bugün

allah gaybı biliyorsa bizi niye yarattı cevap

bu gibi konuları bende çok keskin ve tehlikeli hatlarla sorguluyorum. konu hep bizi niye yarratı ki ozaman'a gidiyor. sonra klasik cevaplar duyuyorum : kendine kulluk edelim diye yarattı. aslında sorular mantıklı ancak cevap verecekler zayıf. gerçek şu ki böyle bi kudret boşuna mantıksız bir sebepten yapmamıştır bukadar şeyi.
şöyle düşün;
ben bir yazılımcıyım. yapacağım sitenin sonunda nasıl olacağını biliyorum. zira akıllı insanlar bile yaptıkları hareketlerin eninde sonunda neyi doğuracağını bilirler ( dikkat doğuştan zeki demiyorum aklını kullanabilen diyorum ) her neyse konuya döneyim. siteyi yapmaya başlarken html ile adım atıyorum.sonra CSSler JAVAlar devreye giriyor. süslendikce süsleniyor elimdeki iş, ne kadar doğru çalışırsam okadar güzel iş ortaya cıkarıyorum. sonunda okadar iyi çalışıp güzel bi site yapıyorum ki microsoft beni işe alıyor. ama ben yine normal bi site yapıp belli bi çizgide kalabilirdim. ama çok çalıştım daha iyisini aldım. peki hiç çalışmadan bi site yapmaya kalksaydım ne olurdu? birçok kod hatası doğardı ve o site batardı. peki bu benim bir site yapacağım gerçeğini değiştirdi mi? hayır... sadece iyi, çok iyi, çok çok iyi yada kötü- vasat çizgimi etkiledi.