bugün

sevgiliniz tecavüze uğrasa ne yaparsınız

Öncelikle bu şeyin başına gelmesi erkek kadın fark etmez korkunç bi şey. Malesef bu ülkede artık kadın olmak, genç kız olmak, türbanlı olmak, kapalı giyinmek, yaşlı olmak, hamile olmak, çocuk olmak, bebek olmak hatta erkek olmak, malesef ki hayvan olmak bile tecavüze uğramaya engel değil. Kahretsin ki bu makarasını yaptığınız şey hepimiz için tehlike. Allah kimseye vermesin. Ve fakat böyle bir şey olduğunda tecavüze uğrayanın kabullenmiş olması, kendini korumamış olması gibi bi şey söz konusu değil. Genelevde çalışan kadın da olsa tecavüz tecavüzdür! Düşünün ki siz baklavayı cok sevseniz bile birileri istemediğiniz halde size bunu zor kullanarak yedirse o sizin için korkunç bir hal almaz mı? Hele ki cinsel birleşim... istemediğiniz biriyle istemediğiniz bir şekilde hem fiziksel hem psikolojik acının yaratacağı travmayı ben hayal dahi edemiyorum, midem bulanıyor. Şimdi konuşmak kolay erkeklere tamam öyleyse bir saniyelik kendinizi düşünün aynı şekilde tecavüze uğradığınızı bu korkunç şeyi nasıl taşırsınız ki?
Sevgiliniz tecavüze inş asla uğramaz fakat uğramış olsa siz bir mikrop gibi ondan kaçarsınız. Çünkü onun yüküne yardım etmek size zor gelir, kaçarsınız. Onu suçlarsınız. Çünkü zor gelir bu gerçekle yüzleşmek. Keşke biz bu insanlara destek olabilsek, o kötü şeyi silmeleri için güç verebilsek... Bu ülkede abisinin tecavüzüne uğrayıp kimseye anlatamadığı için intihar eden o kadar çok genç kız oldu ki... ama insan yükü ağırdır, demişler. Biz dertleri bölüşmeyi asla bilmedik. Korkunç şeylere karşı bir olmak yerine yok saymayı yeğledik. O yüzden bu kadar çoğaldı tecavüz. Çünkü tecavüzcüyü bırakıp mağduru suçladık.
Uzun lafın kısası Sevgiliniz tecavüze uğrasa siz onu bırakıp, kaçarsınız.