bugün

entry'ler (470)

popüler olmayan yazarın yazma amacı

benim için çoğu zaman düşüncelerimin fotoğraflarını çekmek amacıyladır. Yıllar sonra ne hakkında ne düşünmüşüm,neler değişmiş bende gibi iç ısıtan, bazen geçmişe yönelik utandıran duygular yaşamayı seviyorum.

aldatılmak istemeyen erkeklere tavsiyeler

aldatılmak diye bir şey yoktur. Klişe belki ama aldatanlar kendilerini aldatır, kendilerini küçültür, kendi özsaygılarına ihanet ederler.

hande yener seren serengil kavgası

Muhtemelen pr çalışması olan olay. Yarın sabah magazin programlarında bomba etkisi tazında bağıra bağıra haber yaparlar Beyaz tv de nihat doğan yine bağıra bağıra ağzına geleni söyler sonra unutulur gider. Bir kaç ay sonra kavga eden ünlüler adında bir liste paylaşır yine magazin programları orada da şimdiden yerini aldı zaten. Ev hanımları ve bir işi olmadığını için işe gitmeyenler de izler.
(bkz: welcome to turkey)

imam hatip lisesi sapık felsefe öğretmeni

Başkası adına utanma duygusu yaşatan öğretmendir. Umarım meslekten ihraç edilir zira bu tarz düşünen yeniliğine çağdaşlığa kapalı öğretmenler (öğretmen demeye dilim varmıyor) çocuklarımıza kendi fikirlerini aşılamaya devam ettiği sürece aydınlık yarınlar katlanarak bizden uzaklaşmaktadır. Felsefe öğretmeni olması da ayrıca trajikomik.

tuna kalınsaz

Sevgili Tuna Kalınsaz'ı ilk olarak youtube ta paylaştığı tek kişilik gösterisinde görmüş oldum ve 1 saat boyunca ara sıra gülerek, ara sıra çok gülerek, kesinlikle hiç sıkılmayarak izledim. Daha sonra 6 mayıs 2016 tarihindeki gösterisine gitmek için kız arkadaşımla beraber kütahyadan atladık otobüse Beşiktaşın yolunu tuttuk bilet almadık tabi nasıl olsa kapıdan alırız diye. Bkm mutfağın kapısına geldiğimizde bilet kalmadığı yerlerin dolu olduğunu söylediler ve geri döndük. Yolda kız arkadaşıma instagramdan tunaya mesaj atalım dedim bi ihtimal görür bu arada sahne almasına 1 saat kalmış telefona bakmaz muhtemelen diye düşündük ama yinede atalım dedik ve kız arkadaşımdan dm attık (benim instagramım yok çünkü) Kütahya'dan geldiğimizi vs. vs. neyse ki 10 dk sonra tuna dan cevap geldi aynen şu:

Ben bu yalana iki bilet ayarlarım isimleri versenize *

Köşeden yer ayarlanmıştı ve bilet paralarını mekana veremedik almadılar efendim misafirlerim demiş sevgili Kalınsaz
Gösteriside gerçekten muazzamdı 1 saat boyunca sürekli güldürmeyi başardı. Buraları okuyorsan teşekkür ederiz Tuna şuan Antalyada ikamet ediyorum ilk fırsatta uçak biletlerini alıcam senin için.

