bugün

bilkent üniversitesinin kurulduğu yıllarda kurulmaya çalışılan ama kurulamayan üniversite.
(bkz: bezm-i alem vakıf üniversitesi)
zamanında aradaki yolun kapatılması suretiyle bu okulun hastanesinin istanbul tıp fakültesi hastanesi ile birleştirilmesi gibi bir proje vardı. çok ciddi düşünülmüş bir şey olduğunu sanmıyorum ama iki metre karşılıklı iki hastanenin mantığını anlamış değilim. üstelik itf sıkışık tepişik bir şekilde düzenlenmişken.
adı meyhane adını çağrıştıran okul.
cemaat ile alakası olmayan fakat yavaş yavaş bulaşmaya başlayan bir okuldur. sevgili rektörümüz "istifa" edince yerine atanacak insanın kimlerden olacağı bellidir.
hastanesi bana çok büyük bir yanlış yapmış olan üniversite.

ben bu üniversitede öğrenciyim. bu üniversitenin tercih sonrası verilen bilgi kitapçığında öğrencilerin bezmialem vakıf üniversitesi hastanesinden sadece öğrenci kimlik kartları ile başvurarak 'ücretsiz' yararlanabileceği yazıyor ama üniversite hastanesi bu kurala uymuyor.

13 mart 2013 tarihinde randevu aldım hastaneden. başıma gelecekleri tahmin edebildiğim için 1 saat erkenden gittim. kayıt yaptıracağım sırada alacağım hizmet karşılığında bana bir fiyat söylendi. ben ise öğrenci olduğumu, herhangi bir ücret ödemeyeceğimi ve bu hizmetin bana ücretsiz sağlanması gerektiğini söyledim. beni ücretli vezneye yönlendirdiler. ücretli vezneye gitmeden önce hasta hakları odasına gittim. orada öğrenci olduğumu belirtip durumumu anlattım. beni dinleyen beyefendi bana hak verdi bu konuda ve beni adını tam olarak hatırlayamadığım hasta yatış ....... bölümüne yönlendirdi. o bölümde karşılaştığım bayana kimlik kartımı gösterdim ve durumu tekrar anlattım. bana öğrenci kimlik kartının yetmeyeceğini, öğrenci işlerinden alınmış öğrenci belgesi ile başvurmam gerektiğini söyledi. herhangi bir terslik çıkması durumunda önceden fotoğrafını çektiğim üniversite tercih kitapçığında sağlık hizmetleri paragrafının fotoğrafını gösterdim. bürokrasi cevabını aldıktan sonra yapacak başka bir şey kalmamıştı. küfrede küfrede çıktım hastaneden sağlık hizmetini alamadan.

madem öğrenci belgesi gerekiyor bunun doğru bir şekilde daha önceden kitapçıkta belirtilmesi gerekirdi. aynısı üniversiteye kayıt için sağlık belgesi alırken de başıma geldi. başvurduğum her bölüm (ortopedi, dahiliye vs...) için ayrı ayrı ücretlendirildim. yine gidip konuştum ve bu durum son anda düzeltildi.

kısacası kendisi ve hastanesi ile birlikte artık iyice güvenimi kaybetmeye başlamış üniversitedir kendileri.
rektörümüzün bugün "sen ne karizmatik çocuksun" demesiyle birkaç saniyeliğine geçici hafıza kaybı yaşamama sebep olmuş okulum.
kuzenimin okuduğu üniversite. kendi halinde biryermiş.
öğrencilerinin yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla beleş fotokopi, çay, kahve, bol bol mufazakar faşoluk propagandasına mağruz kalmak gibi avantajları olan ilim irfan yuvası.

valla şenliğe değil de, can dostumun cenazesi olsa gitmem. zaten memlekette herkesin vakıf kurabilmesi ayrı bir saçmalık, bu vakıflar üzerinden darphane niyetine okul açması apayrı saçmalık da türkiye'de ne doğru ki?

(bkz: evlerden ırak)
Tıbbın kare asının okuduğu üniversite.

http://www.hurriyet.com.t...0210482&utm_term=post
baba doktor tabi , muhtemelen ananın da en kötü aylık 5 kağıtlık bir işi vardır.

ayda 15 kağıt kazanan bir ailenin yılda 4 kızının eğitimi için 44x4=156 bin tl verebilmesi oldukça doğal.

aynı 4 kardeş toplu bir şekilde bir devlet üniversitesinin tıp fakültelerine girselerdi ya , yerse tabi.

44 nerden geldi diyenler için ;

http://www.bezmialem.edu.tr/egitim-ucreti
valla babasina helal olsun. 4 kizini da parali tip okumaya yollamis. bu babanin tassaklarini operim ben. baba var ufak kizini seyhlere peskes ceker, baba var 4 kizini da tip okumaya yollar... demek ki cocuk sahibi olmakla baba olunmuyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar