1. 1.
  Bukowski'nin şaraba, ucuz kadınlara ve kent kütüphanesine aktığı yıllarda keşfettiği yirminci yüz yıl orta çeyreğinin edebiyatçısı. Ölüm yatağında sağ yanındaki meleklerden biri Bukowski olmuştur. Gözleri görmediği için Hank'e sesiyle bakmıştır. tuşlara sağlam vurmuş, vakti gelince ölmüştür...
  4 ... ölüler kitabı
 2. 2.
  (bkz: toza sor)
  (bkz: arturo bandini)
  (bkz: charles bukowski)
  1 ... stanislaw
 3. 3.
  charles bukowski'nin kadınlar kitabında selam çaktığı yazardır..
  merakıma mucip olan ilk fırsatta okumak için can attığım yazardır.
  1 ... beyazyelkenli
 4. 4.
  John Fante (1909-1983), italyan kökenli, üç çocuklu, yoksul bir ailenin üyesi olarak 1909 yılında, ABDde Colorado da doğdu. Çocukluğu, yoksulluğa ve italyan-Katolik ayrımcılığa karşı mücadele ile geçti. Annesi takıntılı bir dindardı; babası ise geçici işlerde çalışan başına buyruk biriydi. Üç erkek kardeşin en büyüğü olarak, aile içerisindeki duygusal dalgalanmalardan nasibini çokça aldı.Fante nin babası başka bir kadın için ailesini terk ettiğinde bu olay, aile için bir dönüm noktası olmuştur. Anne Fante, sinir krizlerine yenik düşüp yaşamını depresyonlarla kurulu bir dünyanın içinde geçirmiştir. Bu olay, küçük yaşta Fanteyi derinden etkilemiş; toplumsal anlamda umursamazlığı genel tavır olarak benimsemesine neden olmuştur. John Fante nin romanlarında toplumsal anlamda bir tavırdan çok bireysel bir yaşam karşıtlığı görülmesinin temelinde de bu umursamazlığın ve içe dönüklüğün etkisi vardır. Çocukluk ve ilk gençlik dönemini Bahara Kadar Bekle Bandinide olanca açıklığıyla anlatmaktadır.
  3 ... lazio
 5. 5.
  üzümün kardesliği guzel bir kitabidir.
  2 ... duygusuz
 6. 6.
  bukowski'nin ona ithafen yazdığı bir şiir var ki şöyle bir şey:

  -small conversation in the afternoon with John Fante-

  he said, ''I was working in Hollywood when Faulkner was
  working in Hollywood and he was
  the worst: he was too drunk to stand up at the
  end of the afternoon and so I had to help him
  into a taxi
  day after day after day.''

  ''but when he left Hollywood, I stayed on, and while I
  didn't drink like that maybe I should have, I might have
  had the guts then to follow him and get the hell out of
  there.''

  I told him, ''you write as well as
  Faulkner.'':

  ''you mean that?'' he asked from the hospital
  bed, smiling.

  ek: (bkz: ask the dust)
  3 ... meister writer
 7. 7.
  los angeles yolu adlı eserin yazarı. zor bir çevrede büyümüş fante, büyüdüğü çevreyi ve yaşamını ustalıkla yazıya dökmüştür.
  1 ... legend of the stranger
 8. 8.
  holden caulfield 'in büyümüş hali gibi gelir bana hep bardini..o çekingenliği , iç konuşmalarındaki kararlılığnın dışa vurumundaki kararsızlık..ikilemler..
  1 ... hefeweizen
 9. 9.
  toza sor kitabının yazarıdır. charles bukowskinin eserlerinde de kısmen adı geçmektedir. charles bukowski ile benzer yanları vardır. en etkili yönü ise charles bukowski gibi hayattaki yaşamışlıklar üzerine ve toplumsal konuları işlemektedir. kitaplarında arturo bandini adını kullanmaktadır.
  3 ... suicidal depression
 10. 10.
  sonradan gelen ününün büyük bir kısmını bukowski'ye borçlu olsa da, bukowski de edebiyatının çok büyük bir kısmını kendisine borçludur. yarattığı bandini ve molise karakterleri ile insan hayatının en önemli aşamalarını işlemiştir..
  1 ... fante