türkülerde geçen mükemmel sözler

13-15 yaş kızlara düşkünlük içeren bazı türküler:
(içerik :Borgen Onedio Üyesi tarafından üretilmiştir. text alıntıdır.)

Dedim Dedi
Sabahtan uğradım ben bir fidana / Dedim mahmur musun, dedi ki yok yok / Ak elleri boğum boğum kınalı / Dedim bayram mıdır, dedi ki yok yok
Dedim inci nedir, dedi dişimdir / Dedim kalem nedir, dedi kaşımdır / Dedim on beş nedir, dedi yaşımdır / Dedim daha var mı, dedi ki yok yok

Yemeni Bağlamış Telli Başına
Yemeni bağlamış telli başına / Zülüfleri düşmüş hilâl kaşına / Henüz girmiş on üç on dört yaşına / Edâlı, işveli köylü güzeli

Nazife Hanım
Çıktım Şarkköy'ün yoluna / Sıra sıra zeytinler / On beş yaşında da Nazife de Hanım'a / Doyum olur mu?

Kar mı Yağmış Şu Harput’un Başına
Kar mı yağmış şu Harput’un başına / Kurban olam toprağına taşına / Henüz girmiş on üç on dört yaşına / Küçük yaşta bir yar sevdim Ermeni / Ermeni’ye nasıl gönül vermeli.

De Get Bayburt
De get Bayburt / De get Bayburt / De get sende nem kaldı/ Hasan kalasın da aman, konduram kaldı / O kondura gözel eder adamı / Ergen kızlar alsın benim gadamı

Evlerinin Önü Yoldur Yolaktır
Evlerinin Önü Bulgur Sokusu / Yel Estikçe Gelir Yarin Kokusu Yarim Küçüktür Cilve Kutusu / Ben Yarime Neler Neler Alayım

Yaş Altmış Beş
Aman bir güzel ki on yaşına girince gonca / Güldür henüz açılır / On birinde gonca diye koklarlar / On ikide elma deyip saklarlar / On üçüncü cevri cefa çekerler / On dördünde badem şekere benzer ey ey aman

Mavi Kırep Başında
Mavi Kırep Başında / Kalem Oynar Kaşında / Benim Bir Sevdiğim Var / On üç On dört Yaşında / Haydi Güzelim Hopla Da Gel Yanıma / Sarı Liraları Takayım Gerdanına

Eminem'in On Beşe Vardı Yaşı
Eminem'in (aman) on beşe vardı yaşı / Cihanda yok (aman) Eminem'in bir eşi / Yaktı beni o yosmanın ateşi / Eminem, Eminem duvağını tak da gel

Al Alma Allanıptı
Al alma allanıptı / Dalında sallanıptı / On beş yaşında bir kız / Kaftara aldanıptı Al ver sarı kız / Bahçaların barı kız / Goyma beni yalınız / Gel gidek sarı kız

Oturmuş Testi Elinde Çeşme Taşına
Oturmuş testi elinde çeşme taşına / Oyalı yemeni sarmış Ayşem başına / Fidan boylu Ayşem basmış on beş yaşına / Kıvrak Ayşe kız, oynak Ayşe kız, şakrak Ayşe kız

Sarhoş Baki
Sazımız var sözümüz var / Bu sabide gözümüz var / Sazımız var sözümüz var / Burcu kuşta gözümüz var

Turnam
Aşına da Karacaoğlan aşına / Yeni değmiş on üç on dört yaşına / Uzak durma Akpınar'ın başına / Turnam yare selam saldım gel deyi

Ardahan'ın Yollarında
Ardahan'ın Yollarında / Güller Açıp Bağlarında / Öyle Bir Yar Sevmişem Ki / On Üç On Dört Çağlarında

Bir Kız Bana Emmi Dedi
Değirmenden gelirim beygirim yüklü / Şu kızı görenin del olur aklı / On beş yaşında kırk beş belikli / Bir kız bana emmi dedi neyleyim