entry'ler (37)

fedakarlık

zamanı gelince itinayla başa kakılır....

4 kızı sevmek

birinin huyunu, birinin bacağını, birinin dudağını, birinin gözünü seven; bütün bu özellikleri bir kişide bulamamış kişidir. ayrıca sadece sevmek demiş o kızlarla çıkmıyor ki. belli ki sadece platonik.

bir insanın kusurlarını bile sevmek

o zaten kusurlarıyla özel, hangimizin arıza kusurları yok ki?

sözlükte tanıdığın tanımadığın herkesi sevmek

hepimiz aynı yerdeyiz sevilesi insanlar.

anne

muhteşem varlık.

annenin söylediği unutulmayan sözler

az önce dedi "sıkı giyin üşütme kendini".

yerli yapım dizi izleyen cahil andavallar

izlenecek dizi var mı ki?

aile kökeni köylü olan iğrenç ve varoş insan

biz bu köylü insanların elleriyle ekip biçtiklerini yiyoruz, sağdıkları ineklerin sütlerini içiyoruz. sabah sizlerin asla kalkamayacağı bir saatte kalkıp tarlasına gidip çapa çapalayan insanları konuşmasından veya sizlerle aynı kültürden gelmiyor diye rencide etmek doğru değil.

mustafa kemal atatürk

azim timsali, asla vazgeçmeyip başaranlardan biri, gerçekten "ulu önder" tanımını hak eden yüce insan.

bir türk icadı olarak kağıt sıkıştırmak

en son kornişin kenarına kağıt sıkıştırdım ki perde düşmesin.

acun ılıcalı

2003 yılında dünyayı gezip güzel kızların kıyafetlerini ayakkabılarını kaç paraya aldıklarını soran bir programı vardı. bence acun ılıcalı istediğini başarabilen biri.

kahve içilen kupayı iki elle tutmak

"sarılacak birini bulamadım bari kupaya iki elle sarılayım" şeklinde içgüdüsel masum bir davranıştır.

her gün aynı ayakkabıyı giyen varoş insan

gün içinde kokması muhtemeldir.

kitap

az önce veli toplantısı sonrası büyükçekmece kütüphanesine uğradım. geçen hafta aldığım 2 kitabı geri verip, yeni bir kitap aldım. para olunca önce kitap alırım. alamazsam kütüphaneye gidip binlerce kitap arasında vakit geçirmek en büyük zevklerimden. çok seviyorum kütüphane havasını. hele yeni kitap ve defterlerin kokusuna hayranım. birde rengarenk kalemlerim varsa yanımda; kendimi sanki dünyanın en önemli insanı gibi hissederim.

küçükken olmak istenilen meslekler

kırtasiyeci veya turist olacaktım.

yedi gün çaylaktım hiç arayıp sormadınız

insan çaylakken "benden küçükler bile yazar olmuş" bir tuhaf hissediyor ama neyse geçti artık bende yazar oldum, yaşasın. cennetin anahtarını ele geçirmiş gibi mutluyum. bir de web sayfası açmışlar bana, minnettarım. hayatımda ilk defa web sayfam oluyor. heyecanımı mazur görün.

cehenneme atılmadan önceki son sözler

nasılsa herkes burda... üstelik sıcacık. ne güzel...

paranın satın alamayacağı şeyler vardır

çocukların yüzündeki masum ışıı ışıl gülümseme.

balık ekmek

eminönü'ne gitme sebebidir. teknelerde yükselen enfes balık kokusu geldi burnuma. yaz gelse artık gidip eminönü'nde balık ekmek yesek.

evrim varsa maymunlar neden insan olmuyor

erkekler hala evrimleşmemişler mesela... hala ilk çağ kafasındalar... karnım doysun, gönlüm olsun, çekil manzaramı bozma...