bugün

sözlük yazarlarının içtiği ilk sigaranın markası

lisede arkadaşımdan aldığım ks marlboro light. o zaman 5 buçuk civarlarında, öğrenciye şimdiki kadar dokunmuyordu herkes marlboro parliament takılıyordu.

ilerleyen haftalarda ne çeşit bir kafayla yaptım bilmiyorum ama cok iyi hatırlıyorum gittim köşedeki hacı amcanın marketinden 5.75 e ks parliament aldım. haftada bir paket alır onla takilirdim tek başıma. en yakın arkadaşlarım bile sigara içtigimi çok zaman sonra öğrendiler.

işin en komik yaniysa sigaranin içine çekileceğini 2 ay sonra felan öğrendim.

şimdiki aklım olsa başlar miydim, kesinlikle hayır. birçok kişi inkar edecek ama herkes sigaraya sağa sola özenerek başlar. ailemi geçtim en yakın akrabalarim bile içmiyor sigara. eve halen misafir geldiğinde sigara icince çok garipsiyorum. ama günde 10-15 civarı sigara içiyorum.

lisedeyken sigaraya verdiğim para yüzünden yemek yiyemedigim günler oldu ama bir kere bile sigaraya bok atmadım, vücuduma etkilerini bariz bir şekilde hissettiğim halde bir kere bile birakmayi düşünmedim. oyle de garip birşey bu.

Içkinin yanına, yemeğin üstüne çok iyi gidiyor kabul ama sağlığına verdiği zararın hiçbirine deymez.

(bkz: sigara sağlığa zararlıdır)