bugün

(bkz: olur öyle)

başlık başa kalınca zorunlu edit ve tanım:
diğer on yedi takım taraftarlarının, zaman zaman derin düşüncelere dalıp derin derin iç çekerek yaptıgı serzeniş cümlelerinden birisidir.
yanlış eğitim sonucu çıkan bir rahatsızlık. yayılabilir bir virüstür. karantina altına alınıp tedavi edilmelidir.
(bkz: hatasız kul olmaz)
(bkz: f3n3rliler de insan hoşgörün onları)
türkiye nin en büyüğü olduğu için diyecem öyle ama ben bunun için tutmuyorum.

türkiye nin en şerefli takımı olduğu için, türkiye de bütün takımlar bu takıma karşı birleştiği için, bu ülke deki diğer ezik taraftarlar galatasaraylı olunabilir beşiktaşlı olunabilir ama neden fenerbahçe diye sorduklar için.

kısacası fenerbahçe diğer sıradan boktan takımların aksine farklı olduğu için.

fenerbahçeli olacaksanız bahane aramayın be yavrum, büyüklüğünü anladık diyip olun bişey demeyiz merak etmeyin.

edit : bu arada bazı arkadaşlar f3n3r diyerek gönderme yapmaya çalışmış ama bizim göndermelerimiz daha ağır oluyor ağlıyorlar sonra.

(bkz: 6alatasaray)
(bkz: 8eşiktaş)
galatasaraylı, beşiktaşlı, trabzonsporlu, bilmem ne sporlu birinin kendi kendine sorduğu soru. cevap vermeden olmaz.. sadece tek bir takımı tutmak için. renklerinin belli olması için. bir tek futbolda değil diğer bütün spor dallarında başarılı bir kulübün taraftarı olmak için. galibiyetiyle milyonları sevindirirken, mağlubiyetiyle de milyonları sevindiren bir kulüp olduğu için. kendileri şampiyon olmayı bırak, şampiyonluk hedefi bile haftalar öncesinden kaybolmuşken, fenerbahçe'nin şampiyonluğu son anda kaçırmasına sevinen rakipleri olduğu için. ben bunu sayarım sabaha kadar da gerek yok. neden fenerbahçeli olduğumuzu da anlamayıverin canım.
(bkz: 27 mayıs 2010 fenerbahçe ülker efes pilsen maçı)
oğluna her şeyden daha önemli bir miras bırakabilmek için cevaplı soru.
şimdi diyorlar, siz bu fenerbahçenin nesini seviyorsunuz?
sahi insan takımını neden sever?
nedeeen?
başka çaresi yoktur da ondan. (aklınıza vizontele'deki altan erkeklinin tv açılış konuşmasını getirin)
ahahaha çok komik. çok güzel ezdiniz bizi ehuehue , yanlış anons da var.

işte bu yüzden tutuyorum ben fenerbahçe'yi. yukarıdaki yazar arkadaşımız gibi ezmeye çalışan tipler yüzünden. çalışan diyorum çünkü emin ol bu söylediklerin ben ve benim gibi fenerbahçelilerin s.kinde** değil. olum takım tutmak lan bu. fanatizm. mantık mı arıyorsun sen hala bunda? töbe ya...

fenerbahçeli olmayanların fenerbahçeli olanlara sorduğu gereksiz soru.*
futbolu seven insanlar diger takimlari,sporu seven insanlar fenerbahceyi tutar

(bkz: fenerbahce acibadem)
(bkz: fenerbahce ulker)
(bkz: fenerbahce erkek voleybol takimi)
(bkz: fenerbahce bayan basketbol takimi)
(bkz: fenerbahce kurek takimi)
(bkz: fenerbahce yelken takimi)
(bkz: fenerbahce atletizm takimi)
(bkz: fenerbahce yuzme takimi)
(bkz: fenerbahce boks takimi)
(bkz: fenerbahce masa tenisi takimi)

ve herseye ragmen (bkz: fenerbahce futbol takimi)
sevinmek için sevmedik diyebilirler. beşiktaşın sloganlarını çalmakta üstlerine yoktur. hatta o kadar ileriye gitmişlerdir ki beşiktaş diye tezahüratta bulunmuşlardır. *
aldığı cevaplar sonucu başlık sahibi kaçmıştır anlaşılan.*
fenerbahçeli olunmaz fenerbahçeli doğulur !
sandalye'ye oturmak daha rahat olduğu için. çünkü fenerbahçeli değilsen sandalyeye değil fenerbahçe'nin kucağına oturursun. hangi takımlı olduğun farketmez, fenerbahçe ile yaptığın son on maça bak 7 den aşağı mağlubiyetin varsa konuş arkadaşım.
başlığı açan yazarın da dediği gibi "insan" olduğu için. başka hangi takımı tutsun ki?
(bkz: mazoşizm)
Tabiki bilim dünyasına katkıda bulunabilmek için. Neden mi? Çünkü nesli tükenen bir tür. bu tükenişi durdurmak için bütün bilim dünyası seferber olmuş durumda. üzerlerinde yapılan çalışmalardan ötürü şimdilerde mutasyana uğrayan bu türün hayal dünyasında yaşadıkları kanıtlanmış. Bu sonuca bir grup fenerlinin şampiyon olduklarını duyup, timsah yürüyüşü yapmalarından varılmış. Çalışmalar devam etmekte, bilim adamları yorgun, kendilerini tasavvufa vermiş durumda.
bu his ne kelimelerle ne cümlelerle açıklanamaz. başka bir sevgidir bu. her takımın taraftarı takımı yenilince üzülür. ama fenerbahçe taraftarı takımı yenildiğinde hayata küser. bunu başka birinin anlaması mümkün değildir.
üç sezondur şampiyonlar ligine katılamayan takımlar varken bir insanın fenerbahçeli olması güzel olur.
(bkz: adam gibi adam olduğu için)
ben gs liyim ama kimi ne alakadar eder kardeşim ya sen niye tuttuğun takımlısın? diye sorarlar apışır kalırsın, boş otobüste tek ayak üstünde gidersin.
acıyı sevmek.. mazoşizm..

ve iki iki oluyor.. iki iki.. *
(bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
burjuva olduğu içindir. gs'liler aristokrat, bjk'liler de proleter olurlar ya genelde. ama bu bir genelleme tabiki de.

peşinen edit:bende fenerbahçeliyim yanlış anlaşılmasın
tutulacak başka takım olmadığı için.