bugün

ahmet kaya

- Bir şarkının sözlerini "Apo'yu özledik" şeklinde değiştirdikten sonra dinleyicilerinden zafer işaretleri ve "biji serok apo" sloganları atarak alkış alması onun 3 defa daha aynı sözlerle aynı şarkıyı tekrarlamasını sağladı.
- Temmuz 1999'da Münih'te verdiği bir konserde "Arabamı şerefsizlerin memleketinde bıraktım' dedi.
- Frankurt'ta PKK'yı öven konuşması nedeniyle istanbul 3 No'lu DGM'de 10 Mart 2000'de hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.
- 1993'te Almanya'da Abdullah Öcalan'ın posteri önünde konser verdiği gerekçesiyle 3 yıl 9 ay ağır hapis cezasına mahkum oldu.
- Kasım 1993'te Berlin'de verdiği konserde "Dağdaki adamın paraya ihtiyacı var' dediği için yasadışı terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten 4.5 yıl ağır hapisle cezalandırıldı.
- Nisan 1999'da, Almanya'daki konserinde, "Beni de imralı'ya o saygı değer şahsın yanına koyun' dediği için hakkında soruşturma açıldı.

hala vırı vırı edenler var yahu. sizin abiniz kardeşiniz askerdeyken bu ibneler yüzünden şehit olsaydı aynı şeyleri söyleyebilecek miydiniz cıbır herifler?

not: mhp'li, akp'li, chp'li vs. değilim, ailemden kimse şehit olmadı.