bugün

jose mourinho

her fırsatta ingiltere'ye bir gün geri döneceğini söyleyen teknik direktör. her ne kadar son röportajında ferguson'dan sonra manchester united'ın başına geçeceği haberini yalanlasa da bence bu olacak, olmalı.

ferguson'ın, jose başganı halefi olarak istediği, bu konuda bir kaç kez görüştükleri falan yazıldı çizildi. öyleyse fergie direkt lost'taki jacob'a bağlamış. adam zibilyon yıl adada hüküm sürdü. zamanı geldiğinde kendi yerine geçecek yeni jacob'ı arayıp buldu ve yerine hazırladı. allah bilir çocukluğundan beri jose'yi izleyip, takipte etmiştir bu. çocukken ondaki ışığı görmüş ve uzaktan uzağa yükselmesine yardım etmiş. ne bileyim mesela; jose'nin kariyerinin dönüm noktası olan sir bobby robson'ın tercümanlığı ve yardımcılığı işinin ayarlanmasında fergie'nin parmağı vardır. daha sonra chelsea kariyeriyle adaya getirtmiştir. premier lige başka bir takımda ısınsın, birden değil, adım adım olsun diye. ama jose "ada"dan, yani ingiltere'den ayrıldı. şimdi madrid'de karısına, we have to go back diye yırtınıyor.

lost sayesinde bu olayı da çözdük. yemezler fergie reyis. ama güzel numara.