çocukluk arkadaşının mahalleden taşınması

az önce aklıma gelen ve gözlerimi dolmasına sebeb olan olay. 1. sınıfa beraber başladığım arkadaşım ismi Bilal gözlük takan arkadaşım. bir sokak altımızda otururlardı ilkokul yıllarımda sınıfta en sevdiğim arkadaşımdı. O zamanlar beyblade çizgi filmi var. hergün bizim evde beraber izliyoruz yorum yapıyoruz beyblade oyuncaklarımızda kapışıyoruz filan. Bilalin ailesi fakirdi biraz hiç unutmuyorum benim bebeto marka bisikletim vardı eskimişti biraz o sene de iki amortisörü olan bisikletler yeni çıkmıştı tabi mızmızlayarak babama aldırdım hemen. hafta sonları benim eski bisiklete bilal ben yeni bisiklete binerdim mahallede yarış yapardık. 3.sınıfa geçtik birinci dönemi bilaller eskişehire taşınacakmış bilal üzgün geliyor okula hergün. ilkokul öğretmenimiz özlem hanımla bilalin babası konuşmuş öğretmenimiz bize söyledi. bilal babam eskişehirden ev buldu oraya gidicez demişti bana. keşke yakın yerden bulsaymış demiştim. bir gün bilal okula gelmedi ve vedalaşamadık ve bir daha bilali görmedim ama evlerinin önünden ne zaman geçsem bilal burda otururdu diye hep aklıma gelir. şimdi keşke eski bisikletimi ona hediye etseydim diyorum hep.

asus

2.000 TL lik bilgisayara 100 liralık ekran kartı koyan firma.

saç dökülmesi

erkekseniz ve patolojik bir neden yoksa asla durduramazsınız.

kalabilirler

sevilmediğini düşünen yazar.

sözlük yazarlarının aldıkları ilk kaset

kıraç-zaman.

söylemesi zevk veren ingilizce sözler

be right back.

4 5 milyon doların konulacağı alternatif yerler

sifonun içine ıslanmayacak şekilde koyulabilir.

j harfi ile başlayan isime akrostiş yazmak

jambom severim kahvaltıda
asla vazgeçmem jambonumdan
neden bilmiyorum ama
sarardan kıravat aldım
elektrikler neden kesildi anlamadım
taktım bataryamı akrostiş şiir yazdım.

stardust

izlerken adeta filmin büyüsüne kapıldığınız ve bir o kadar da güldüğünüz film.

bayan bloody crescenti başlıkları

dikkate alınmaması gereken başlıklardır.

yazarların beğendiği mısralar

Senelerce senelerce evveldi
Bir deniz ülkesinde
Yaşayan bir kız vardı bileceksiniz
ismi; Annabel Lee
Hiçbir şey düşünmezdi sevilmekten
Sevmekten başka beni
O çocuk ben çocuk, memleketimiz
O deniz ülkesiydi
Sevdalı değil karasevdalıydık
Ben ve Annabel Lee
Göklerde uçan melekler
Kıskanırlardı bizi
Bir gün işte bu yüzden göze geldi
O deniz ülkesinde
Üşüdü bir rüzgarından bulutun
Güzelim Annabel Lee
Götürdüler el üstünde
Koyup gittiler beni
Mezarı oradadır şimdi
O deniz ülkesinde
Biz daha bahtiyardık meleklerden
Onlar kıskanırdı bizi
Evet! Bu yüzden "Şahidimdir herkes ve deniz ülkesi"
Bir gece rüzgarından bulutun
Üşüdü gitti Annabel Lee
Sevdadan yana kim olursa olsun
Yaşca başca ileri
Geçemezlerdi bizi
Ne yedi kat göklerdeki melekler
Ne deniz dibi cinleri
Hiç biri ayıramaz beni senden
Güzelim Annabel Lee
Ay gelir ışır, hayalin erişir
Güzelim Annabel Lee
Orda gecelerim uzanır beklerim
Sevgilim sevgilim hayatım gelinim
O azgın sahildeki
Yattığın yerde seni...

144p

akla direkt olarak ttneti getiren çözünürlük.

kulak memesi ne işe yarar

Göğüsteki memelerin beta halidir.

kavimler göçünü başlatan ilk cümle

orada kızlı erkekli kalınıyomuş diyolar bi gidelim bence.

en iyi filmler

(bkz: sherlock holmes)
(bkz: sherlock holmes-gölge oyunları)
(bkz: batman begins)
(bkz: batman the dark knight)
(bkz: batman the dark knight rises)