bugün

adnan oktar

ilk defa bundan seneler önce bir kültür festivalinde kamyonların arkasından çimlere, yoldan geçenlere beleşe dağıtılan,atılan bir kitabinın elime geçmesiyle tanıdığım şahıs. kitabını tabiki adnan oktar ismiyle değil harun yahya ismiyle yazmıştı. asıl adının adnan oktar olduğunu çok sonralardan televizyondan duymuştum. şimdi hazır aklıma gelmişken kitabın adını da yazayım: 'evrim aldatmacası - evrim teorisinin bilimsel çöküşü ve teorinin ideolojik arka planı'.

neyse kitap hakkında çok bir şey yazmayacağım çünkü hem gerek yok hem de onu da dün gece konuk olduğu programa dayanabildiğim kadar okuyabilmiş ve aynı bana geldiği gibi bir köşeye fırlatmıştım.

dün gece tv'de dolaşırken habertürk'de sansürsüze yanındaki iki doktorla birlikte konuk olduğunu gördüm ve dayanabildiğim kadar izlemeye çalıştım. programdan dikkatimi çekenler şunlar oldu, daha fazla yorum yapmadan bunları paylaşıp yorumu sizlere bırakacak birşeyler yazmak istiyorum:

- 87-99 yılları arası bu adama şizofren raporu verildiği, daha sonra kendisinin 99dan sonra olacak sanırım askeri hastaneden ruhen ve bedenen sağlıklı raporu aldığını gururla belirtmesi,

-kendini sürekli peygamberlerle ilişkilendirmesi ve kendisine yöneltilen soruları nedense peygamberlerden kendisine uyarlayarak cevap vermesi,

-yanındaki doktorların yurtdışındaki müslümanların kendilerine yabancılar tarafından islamiyetle ilgili sorular sorulduğunda yol gösterici olarak harun yahya'nın kitaplarından faydalandıklarını belirtmesi,

-evrim için 'evrim diye birşey yok bu darwinizmdir, perişanlıktır, şeytanlıktır, bir pagan dinidir. evrim illuminati'nin uydurduğu birşeydir' demesi,

-ve son olarak program boyunca kutsal kitaplarda geçen mucizlerle yaratılışı karıştırmaları.yaratılışa; musanın asasının yılana dönüşmesi, çamurlardan kuş oluşması gibi şeylerden örnek vermeleri.
güncel Önemli Başlıklar