bugün

tanrı hakkında ne dediler

Çağımızın en büyük bilimsel keşfi evrenin yaratılmış olmasıdır.
Prof.Dr. Paul Davies

Tanrı hiçbir şeyi tesadüflere bırakmaz. Çünkü Tanrı zar atmaz.
Albert Einstein

Tabiatın ilah olduğunu kabul etmek saat ile saatçiyi birbirine karıştırmaktır.
Lamarck

inanmak istemeyeni hiçbir mantık inandıramaz.
Cenap Şahabettin

Uzaya çıkıp o muhteşem manevra meydanını gördükten sonra tesadüf kelimesini ağzıma almaktan utanıyorum.
John Gleen - Astronot

Ancak Tanrı'ya inandığım zaman yaşadığımı anladım.
Tolstoy

Kainata ve kendime bakarak Tanrı'yı bulup tanımak istiyorum.
isaac Newton

Bir milletin ahlak ve dini ideali güçsüz düştüğü anda insanlar pusulayı şaşırır.
Dostoyevski

Tanrı'yı inkar etmek insanlığın asaletini inkar etmek olur.
Roger Bacon

Din ve Tanrı'nın olmadığı yerde zeka cılız kalır.
Dr. Alex Carrel

Uzun yıllar bir şeyler bulmak için uğraşıyorum. Kazandığım tecrübeler bana gösterdi ki, Allah yarattığı her problemin çözümünü de yaratmıştır.
Thomas Edison

Tanrı vardır. Hastaların şifa bulması, Tanrı'nın kudret ve lütfü ile olur. Hekim ve ilaç birer sebeptir.
Hipokrat (Hypocrate)

alemde hiçbir delil kalmasa da bir mikrobun hayatı bana Tanrı'yı ispat etmeye yeter.
pasteur

O'na ne isim verilirse verilsin, büyük ve rahim bir Tanrı'nın varlığına inanıyorum. Kişinin büyük ümitlerinin gerçekleşmesi, mutluluğunun kazanılması ancak Tanrı iradesinde uygun bir hayat sürerek sağlanacağına inanıyorum"
John D. Rockefeller Jr.

Hiç bekletilmemesi gereken bir şey varsa oda Allah'a olan ibadet borcumuzdur.
andre gide

Bu kainatı Tanrı'nın kudretinin tezahür ettiği bir meydan olarak görüyorum . ilim; eşya ve hadiselere hakim olan kanunları keşfettikçe Tanrı'ya daha çok yaklaşırız. Çünkü fizik, kimya ve diğer tabiat kanunları Tanrı'nın icraatından başka bir şey değildir.
Prof.Dr. Donald Robert COR

Göklerine, senin yarattıklarına ve yerli yerine koyduğun ay ve yıldızlarına bakarken şöyle sesleniyorum; Yüce Allah'ım, insan nedir ki, Evrende bir nokta. Fakat sen ona ne kadar değer veriyorsun.
Elwin ALDRIN - Astronot

Modern ilim kainatın ezeli olmadığını ispat etmiştir. Madde kendi kendini yaratamayacağına göre bir yaratıcıya ihtiyaç vardır. O da, Allah'tır.
Sanfransisco Üniv. Biyoloji Profesörü Edward Luther Kissel