bugün

leyla ile mecnun

son bölümü ve son bölümün final sahnesi hayal kırıklığıdır. bu kadar basit olmamalıydı. ha dersiniz ki uzay boşluğunda ölüyorlar daha neyi beklesinler diye. ama ölmeyecekler işte, bu sahne final bölümün sonu olsaydı kabul edilebilirdi. arkadaki o siktiğimin fon müziğini demiyorum bile.

--spoiler--
tutan birşeyin bokunu çıkarmak neden? tuttuysa zaten o haliyle tutmuştur. sen tutup insanın gözüne sokunca rahatsızlık veriyor. erdal bakkal, çoğu kişi ismail, mecnun diye yırtınırken bile favorimdi. sırıtışı, hareketleri. sonra tuttu ya, yok efendim her pazartesi sizlerle, durmadan mecnun evleniyor vs. son bölümde de çıktığı bütün sahnelerde o sevdiğimiz meşhur sırıtmasını gözümüze soktular resmen. ismail başta tuttu, hikayesiyle beraber de iyi oldu ancak adam konuşmayı unuttu daha sonra. mıçlı vıçlı konuşmalar, her bölümde 1 defa "olaylar olaylar", cümle kuramaması vs. daha ne diyeyim ki? mecnun'un baştaki saf hali şimdiki zıpırdan kat kat komikti. her boka "neymiş, nasıl, iğreniyorum, tiksiniyorum senden" diyerek o da soğuttu kendinden. arda ile olan dalgınlık muhabbeti de abartılmaya başlandı her bölüm her bölüm. bir de 3-4 bölümdür başladığı açıklamalı küfürleri var. yok duş perdesi, duş musluğu. şükür ki dede(yeni geleni de gayet oturdu), iskender, yavuz, nurten, leyla'nın anası babası, arda'nın babası(sanıyorum yakında göreceğiz) falan bozmuyor da eski halinden birşeyleri görebiliyoruz gene. çırak kaan bile şu an daha sempatik geliyor boku çıkan karakterlerden. erdal için çok geç değil ancak ismail ve mecnun'a iyi bir ayar çekilmesi şart.
--spoiler--