bugün

leaving las vegas

abi bu filmin kritiği bi bunun gibi daha roman yazılarak ancak yapılır, bende de öyle bi sinema yetkinliği yok.

ama şunu söyleyebilirim ki bu filmin içinde geçen aşk galiba gerçek aşk. daha romantik bi film izlemedim ben.

--spoiler--
romantizmin yeriniyse çok hızlı bir biçimde hayatın gerçekleri alıyor olaylar dizisi halinde.

ne yalan söyleyeyim... ben kendini sorgulayıp akşamdan akşama 2 duble safhasına geçsin diye çok istedim izlerken ama öyle olmadı.

ona da çok acıdım ama sera'ya sanki biraz daha fazla acıdım. çünkü iş bi yerden sonra bu kadar zor bi ilişkinin devam etmesi için sadece sera'nın fedakarlık yapmasıyla devam etti ve sonucunda asla haketmediği şeyler yaşadı.

ama tabi dediğim gibi, burda su testileri su yolunda kırılmalı düşüncesi var. ki bu realiteyi arttıran bir bakışıydı senaristin. yalan yok.

yani garipsemiyorum belki ama hayat neden böyle diye de sormadan edemiyor insan işte... *.
--spoiler--

herkesin izlemesi gereken ama herkesin kolay kolay izleyemeyeceği bir filmdi.

bu açıdan otomatik portakal'a çok benziyordu. muhtemelen onun gibi bunu da bir daha izlememek için özel çaba sarfedeceğim.

ayrıca sting muhteşem olmuş. aslında müzikler genelde muhteşem.