bugün

(bkz: etimesgut şekerspor)
sınırları içinde bir askeri havaalanı bulunduran ve çok sayıda askeri lojman olmasından dolayı nüfusunun yarısı subay ve astsubay olan Ankara'nın bir ilçesi
11.hava ulaştırma ana üs komutanlığının bulunduğu semt.
Ankaranın ilçesi,Başkent Ankara'ya olan uzaklığı, 17 km. olup, hem Ankara-istanbul Karayolu ile Ankara-Eskişehir Karayolu arasında bulunmaktadır.Ankara-istanbul Demir yolu hattı ilçenin ortasından geçmektedir. Ankara'nın en geniş mücavir alanına sahiptir.
Hala çoğu kişi etimesut der..etimesgut diyemediğinden değil..etimesut demeyi sevdiğinden de değil.etimesgut kelimesinden nefret ettikleri için..
Zırhlı Birlikler Eğitim ve Tümen Komutanlığı'nın bulunduğu ilçe.
yaylalar yaylalar diye bağıracağım ilçe.
sonradan pişman olmama rağmen 3 yıl boyunca lisesinde okuduğum semt.

(bkz: etimesgut lisesi)
Haluk Levent' in zamanında Eryaman' da verdiği bir halk konserinde anında adına saçma bir beste yaptığı semt

"E, E, Etimesgut..Hem mutlu oldum, hem de mesut.." diyordu haluk levent o gün...
sincan'a yakın ankara ilçesi. merkezi güzeldir. fakat köy olarak kalmış bölgeleri de bulunmaktadır.
eski adı ahi mesut olan semt. ahilik olayları kaldırılınca semtin ismide kurunun yanında yanmış. aynı elaziz gibi.
haluk levent'in eryaman da verdiği o konserde bende vardım. hakkatende jest yapmaya çalışarak abidik kubidik bir beste yapmıştı ilçe için.
2009 yerel seçimlerinde tekrar enver demirel'i belediye başkanı seçmiş ilçe.
bağlıca

adlı bir köye sahip olan bir ankara ilçesi.
Kocaman bir zırhlı tugayı bulunan ilçe. Bence arkası sağlam diye buna denir heh heh
sergen yalçın gibi bi ustayı ağırlamaya müşerref olmuş ilçe.
en seçkin semti eryaman'dır.
mahalle isimlerinin askeri terimler olmasından dolayı asker şehri olarakta anılan ilçe.* * * netekim zırhlı birlikler buradadır.
trt lojmanları ve optimum outlet alışveriş merkezinin bulunduğu ilçe. ayrıca berbat bir planlaması, yeşilden yoksun sokakları vardır.
ilköğretim okulu ve lisesinde okuduğum, yıllardır tüm kahrını çekip halihazırda da ikamet ettiğim ilçe. en güzel köyü bağlıcadır* ve şimdi mahalle olmuştur. eryaman da güzedir; ancak geri kalan kısımları çok göç aldığı için artık yaşanılmaz durumda denilebilir.
Sokaklari izmir'deki 'isci evleri'ne benzeyen yer. Yokuslari falan. Ayni zamanda optimum outlet'i görünce "aaaggg burda da vaaar" diye mala bagladigim yer. Nasreddin hoca ilkögretim okulu da celal bayar inivistisi cakmasi gibidir. * ayrica etimesgut diyebiliyorum. Ankarali da degilim, hah. Bu arada bir tatli vardi hani. Etimek tatlisi. Ona benziyor. Etimekgut. * alman isgaline ugramis bence. *
14-23 eylül 2012 tarihlerinde dokuzuncu uluslararası anadolu günleri k s f * ne evsahipliği edecek olan ankara ilçesi.
On beş senedir yaşadığım, sinirlendiğim, bir güzel yanını bulamadığım ama her akşam bir buçuk saatte vardığım, uyumayı aklıma yar eden ilçemiz.
güzel ilçemizdir etimesgut ilköğretimi bitirip yetmeyip etimesgut lisesini bitirdikten sonra bu sene ayrıldığım güzel ilçe.
etimesgut ilköğretim okulu'nda çok anılar barındırır.

ve de unutmadan trt lojmanları.