bugün

entry'ler (17)

rte nin apo ya sayin dedigi iddiasi

sayın (!) rte'nin "sayın öcalan" diye başlayıp daha neler neler yumurtladığı kayıt. avustralya'da bir radyo kanalına verdiği bu röportaj, ne hikmetse kanal turk hariç bütün internet sitelerinden kaldırılmıştır.
"kelle" olarak nitelendirdiği insanlardır onu seçip siyasette var olmasının nedeni.
"benim ömür boyu siyaset yapmamı engelleyebilecek tek güç millettir"demiş sayın (!) tayyip bey. hayır ne yazık ki canım (!); engelleyemiyoruz senin cumhurbaşkanlığına oynamanı.

http://www.kanalturk.com.tr/haber.php?haber_id=11763

eski sevgilinin evlenecegini haber vermesi

haber vermenin otesinde bide soz konusu nikahin sahidi olmanızı istediği takdirde daha da can acitici olan bir durumdur.

-aski sevgiye donusturduk biz cok yakin dostuz hatta kardesiz. senden baska hickimse bana bu kadar cok deger vermedi. nikah sahidim de senden baskasi olamazdi hayatim
-s..r ol git. kardesinin de sevgilinin de gelmisinin gecmisinin a.q

age of

empire,mythology,earth gibi değişik versiyonları olan kendi çapında bir ekol yaratmış oyunlar silsilesi.

1000 entry girene ödül verelim kampanyası

bir sağlık kuruşundan (dünya göz hastanesi en mantıklısıdır zannımca) hediye çeki -pardon sağlık çeki- verilmesi daha uygun olacaktır çünkü bilgisayar başında o kadar vakit geçirilmesine bağlı olarak göz bozuklulukları ortaya çıkacaktır.

toefl ibt

(bkz: ibt)

toefl ibt

toeflın yeni versiyonu. internet base toefl olarak açılımı yapılan next generation toefl olarak da bilinen bi çeşit abd kültürel emperyalizm aracı. eski tip paper base den farklı olarak structure bölümü kalkmış yerine speaking kısmı eklenmiştir. çin ve bilumum akraba topluluklarının structure kasıp tavan puan yapması ama tek kelime konuşamamalarının bu duruma neden olduğu rivayet edilmektedir. an itibariyle 24 mart 07 ve 21 nisan 07 dir en yakın oturum tarihleri. ankara için amerikan kültür merkezinde girmeniz pek önerilmemektedir tarafımca. english club yada karaca daha hallicedir mekan olarak.

isteksiz olarak derse girmek

tobb etü ydb öğrencilerinin an itibariyle içinde olduğu halet-i ruhiye. zira bu yavrucaklar 6 dönemdir tatilsizce sınıflarında oturmaktadırlar. her şikayet edişlerinde "alsaydınız toefl ibt 'den 100'ü, kurtulsaydınız" diyerekten kafaları ezilmektedir. yazıktır günahtır ramazanda fitre ve sadakalarınızı bu düşkün ve garibanlara vermeniz caizdir hatta farzdır.

mavi gözlü dev

"nazım hikmet vatan hainliğine hala devam ediyor" şeklindeki kapanış cümlesi ile beni benden koparan film. hele bütün koğuşun aynı anda "bu memleket bizim" deyişi bitirdi salondaki herkesi. yetkin dikinciler'in oyunculuğu ise hakkaten muhteşemdi. ancak piraye ve münevver ikilemi yeterince yansıtılamamıştı filme zannımca.

capricongoat

aslı capricorngoat olan nicki'ni yanlış yazan bir "çaylak"

milliyetçilik

odtü tarih topluluğu tarafından düzenlenecek olan öğrenci kongresinin konusudur. aşağıda duyuruyu copy-paste yaptım ilgilenenlar bi baksın. ben şahsen bizzat ve kendim olarak bildiri sunmayı düşünüyorum.

‘ders: tarih, konu: milliyetçilik(ler)’ öğrenci kongresi, 16 – 17 – 18 mayıs 2007 tarihlerinde odtü mimarlık amfisi’nde gerçekleşecektir. tarihle ilgilenen genç arkadaşların bilgilerini ve fikirlerini paylaşabilecekleri, tartışma olanağı bulabilecekleri bir ortam yaratma amacında olan etkinliğimize tema olarak seçtiğimiz “milliyetçilik”i tarihsel geçmişi, genel/yerel özellikleri ile mercek altına alıyoruz.
odtü tarih topluluğu’nun düzenlediği kongreye şehir dışından bildirili ya da bildirisiz katılacak tüm arkadaşlarımızın konaklama ve öğle yemeği masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. bu durum, ankara içinden katılacak arkadaşlarımız için öğle yemeğinde geçerli olup, konaklama için geçerli değildir. bildiri özetlerinin gönderme son tarihi 6 nisan 2007; tam metinlerin gönderme son tarihi ise, 27 nisan 2007 olarak belirlenmiştir. kongreye tüm bölümlerden lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir. sunum özetleri 200 – 250 kelime arasında olmalı ve anahtar sözcükler belirlenmelidir. sunum özetleri ve iletişim için aşağıdaki elektronik posta adresi ve telefonlar kullanılabilir. yukarıda belirtilen konu dışındaki bildiriler de dikkate alınacaktır.

iletişim:
e – posta: tarihtoplulugu2007@yahoo.com

tobb etu ydb

bölüm başkanı olan şahsın aldığı beddualarla, iki cihanda da yatacak yer bulamayacağı tobb etü hedesi. açılımı; türkiye odalar borsalar birliği ekonomi ve teknoloji üniversitesi yabancı dil bölümü'dür. isimden ötürü bir yanlış anlaşılma olmasın efenim; fakülte bölüm filan değildir bu ydb denen illet, sadece ve sadece ingilizce hazırlık okuludur.

rıfat hisarcıklıoğlu

Tobb ETÜ mütevelli heyeti başkanıdır kendileri ve okulun her bi yerinde fotoğrafları vardır. Gece geç saatlerde gelip okulu gezdiği ve duvarlara cici yaptığı aldığım duyumlar arasındadır.

kol saati biçimindeki duvar saati

bi de bunun duvar saati biçiminde olan kol saati formu vardır ki; çeşitli alaylara neden olmaktadır.

yazlar okulda bir baskadir

"yazın tadi atılım garden da çıkar"
bir küvetten bozma havuzu ve birkaç dönümlük arazisi olan bir ankara üniversitesidir kendileri...

murathan mungan

muammanın peşrevinde muallakta dolanan bir garip mungandır kendileri... kırk odalı konağında derya köroğlu ile bir yastıkta kocayasıca....

istanbul

melekle şeytanın seviştiği, cennetle cehhennemin iç içe olduğu bir garip şehir...
gitmesem de görmesem de kalbimdedir kendileri...

tobb ekonomi ve teknoloji üniversitesi

yabancı dil bölümünde bi de semih isimli bir "yaratık" beslenir ki; evlere şenlik bi kel amcadır kendileri...