bugün

(bkz: deme öyle günah)
(bkz: dellenecek şimdi)
(bkz: egoyu tatmin ihtiyacı duyan tanrı)
(bkz: tehdit eden tanrı)
(bkz: hata yapan tanrı)
mor ve ötesi: - iki gözüm eminim sen yoksun.
yunus emre: - ben beni bıraksam da, sen beni bırak ma ya rab.
"bana yalan söylediler, bana yalan söylediler"
(bkz: friedrich wilhelm nietzsche)
her dakika övülmek istenen tanrıya inanmam.
* *
" tanrı öldü "

"bizzat kendi elleriyle yarattığı başta iblis olmak üzere, milyarlarca insana düşmanlığıyla dikkat çeken yaratıcı."

Tövbe 29
Kendilerine Kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah ve Resulünün haram kıldığını haram saymayan ve hak dini kendine din edinmeyen kimselerle, küçülerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın.

Maide 51
Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar. içinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

Al-i imran 19
Allah nezdinde hak din islam'dır.

Nisa 56
Şüphesiz ayetlerimizi inkar edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız; onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka derilerle değiştiririz ki acıyı duysunlar! Allah daima üstün ve hakimdir.

Herşeyi bilen bir varlığın kendi elleriyle yarattığı varlıklara düşman olup, yolladığı kitapta onlara hakaretler etmesi, onları sonsuza dek yakması enteresan. Niye bu kadar gerginsin, yoksa herşeyi bilmiyor musun? yoksa yarattıktan sonra işler kontrolunden mi çıktı da bu kadar gerginsin?
" tanrı'ya inansan iyi olur, çünkü eğer haklıysan ebedi mutluluk seni bekliyor; ancak hatalıysan zaten bir şey farketmeyecek. diğer taraftan eğer tanrı'nın var olmadığına inanıyorsan ve hatalıysan o zaman ebedi azap seni bekliyor, ancak haklıysan zaten bir şey farketmeyecek. "

(bkz: blaise pascal)
" tanrı yok, o olsaydı onun ben olmadığıma inanamazdım. "

" eğer tanrı, insana yaşamaya zorladığı hayatı kendisi yaşamak zorunda kalsaydı, kendisini öldürürdü. " alexandre dumas

" tanrı bize cenneti vaat etmemiş olsaydı,kimse ona secde etmezdi. " dante alighieri

" şu dünyayı tanrı yarattıysa, onun yerinde olmak istemem doğrusu. çünkü, dünyanın sefaleti yüreğimi parçalar.yaratıcı bir ruh düşünülürse, yarattığı şeyi göstererek ona şöyle bağırmak hakkımızdır: "bunca mutsuzluğu ve bu üzüntüyü ortaya çıkarmak uğruna, hiçliğin sessizliğini ve kıpırdamazlığını bozmaya nasıl kalkıştın?" " arthur schopenhauer

" eğer tanrı varsa iyi bir mazereti olmalı. " woody allen

" tanrı bana bir açık işaret gönderse -varlığına dair-! isveç bankama benim adıma büyük bir deposit yatırmak gibi. " woody allen

" eğer tanrı var olmasaydı, onu icat etmek gerekirdi. " françois marie arouet de voltaire
yokum diyor - acun ılıcalı.
tanrı öldü. (niçe)
'inanırsak olur bence'

takdiri 1 puanla kaçıran liseli genç.
hayatı mahvolmuşken, ailesi öldürülmüş, çiftliği yok edilmişken Eyüp diz çöktü ve göklere doğru haykırdı: "Neden, Tanrım? Neden ben? " ve Tanrı'nın gürleyen sesi yanıtladı: "Ne bileim, sinirimi bozan bir şey var sende." Stephan King

daha geçen hafta dilimi elektrikli daktilonun merdanesine kaptırmışken Tanrı'ya nasıl inanayım? Woody Allen

yaratılış sırasında var olsaydım, evrenin daha iyi düzenlenmesi için bazı tavsiyelerde bulunurdum. Bilge Alfonso

neden Tanrı'ya saldırıyoruz ki? belki o da bizim kadar bedbaht? Erik Satie

Tanrı bizimle hergün konuşur ama biz nasıl dinleyeceğimizi bilmeyiz. Mahatma Gandi

Tanrı dünya üstünde yaşasa, insanlar camına taş atardı. yahudi atasözü

Tanrı kadın olsa, spermi çikolata tadında yapardı. Carri snow
"tanrı egoist, sarhoş bir ahmak"
üvey oglu.
(bkz: al pacino)
"sana tanrı hakkında bir iki sır vereyim. tanrı seyretmeyi sever. o bir oyunbazdır. bir düşünsene, insana içgüdüler verir sana bu olağanüstü yetiyi verir, sonra ne yapar dersin? sırf kendi eğlencesi için, kendi özel kozmik komedi fimi için tam zıttı kurallar koyar. gelmiş geçmiş en büyük ahmak. bak, ama dokunma. dokun, ama tatma. tat, ama yutma. ve sen sekip dururken, o ne yapar? hasta, kahrolası kıçıyla güler! sadisttir! görevi başında bulunmayan bir derebeyidir! buna tapmak mı? asla!"
(bkz: Türkçe öğretmenin kim)

