bugün

uludag üniversitesi tıp fakultesi hastanesi içerisinde bulunan ve tıp öğrencilerinin rahatça ders çalışıp , değişik kaynaklardan araştırma yapmasına imkan veren mekandır.
bugünlerde , saat 17:30 da kapanmasıyla adamı sinir etmiş yerdir.. kovdular lan benidir.. *
öğrencilerin derin çabalarıyla tekrar 19 da kapanacak olan, hatta seneye tüm gün açık olacağı rivayetleri ortada olan çalışma salonu...öğrencilerin bu konudaki ısrarları da beni ayrıca üzmüş derinden yaralamıştır...isteğe bak yaaaaaaa....ama napalım bizi bu hale koyanlar utansın......
'sağır diniz, yalnızca okuma salonu değil'dir.
aylar boyu 'hoşgel' dusmus,ama dekanlıktan para cıkmamıs,ekleyeceklermis odenek gelince diye arkadas keklediim mekan..
içerisindeki kitapları sadece kütüphane sınırları içerisinde okumanıza izin veren dalgametre.
tabi demokrasilerde tükenmeyen çareler burda da devreye girer.

diniz'den kitabı dışarı çıkarma yolları
1- kitap alınır. oradaki görevliye gayet masumane ve bir inek edasıyla ''abi abi! ben bunu fotokopi çektireceğim!'' denilir. görevli kitabı o ilginç hededen geçirir ki , sen dışarı çıkarken arkadan ''zortttttt'' diye bir ses gelmesin. neyse efendim, kitap alınır, gün boyu istenen yerde okunur. kimliğimiz o süre boyunca orda kalmıştır ama kimlik de kimin iti oluyormuş canım? yabancı dil her şey mi? değil mi ama?

2-kitap alınır. orda çalışıyormuş gibi yapılır. salak bünyenin anlayamadığı ve bir türlü nasıl çalıştıgını kavrayamadığı , çıkıştaki o kontrol bariyerleri arasından koşarak çıkılır. arkadan ''zorrrtt'' sesi gelir ama arkaya zaten bakılmaz. koşarak uzaklaşılır. biri görürse ''kemal yanlış anladın'' diyilerek sıyrılmaya çalışılır.

3- 2 nolu maddede önerilen yöntem , kitap çıkışta dedektörlerin üzerinde tutularak denenir. belki çalmazdır? belki de zortmazdır? orası bilinmez ama denenmelidir...

4- kütüphanedeki görevli kesilir. tamamen duygusal bir ilişki kurulur. kısacası ''ayarı verdim alparslan'' taktiği uygulanır. her zaman, her dakika , her kitap , her yerde okunabilir hale getirilir. kale içten feth edilir. dekan'ın bile ulaşamayacağı , diniz'in en ücra köşelerine * ulaşılır.
artık hafta içi 24 saat uludağ tıp fakültesi ahalisine hizmet veren kütüphanemsi.
(bkz: diniz) sakin.
çoğu zaman yer bulma sorunsalı yaşanır. (bkz: ders çalışmak için kavga eden tıpçılar)