bugün

irfan koleji

--spoiler--
irfan Koleji Avrupa Birliği proje yolculuğu Yılların tecrübesiyle yola çıkan ve kısa zamanda birçok farklı alandaki başarılarıyla eğitim camiasındaki önemli yerini alan istanbul’un seçkin özel eğitim kurumlarından Özel Ümraniye Madenler irfan ilkokulu, bu başarılarını, uluslararası düzeye taşıyarak bir Avrupa Birliği projesiyle taçlandırdı. 09 Haziran 2015 Salı 16:57 Hazırlanan 2 yıllık Erasmus+ Okul Eğitiminde Stratejik Ortaklıklar projemiz, 2014 Teklif Çağrısı döneminde Türkiye genelinde yapılan toplam 1000 adet proje başvurusu içinde bağımsız dış uzmanlar tarafından içerik değerlendirmesi sonucunda Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen 19 projenin arasında en yüksek bütçeli 5. Proje olarak yerini aldı. Okulumuzun koordinatörlüğünü yürüttüğü KA2-Yenilik ve iyi Uygulama Değişimi için işbirliği alanındaki “EARLY LEARN TO LEARN ENVIRONMENT” projemizde Yunanistan, Belçika, Hırvatistan, isveç, Letonya, Finlandiya ve Türkiye olmak üzere toplam 7 partner olarak çalışmaktayız. Proje kapsamında okulöncesi eğitiminde kaliteyi arttırmak ve öğrencilerin “öğrenmeyi öğrenme” becerilerini geliştirmek amaçlı birçok faaliyet yapılmaktadır. Projenin hazırlık sürecinde Yunanistan ve Belçika’da yapılan toplantıların ardından, kabulünden sonra Hırvatistan’da 1. Ulusötesi Proje Toplantısı gerçekleştirilmiş ve isveç’te 1. Kısa Dönemli Eğitim Faaliyeti yapılmıştır. Pilot ve final uygulamalar, fikri çıktılar, seminerler, eğitimler, açık eğitim kaynakları geliştirme gibi birçok farklı proje faaliyeti, 2 yıl içinde gerçekleştirilecektir. Projenin sonunda, istanbul’da Uluslararası bir Konferans düzenlenecektir. Koordinatör okul olarak ağır bir sorumluluğumuz olduğu bilinciyle, 2 yıl sürecek bu projeden hayırlı sonuçlar elde etmeyi diliyor;başta bizi projemizin her aşamasında destekleyen Türkiye Ulusal Ajansı’na, Yabancı Diller zümresi ve Anasınıfı zümremize, okul yöneticilerimize, destek birimlerimize ve emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Okul Yönetimi
--spoiler--