(dipnot : tanrıya değil entryi girene, baksanıza lan türkçesine, nobel ödüllü edebi kişilik gibi hiçbişey anlamadım.)
"Ben de cennette bütün çikolataların başında durmak isterdim.
ne yazık ki ateist olmamdan dolayı bu imkansız"
(bkz: Mary and max)

Max...
tanrının tek özrü var olmayışıdır.*
iyi bir çocuk olursanız bir gün görebilirsiniz- şirin baba.
''felsefe, Tanrı'yı ve kendini bilmek ilmidir.''
Çiçero

''Her şeyin ölçüsü insan değil, Tanrı'dır.''
platon

''Az felsefe insanı tanrıtanımazlığa götürür, derinlemesine felsefe insanları tanrı'ya vardırır.''
francis bacon

''Tanrı'nın tasavvur edilmesi, insanın aydınlanmasıdır. insan olma, hürriyet ve Tanrı'ya yönelme demektir. Tanrı tasavvuru, her gerçek felsefe yapmaya bir örnektir.''
Karl Jaspers

''Tanrı, her zaman en iyiyi ve en yetkini öngörür.''
leibniz

''Biz, gücümüzün yettiği kadar elimizden geleni yapınca, bizi aşan şeylerle ilgili eksikliklerimizi Tanrı tamamlar.''
immanuel kant

''Bilimsiz din kör; dinsiz bilim topaldır.''
Albert Einstein

''Tanrı'nın varoluşunu inkâr etmek, iki kere ikinin dört ettiğini inkâr etmek gibidir.''
descartes
Çağımızın en büyük bilimsel keşfi evrenin yaratılmış olmasıdır.
Prof.Dr. Paul Davies

Tanrı hiçbir şeyi tesadüflere bırakmaz. Çünkü Tanrı zar atmaz.
Albert Einstein

Tabiatın ilah olduğunu kabul etmek saat ile saatçiyi birbirine karıştırmaktır.
Lamarck

inanmak istemeyeni hiçbir mantık inandıramaz.
Cenap Şahabettin

Uzaya çıkıp o muhteşem manevra meydanını gördükten sonra tesadüf kelimesini ağzıma almaktan utanıyorum.
John Gleen - Astronot

Ancak Tanrı'ya inandığım zaman yaşadığımı anladım.
Tolstoy

Kainata ve kendime bakarak Tanrı'yı bulup tanımak istiyorum.
isaac Newton

Bir milletin ahlak ve dini ideali güçsüz düştüğü anda insanlar pusulayı şaşırır.
Dostoyevski

Tanrı'yı inkar etmek insanlığın asaletini inkar etmek olur.
Roger Bacon

Din ve Tanrı'nın olmadığı yerde zeka cılız kalır.
Dr. Alex Carrel

Uzun yıllar bir şeyler bulmak için uğraşıyorum. Kazandığım tecrübeler bana gösterdi ki, Allah yarattığı her problemin çözümünü de yaratmıştır.
Thomas Edison

Tanrı vardır. Hastaların şifa bulması, Tanrı'nın kudret ve lütfü ile olur. Hekim ve ilaç birer sebeptir.
Hipokrat (Hypocrate)

alemde hiçbir delil kalmasa da bir mikrobun hayatı bana Tanrı'yı ispat etmeye yeter.
pasteur

O'na ne isim verilirse verilsin, büyük ve rahim bir Tanrı'nın varlığına inanıyorum. Kişinin büyük ümitlerinin gerçekleşmesi, mutluluğunun kazanılması ancak Tanrı iradesinde uygun bir hayat sürerek sağlanacağına inanıyorum"
John D. Rockefeller Jr.

Hiç bekletilmemesi gereken bir şey varsa oda Allah'a olan ibadet borcumuzdur.
andre gide

Bu kainatı Tanrı'nın kudretinin tezahür ettiği bir meydan olarak görüyorum . ilim; eşya ve hadiselere hakim olan kanunları keşfettikçe Tanrı'ya daha çok yaklaşırız. Çünkü fizik, kimya ve diğer tabiat kanunları Tanrı'nın icraatından başka bir şey değildir.
Prof.Dr. Donald Robert COR

Göklerine, senin yarattıklarına ve yerli yerine koyduğun ay ve yıldızlarına bakarken şöyle sesleniyorum; Yüce Allah'ım, insan nedir ki, Evrende bir nokta. Fakat sen ona ne kadar değer veriyorsun.
Elwin ALDRIN - Astronot

Modern ilim kainatın ezeli olmadığını ispat etmiştir. Madde kendi kendini yaratamayacağına göre bir yaratıcıya ihtiyaç vardır. O da, Allah'tır.
Sanfransisco Üniv. Biyoloji Profesörü Edward Luther Kissel
çok kaşınıyorsunuz.
by badidursun.
yazıldı mı bilmiyorum.
nietzche: god is dead
god: nietzche is dead.
"ilham verici bir sanatçı. ne yaptığını kesinlikle bilmiyor. yüzde yüz kafası iyiyken yapıyor bu eserleri. gerçekten muhteşem."

- youtube yorumcusu.
küçük kardeşim "tanrı neden yapılmıştır, ham maddesi ne?" diye sormuştu, cevap verememiştim.