dışında
bir işe yaradığını gördüğümüz için!

sokaktaki teyzelerin, özgürlük isteyen
herkesin ''nihayet tayyip gidiyor''
sevincini gördüğümüz için!

cebinde 3 kuruş parası yokken,
bankaya 456456 taksit kredi borcu varken,
''imf'ye borcumuz bitti'' deyip sevinen
salakları gördüğümüz için!

işsiz benden 250 lira sağlık parası alan
'harika' sağlık hizmeti için!

'kürt sorunu' yaratıp,
apo'yla masabaşında bunu çözen
hükümet istemediğimiz için!

antartika'da üşüyen penguenler için!

dozer kaçıran çarşı için!
şimdi tayyibe methiye düzen zihniyetin aynısı oniki yıl önce genelkurmaya methiyeler düzüyor, yalakalıklar yapıyordu. yazıklar olsun hepsine. hiçbiri insan değiller.

aydın doğan denen götün gazeteleri tayyip muhtar bile olamaz diye manşetler atarken birden neden değişti.
Bende bir cevap yazdım kendimce (--) olanlar cevabıdır...

Tayyip’i yedirmeyiz! Çünkü…
Arkasında ordu gücüyle, cuntayla,
açık oy gizli tasnifle değil, sandıkta
milletin yüzde 50 oyunu alıp
iktidara geldiği için!

--tayyibi istemiyorum çünkü,
--(geldiği iktidarda o yüzde 50 için diger yüzde 50 yi istediği gibi oynatma hakkını kendinde buldugu için)

Demokrasilerde seçimle gelenin seçimle gideceğini bir türlü idrak edemeyen "direnişçiler" için!

"Yaşam tarzım elden gidiyor" diye ağlaşanların, "Ama gece 10'dan sonra alkol satın alamayacağım" ve "Ayol kürtajıma bile karışıyor"dan başka hiçbir cümle kuramadığı için!

--"Yaşam tarzım elden gidiyor" dendiğinde, soru soramayan sorduğunda azar işiten, eleştiremeyen, gördüğüm yanlışı söylediğimde --birden ötekii ve karalamacı olarak ilan edildiğim için.

Samimice ağaçların sökülmesine ve Taksim yayalaştırma projesine karşı çıkan, protesto ve gösteri hakkı olan insanların bu samimiyetini kullanan derin güçleri farkettiğimiz için!

--Ne zaman birini savunmaya kalksam derin güçlerin üyesi ilan edildiğim için ve ya devletin,kamu nun her alanında --(eğitim,sağlık,asker ve yargıda) muazzam kadrolaşmasına ve kendinden olmayanı yada akp ile bir bağlantısı olmayanı o kurumların --kaapısından sokmadığını,eğer eş kaza girmiş olsa bile oradada baskılarla kendilerinden yapmaya çalıştıklarını olmaz isen agıza --s.çtıklarını bildiğim için.

Sosyal mecralarda o samimi insanları galeyana getirenlerin niyetini apaçık gördüğümüz için!

--Sosyal mecralarda o bahsedilen samimi insanları galeyana getirenin polisin sert tutumu ve polise kimlerin bu emirleri --yağdırdığını bildiğimiz için...

Tayyip düşmanlığı gözlerini kör eden, her eylemi ve kaos ortamına dönüştürenlerin gözlerindeki kini gördüğümüz için!

--Tayyip e bir zamanlar samimi bakan hatta ona oy dahi verenlerin bir tanıdığı olmadığı zaman nasıl zulüm gördüğünü anladıkları --için.

Muhalefet milletvekilleri nin yalan haberleri nasıl yaydığına tanık olduğumuz için!

--Muhalefeti önemsemediğimiz halde hala CEHAPEE zihniyeti diye sürekli suçladığımız için.

"Tayyip mezara, halk iktidara" diye pankart taşıyan muhalefetin iflah olmaz düşmanlığını gördüğümüz için!
--Buna birşey diyemem....

Eylemi "Türk baharı" diye yabancı basına servis yapanların "vatanseverliği nin" ne olduğunu bildiğimiz için!
--Eylemi eylemin ilk gününde hemen başbakanın tabiriyle bertaraf edeceğini düşündüğünden sert kullanarak dagıtırken medyaynın --bunları hiçbir şekilde göstermemesini ve ketumluğun kimlerin emri olduğunu bildiğimiz için.

Türkiye'nin, dünyanın yükselen yıldızlarından olduğunu bildiğimiz için!50 yıldır kanımızı emen iMF'yi kovduğu için!

