bugün

entry'ler (79)

yengeyi de çok çok öpüyorum

arabanın arkasına satılık yazacağına satlık yazan şahsa söylenebilecek cümledir.

sözlük yazarlarının lakapları

turuncu ne var ise portakal,clementine.

patlıcan kebabı

(bkz: 12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu)

okyanus ötesindeki ibne

Sonra başbakan döndü ve dedi ki : " Sen çok yaşa padişahım. "

sözlük yazarlarının yaptığı pislikler

(bkz: kaka)

sevişirken fonda çalan şarkı

nina çalar nina simone gerisi yalan (bkz: feeling good)

lefke avrupa üniversitesi

orda bir köy var uzakta dın dın dın ... çocukluğumun şarkısıdır efenim bilemezdim gerçek olacağını oldu malesef. adamın kilometresi azalır üniversite hayatı bitene kadar. her an dejavu yaşarsınız. Her yol aynı kapıya çıkar. hocaları uçar konar. her sene mimar öğrencilerin kırmadan yumurta atışlarıyla başlar davul zurna eğlentisiyle biter hayatlar. ilginç mi ilginç bir yerdir. tek çalısan clup sinemadır, yakamozu saymazsak eğer. kızları garip mi gariptir inli cinlidir pencereden atlar gecede 3 erkekle yatar. erkekleride hani mal mı maldır vadi izler, vadide yüzer ne bilim sivri burun ayakkabı filan giyer. Tabiki cici mi cici çocukları da vardır onlar da hep sarhoş gezer. saat külesi bile var lan daha ne olsun! Okulda dönen dönme dolapları bilmeyen yoktur hani ama herkes 3 maymundur. yüzölçümü çevresine, çevresi alanına eşit olan başka yer yoktur hem dünyada özel mi özeldir. Mavi diplomasının hiçbir ülkede geçmeyen tek üniversite işte o benim ünversitem sevmesemde! Mavi demişken maviden tiksinmek mümkün her yer mavi okulu, logosu, sitesi.. nerdeyse çimenler bile mavi o derece. ingilizce eğitimi de vurgulamak gerek. Genelde aksanı bozuk hocaları olduğundan bildiğiniz ingilizceyi unutmak mümkün. Eğitim esnasında Hint kültürünüzün gelişmesi muhtemel güzel tabi farklı kültürler, şeftali kebabı filan. Akın akın gelen bir rektör yardımcısı var mesela Balık Ayhan'nın tıpatıp ikizi hoş tabi hocalarının ünlülere benzemesi. Tuvaletleri leş mi leştir hayvan sıçsa o kadar olmaz. Daha sölenecek çok şey varda diplomasını aldım üniversitemsi yerin kenar süsüde var hem hakkını yemiyim.

sözlükteki 1970 tarihli entry

hatrı dolmuş entrydir.

bir insan neden fenerbahçeli olur ki

Tabiki bilim dünyasına katkıda bulunabilmek için. Neden mi? Çünkü nesli tükenen bir tür. bu tükenişi durdurmak için bütün bilim dünyası seferber olmuş durumda. üzerlerinde yapılan çalışmalardan ötürü şimdilerde mutasyana uğrayan bu türün hayal dünyasında yaşadıkları kanıtlanmış. Bu sonuca bir grup fenerlinin şampiyon olduklarını duyup, timsah yürüyüşü yapmalarından varılmış. Çalışmalar devam etmekte, bilim adamları yorgun, kendilerini tasavvufa vermiş durumda.

hallederiz felsefesi

Efenim bir süredir etrafımdaki bir çok insandan duyduğum bir kelimedir. Tam da bu noktada başlıyor aslında sadece bir kelime olmadığı. bu tamamiyle hayatın sizi değilde düşüncelerinizle hayatı kontol edebilme sanatıdır. Nasıl mı? Şöyle düşünelim iki tane can damarınız içinden düşünceleriniz geçiyor ve biri olumlu diğeri olumsuz. Biz bunlara 'panik' ve 'panik yok! hallederiz' diyoruz. Hımmmm panik yok kulağa hoş geliyor. Gelmekle kalmıyor herşey sonuca bağlanıyor. Evet önceleri banada ütopik geliyordu.'Hadi canım, öyle şey mi olurmuş.' benzeri cümleler kuruyordum taki günü beklenen gün kapımı çalana kadar. Kapımı çaldı ve hayatıma girdi. Herşey daha kolay. Yıllardır panikleyip durduğum her şey sıra sıra mucizevi bir şekilde olmaya başladı. Başlarda mucizeydi, şimdilerde ise mantığımın sonuna kadar taptığı felsefe. işte felsefe budur 'hallederiz..'.

bir erkeğin yapabileceği en büyük hata

(bkz: anketler boktur)

kıza hoşlanıldığını farkettirme yolları

(bkz: bir tanim on ankete bedeldir)

fenerbahçe sarısı

(bkz: sictin mavisi)

rtük ün her haltı sansürlemesi

sansür sensin rtük.

salca nın yazarlar için kendini feda etmesi

(bkz: developer)

salca

"sevilesi moderator hem de developer hem bilmiyorum daha ne "

evde oturup hiçbir şey yapmamış olmak

zaman kaybıyla sonuçlanan eylemdir.

kor bir ay

ritmin içinde sakin-lik var ki yakalanmaya görün, eritir adamı. Sanki kor bir ay var, dokunuyorum, biliyorum sıcak ama yakmıyor.

günün tek cümlelik özeti

"sadece sana bağlı olmayan şeylere asla güvenme aşk,dostluk gibi."

dunya barisi icin yurumek

run forest run!