bugün

içinde Türkçe'nin katledildiği, ne yazım kurallarına ne de noktalamaya uyulduğu görülebilen okuması zor açıklamadır.

Sanatçı diye piyasaya çıkan insana bakın, yazı yazmayı dahi bilmiyor veya bilse bile topluma örnek olup güzel yazmak yerine berbat yazarak Türkçeye ve takipçilerine zerre değer vermediğini gözler önüne seriyor.

Yapımcı olsam ve iş teklifi yapacak olsam, "hanfendi önce yazınızı düzeltın sonra konuşalım" derdim.
görsel

bunların el üstünde tutulduğu ülkede gerilla annesi olmak istiyorum dediği için üstü kapalı lince uğrayan kadın.
Üzülmedim.
Ne yürek burkması ya. Kadın röportajında açık açık "dağa çıkacaktım. Babam dağa çıkmamı istemiyordu bu yüzden beni yurtdışına yolladı..... gerilla annesi oynamak isterim...." dedi. Dağa çıkmak demek terörist olmak demek bunu bilmeyen kaldı mı? Kadının hayali vatan haini olmakmış bunu nasıl sindirip izleyeceksiniz? Asla olduğu bir programı, diziyi, filmi izlemem. Balık hafızalı olmayın, insanlara para kazandırırken zihinlerine bakın.
Kısaca:

görsel
teyze hanım iyi oyuncu da, stratejisi tutmadı..

ülkenin yangın yerine dönerken bunlar dedi ki, "bu iş bitti, milletten önce parsayı toplama vaktidir".. 2015'te aslan ordumuz, teyze hanımın hedef kitlesi olan "gerillacıkları" tepelemeseydi, bir sene sonraki darbe girişimiyle birlikte, şimdiye farklı bir sistem içerisinde kral olmuştu tabii.. üstüne son bir umut, ordu afrin'den çıkamaz dediler ama baktılar ki, 2 ay içerisinde afrin bitti, unutuldu, millet "dolar 4 lira oldu, akkuyu iyi mi kötü mü" diye farklı konulara daldı bile.. eee, kendileri açısından bir daha böyle bir fırsat da geçmez ele; ufak ufak çark etmeye başlaması normaldir. ama, zannediyorum bu saatten sonra rol bulacağı tek film, karayılan amcasının propaganda filmleri olur..
Gerilla annesi olmak isteyen birine az bile.

Beter olsun.
Emekli ol sen de. O kadar dizi ve filmlerden yeterince para kazanmissindir. Dunyayi dolas. Calis calis nereye kadar. O gerilla annesi olmak istiyorum lafindan sonra kimse sana is vermez. Akpnin acilim zamaninda deseydin o zaman yandas kanallardan en kiyak isleri kapardin. Ama ruzgari kacirdin be ablacim.
Kandilde ona iş verirler dağa çıksın.
Yalan dünya da oynuyordu, şuan jet sosyete var. Her iki dizinin de Yapımcısı gülse Birsel. * alacak olsa gülse Birsel alırdı.

Hayatım boyunca geriden geldim. insanları takip ettim, ne dediler ne yaptılar ona baktım. Asla kendim ile kişisel bilgi vermedim. Ön plana kesinlikle çıkmadım. Kendimi deşifre etmedim.

Benim yıllardır yaptığımı yapamayan insanlarız var. Ne acı.
bir gazeteye vermis oldugu röportaj sonrasi, gazetenin basligi "gerilla annesi olmak istiyorum" olarak atmasi sonrasinda hayati degismis olan bir sanatci. vermis oldugu röportajda söyle bir diyalog gecmistir;

--spoiler--
"oynamak istediğiniz rol kaldı mı?"
"çok var... mesela gerilla kadınları oynamayı çok istedim, yaşıma bakacak olursak artık gerilla değil, ancak bir gerilla annesini oynayabilirim."
--spoiler--

direk basligi okuyup; röportajin tamamini okumayinca insanlarin ön yargilariyla olusan yargisiz infaz sonucu aciklama getirme gereksiniminde bulunmus ve söyle bir aciklama yapmistir.

