bugün

bim'e gittiğinizde sizi esir alan sessizlik. gerçekten, içeride bir büyü varmış gibi, dışarıda bağır çağır olan insanlar bile bim'e girince susarlar. çalışanlar keza öyle. tarifi olmayan bir huzur bulursunuz.
(bkz: bimlerin altındaki olası yatırlar)
müzik olmadığından kaynaklanan durumdur.
yoğun iman konsantresinin verdiği hava olduğu için fazla gürültü yoktur.
(bkz: le silencia)
herkes alacağı ürüne odaklanmışken yaşanan sessizliktir.

- hamdi abiii!
+ sus bağırma lan! ağız tadıyla bi dost süt alayım. tüh! bak peripella da bitmiş.
yoğurtların, peynirlerin, salam ve sosislerin dizili durduğu sıra soğutucuların çıkardığı ses dışında çıt çıkmaması halidir. biraz fazla ses çıkarsanız sanki tüm gözler size dönecek zannedersiniz. gergin bir süreçtir. dikkatli olunmalıdır.
o bim'in değil, oraya gelmiş orta ve düşük kesimin maddi sessizliğidir. büyük gross marketlerinde zengin vatandaşlarımız haliyle hayvan gibi para taşıdıklarından şak şuk etmekte, her reyondan gerekli gereksiz bir şey aldıklarından lap lup etmekte haliyle gürültü çıkmaktadır. bim'de ise bunları göremezsiniz...
aslında klasik müzik çalsalar içerisi daha da çok dolar.
metabolizmanın yavaşlamasına ve sakin sakin alışveriş yapmanıza vesile olur.

onu hisseden bunu da hissetti:

(bkz: bim serinliği)
çocukların götüne takmadığı sessizliktir afedersin.

saat' te 20 km' hızla market içinde koşturan ufak berkcan, annesinin elini tutan ayşecan' a çarpmış, ayşecan' ın çığlığı uzakta süt ürünleri reyonunda bile yankılanmıştır. berkcan' ın yaşı ayşecan' ın yaşından bir fazla, hasancan' ın yaşından iki eksiktir.

ayşecan' ın annesi gülseren' in basen ölçüsü kaçtır?
bim, allah ın evidir mitinden kaynaklanan bir durumdur.

geçen gün arkadaşlarla yine bim deyiz. arkadaşın biri bim e özgü centro gofretle alay etti. onun için 'çakma ülker gofret' dedi. 'isme bak götüm gibi' dedi. daha neler neler... ben arkadaşı uyardım: '' azizim, yanlış yapıyorsun. bim, allah ın evidir ve satılan mallar allah ın nimetidir. dalga geçme sakın; ayrıca yüksek sesle gülme çok ayıp'' dedim. beni dinlemedi canlar. ah, ah! o anda allah onu cezalandırdı ve korkunç bir domuza dönüştürdü. gözlerimle gördüm. ama uyarmıştım arkadaşı. sonra çok üzüldüm. neden dedim neden ona daha önceden gerçekleri anlatmadım. bunun için geceleri sessizce ağladım.
uysal bir birliktelikten midir, sessiz sakin haraketlendir midir yoksa bim'e özgü bir aura mıdır benim de anlamadığım sessizliktir. çoğu kez giderim alışveriş yapmaya, insanlar gayet sakin bir halde alışverişlerini yapıyorlar. insanları buna iten bir havası olmalı herhalde, ya da müşterilerinden kaynaklanan bazı hal ve hareketlerin sebep olduğu durumdur. hayır öyle ununu eleyip eleğini asmış orta yaşlı insanlarda görmüyorum, kasiyerler bile bırakın yakınlık kurmayı, göz teması bile kurmuyorlar. uyku mahmuru gitsek demek kıvrılacağız bir yere.
derin dondurucuların ve barkot okuyucuların dışında hiçbir ses olmaması halidir.
bim i ucuzluk merkezi olarak düşünen müşterinin sanki ayıp bir iş yapıyormuş gibi sus pus alışverişini yapıp sessizce çıkıp gitmesinden kaynaklanabilir.
not: Alanyadaki bim hiç de bahsettiğimiz bimlere benzemiyor bilginize.
sanki hemen yanınızda namaz kılanlar varmış gibi siz de sessiz sedasız alacağınızı alıp çıkarsınız.
yeşil sermaye olduğundandır.
bir huşu, bir huzur.
sessizliği bozan dıt dıt barkod okuyucuların sesleriyle ahenk içinde alışverişinizi tamamlarsınız. ayrıca süper lezzet için, (bkz: dost tava yoğurdu)
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)

karşı konulamaz, saygı duruşu tadında bir sessizliktir.
(bkz: le huzur)
(bkz: south park sessizliği)
öncelikle başlığı açanı tebrik etmekle gerçekten neden olduğunu bilmesem de var olan sessizlik, girince ben de sessiz oluyorum korkuyorum valla.*
yazın sıcağında le cola almak için bim' e girersiniz ve o anda soğuk hava burhanıyla karşılaşıp huzura erdiğinizin farkına varırsınız. tek ses çaılaşanların malları raflara taşımak için kullandığı küçük arabamsı şeylerin tekerlek sesidir.
(bkz: araf sessizliği)
sessizlikleri huzurdan değil android olmalarındandır.
güncel Önemli Başlıklar