bugün

sözlük yazarlarının itirafları

bir adama aşık oldum. o beni hiç sevmedi. sevsin diye uğraştım, denemedi bile.

arkadaşıymışım gibi davrandım bende. hatta bir gün 'aşık oldum!' diye geldi. hiç ses etmedim, dinledim onu. sonra uzaklaşmak zorunda kaldım ondan... sevgilisi yokken yanında olmak kendimi iyi hissettiriyordu ama bir sevgilisi varken yediremedim kendime. izledim onu, sözlüğe bile onun için üye oldum.

arkadaşını kaybetti, yanında olamadım çünkü sevgilisi vardı.
doğum günüydü hediyeler almak istedim, olmadı çünkü sevgilisi vardı.
sevgilisi onu aldattı. duydum. yanında olmak istedim, olmadı çünkü tekrar barıştılar.
sevgilisinden ayrıldı. yanında olmak istedim, olmadı... çünkü onu çok özlediğini her halinden anlıyordum.

günler geçti, aylar geçti hatta yıllar geçti. bende birinden hoşlandım, tam sevecek gibiyken onu gördüm. içim tekrar bir acayip oldu. akşamında ayrıldım sevgilimden, kendimi ona ihanet etmişim gibi hissettim. o da beni hiç anlamadı...

şimdi düşünüyorum bazen, geliyor aklıma. arasam onu, sevdiğimi söylesem... ama vakit geç oldu artık. bundan 3 yıl önce söylemem gerekeni söylemedim. keşke diyorum keşke ilk tanıştığımızda söyleseydim, hoşlandığımı belli etseydim. çünkü zaman geçtikçe, onu tanıdıkça 'kaybetmekten korktuğum için' arkadaşlığıyla yetindim. çok zor sözlük, çok zor...