--son on yıldır her ay cari açığın yani ülkeye giren para ile çıkan para arasında yarı yarıya fark olmasına rağmen nasıl yükselen --yıldız olduğmuz yalanını bana dayattıkları için.10 yıldır hükümet olmasına rağmen ülkede patent alınmış herhangi bir uluslar --arası markamız olmadığı halde sürekli ithalat yaptığımız için, yediğimiz ekmeğin buğdayını bile artık ithal ettiğimiz için. --üretmeyen ama yükselen bir yıldızz olduğumuz yalanı için.satılan 238 tane kurumun ihalelerinin nasıl fesatlar karıştığını nerede --sakallı cübbeli vekil oğulu varsa alayının karun kadar zengin olduğunu gördüğüm için.

Her türlü sağlık hizmetini yaşlı annemin ayağına getirdiği için!
--sağlık hizmetlerine laf yok ama annemin ayağına falan geldiğide yok o yalan.

600 bin garibanı ev sahibi yaptığı için!
--o 600 bin evi bedava vermediğini bildiğim ve benim annem babamın parası olmadığı için o 600 (sözümona)gariban aile kadar hakkı --olmadığını görebildiğim için.

Dünya inlerken Türkiye'yi ekonomide dünyanın en iyileri arasına soktuğu için!
--dünya da ekonomik kriz olduğu sırada o bahsettiğim 238 kurumun parasını çatır çatır yediğimiz için krizden etkilenmediğimizi --bildiğimiz için. satıp satıp parasını savururken bununla gurur duyacak kadar pişkin olduğunuz için.

En önemlisi de, 100 yıllık Kürt sorununu çözerek, bu ülkenin hiçbir evladının kanının akmaması için baldıran zehiri içmeyi göze
aldığı için!
--en önemliside yüz yıllık kürt sorununu çözeceğim diye terörist liderinin bebek katilnin görüşü danışılan kuklalarının devletin --muhattabı yapıldığını kaan ağlayarak izlediğim için.

Ve bu topraklarda yaşayan en az 70 milyonun duasını aldığı için…
--ve heryerde kullandığınız 70 milyon saçmalşığı için....

Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyiz!
-- Tayyip erdoğanı istemiyorum.....
tayyip' i yedirmeyiz değil, tayyip'e yediririz diye başlaması gerek saçmalak.
tamamen ve samimiyetle söylüyorum tüm yazı yalandır ve deformasyondur.

edit: inanmayana kanıtlayabilrim ama at gözlüğü olana sadece semer verebilriz.
bütün hepsine cevap vermicem uğraşamam ama insan bi düşünür lan 70 milyonu tayyipi savunuyorsa eylemciler uzaydan mı getirildi amk.
tayyip' ten sonrasını okumadığım yazı.
dini bütün müslümanları utandıran yazıdır.

sorarım size haram ile yolsuzluk ile yapıldığını bildiğiniz bir malı alırmısınız? toki nin 773 milyon zarara uğratıldığı ayan beyan ispat olmuşken nasıl olurda konut yaptık; fakir fukara oturuyor diyebilirsiniz.

imf denen uluslararası kredi değerlendirme fonuna sadece ve sadece buz dağının görünen yüzü olan 27 m dolar borcu kapatıpta 107 milyar usd olan dış borcu 310 milyar usd ye çıkardığınızı bizden gizlersiniz?

yapmayın beyler, ayazma deresi taştığında türkiyenin en işlek artelinde insanlar boğularak can verdi, el insaf ne çabuk unuttunuz.

zaten asıl meselede bu değilmi ; ben yaptım sorgulayanı sikertirim meselesi.

hoş aziz kardeşim siz bunları benden daha iyi biliyorsunuz, çünki bu rezillliklerden siz nemalanıyorsunuz.
"tayyip'i yedirmeyiz çünkü..." sonrasını okumadım. "daha teyyip yazamıyor lan bu" dedim kendi kendime ve anladım ne anlattığını da büyük oranda.

ama gelin görün ki arnavutluk'un görüp görebileceği en büyük devlet başkanı enver hoca iken, özgürlüğünü elinden aldığı halkı tarafından bakır fabrikaları, sırf onu çağrıştırdığı için yağmalanmış ve enver hoca'nın mezarına yaklaşık 20 ton beton dökülmüştür(anıt olarak değil, bildiğin hortlamasından korkmuşlar). enver hoca yedirilecek adam mıydı mübarekler...

lütfen ama biraz izan. bir de yazarken gözüm takıldı(25. sıradaki entryden sanırım) 70 milyon ne lan? %50 değil miydi? günde mi 3 çocuk yapıyor lan bunlar? neyse işte öyle...