bugün

pezzo soprano

korkarım ki beyin ölçülerimiz birbirine denk ve aynı rxn verecek ölçüde yazar kardeşimdir. kısaca desmond brada desem de karşılığında: "biz kardeşiz brada" demişliği vardır.*

neyse nasıl oldu bilmem sanırım bu lost ayağına msn'ler alındı verildi. neyse çok muhlis bir sözlüktaşken bir de baktım bu brada'nın nickinin altına hiç mi hiç yazmamışım. lan bir üzüldüm, utandım önce adeta. en koptuğum bir bukleyi size vereyim kendi yazılarından biri ki ne cevahir bir yazar olduğu belli olsun. olsun ki hınca hınç dolu tıp kütüphanesinde(diniz okuma salonu) içimden "yepppaaaaa i feel good"* diye bağırdıktan sonra masanın üstünde pogo yapmak geçerken kulağıma küpe olsun aha bu spoiler:

--spoiler--
.........simidiye demişken; hastane departmanı mı denir, bilim dalı mı denir ne denir onlara? neroşiruji, jinekoloji... bir de şunlar var: "hariciye,dahiliye,bevliye,intaniyeee..." aklınıza gelir miydi bir doktorun simit satar gibi ameliyathaneden çıkarken bu şekilde bağıracağı? şahsen ben geçen gece hep bunu düşündüm, uyuyamadım da...

evet konu başlıkla tamamen alakalı, saçmalık üzerine... manzara da şu şekilde. simitçiler nasıl "simidiiiyeee" diye bağırıyorsa doktorlar da bu şekilde bağırsaydı! ameliyathaneden çıkan henüz yeni bir apandisit ameliyatı yapmış bir hariciye doktoru bağırsa... "hariciiiyeeeeeeeee". biri seslense ona, ameliyat ihtiyacını söyleyiverse oracıkta... simit alır gibi ameliyat olsa insan? garip olurdu...

"bevliyeeeee" ... hadi hariciye'yi aldık da bevliye'yi almak hiç hoş olmazdı herhalde genel yapısı itibariyle...

ya da herşeyden vazgeçip hastane koridorlarında simit mi sattırsak? o zaman da belki işler çığırından çıkardı, üstüne seyyar lahmacuncu,işportacı derken, hastanede her salı ve cuma bir pazar kurulurdu. ambulanslar sebze arabasına dönerdi.............

--spoiler--

saygılar brada!