--spoiler--
bu hayalim, izlediğim bir yabancı filmden sonra oluşmuştu. Genç bir oyuncu olarak, o zamanlar en zorlayıcı, heyecan verici rol bu olur diye düşünüyordum ve bu rolü oynamak istiyordum. zor olan, psikolojik olarak çalışmamı gerektirecek rollerde oynamayı her zaman istedim. Bir oyuncunun hayalinde; polis, asker, anarşist, uzay insanı, dalgıç, gerilla, şizofren, deli vs zorlayıcı rolleri oynamak vardır diye düşünüyorum. Oyuncunun girdiği karakter, oyuncunun ideolojisini tam olarak yansıtmadığını belirtmek zorunda hissediyorum.
Gerilla, yaratılmaya çalışılan algı gibi; sadece PKK ile özdeş bir kavram değildir.. Dünya tarihinde birçok mücadele alanında gerillalar vardır, bu röportajda salt bir mücadele alanını örnek vererek gerilla olmak istiyorum demedim. Tam da bu noktada, bahsettiğim ve çok etkilendiğim italya iç savaşında faşistlere karşı mücadele vermiş, ülkesinin kurtuluşu için savaşmış milis kadınlardır. 1989 yılında, TRT kanalına çekilmiş "Kurtuluş" dizisinde Kara Fatma'yı oynamıştım. Fatma, kadın savaşçıları ile Ege'de dağlarda düşmana karşı savaşmış bir kadındı. Bunun gibi güçlü ve mücadeleci başka bir kadın rolüne girmek istedim. bu da gençlik zamanımda bir gerilla rolüydü. Bu mesleği sürdürürken, bütün hayatları oynamaya adaysınızdır. Konuşmanın seyrinden ötürü, ben de aday olduğum rollerden sadece birini dile getirdim. Benim için herhangi bir gerilla kadın rolü, aynı zamanda özgürleşen, kendini ifade eden, hayatı için mücadele eden, üreten bir kadının tasviridir. Bu her zaman eline silah alıp dağa çıkan bir kadın gerilla olmak zorunda değildir. Bu özgürleşen kadının savunmasını yapmaya devam edeceğim. Bu sebeptendir ki röportajda her şeye rağmen inadına kahkaha deyip, özgür insanın vurgusunu yapmayı amaçladım.
Hayatım boyunca ezilenlerin yanında, ezenlerin karşısında olmaya çalıştım. Yoz düşüncelerden arınmaya ve her zaman daha özgür, daha eşit, çocuklarımıza bırakacağımız daha güzel bir dünyanın hayaliyle çalıştım. Bu yüzden insanı , doğayı, hayvanın yaşamını odak noktasına alan her mücadelenin yanında oldum.. Röportaj’ da anlatmaya çalıştığım şey tümüyle buydu ve düşüncelerimin savunmasını yapmaya mecbur kaldığım için derin üzüntü içerisindeyim.
--spoiler--
Ne ki bu linç? Bu söz vb. Dizilerdeki gerilla canlandıran kişilerin annesini canlandırmak isteğinden bahsetmiş yanlış anlamadıysam.. bunlar oyuncu abi. Kadın ben doğurcam dağa göndercem oh demiş gibi davranmıyo musunuz? Dizilerde terorist rolünde oynayanları da mı linç ediyosunuz. Rol lan bu biri canlandıracak işte. Dizileri neden bu kadar büyütüyosunuz ki? Trajikomik...
necati şaşmaz gibi köpeklerin yalakalık yaparak trilyonları götürdüğü bir ülkede böyle emekçi sanatçıların yiyecek ekmek bulamaması kadar acı birşey olamaz.

kendileiyle aynı fikirde olmayan herkesi terörist ilan edip ekmekleriyle oynayıp, sırf mevki,ihale,iş kapmak için omurgasızca yalakacadikta rejimleriyle aynı safta bulunduğu zengin etmenin hiçbir inançta ve düzende yeri olmamalı.

yazıklar olsun.

Tarık akan'ı bile terörist ilan etti bu güruh.

asıl terörist sizsiniz,din,mezhep,cinsiyet,görüş ayırmaksızın insanlığa karşı işlenen en büyük suçsunuz siz,allah belanızı versin ne diyeyim.
koskoca karar mekanizmalarının,yöneticilerin,yasa çıkarıcılarının,sanatçıların,sporcuların ''kandırıldım'' diyerek hayatlarına devam ettiği bir ülkede bu kadına bu şekilde zulmekten insanlığa sığmaz.
Show dünyasının sanatla alakası yoktur. Show dünyası büyük bir sektördür ve buradan türlü asalaklar türlü maymunluk yaparak pastadan kendine düşen payı alır. Füsün hanım o sözleri çözüm sürecinde söyleseydi ATV'de 3 dizi garanti rol alırdı. Yanlış dönemde yanlış bir söz edersen o pastadan payını alamazsın. Ama sanatçı isen o pasta ile işin olmaz kendi sanatını aç kalmak pahasına icra etmeye devam edersin. Rol vermişler vermemişler aç kalmışsın ya da kalmamışsın bunların sanatla uzaktan yakından alakası yoktur.
Elbet ona yapılan muameleyi yüzde yüz kınıyorum. Sırf farklı fikre sahip diye kapıların yüzüne kapanması bizim ne kadar geri kalmış bir toplum olduğumuzun göstergesidir. isyanı haklı ama meselenin sanatla alakası yoktur.
Şehit annelerini oynasın. Bizde samimi olduğuna inanalım.

Hodri meydan..
gerillalar bi film ceksin ona
yallah kandile.
görsel
Yüreğim burkulmadı maalesef beter olması dileğiyle.