bugün

entry'ler (141)

şeker portakalı

Kitabını ve filmini tavsiye ederim. Ayrıca Can Yayınları bu kitabın tekelini aldığı için sanırım fiyatını epey yüksekten koymuş. Küçük Prens kitabı ile neredeyse aynı kalınlıkta ama yarı yarıya fark var. 7 TL'ye böylesine güzel bir kitabı satabiliyorsan bizi diğer kitaplarınız ile kazıklamayın.
(Bir kitabın fiyatını kesinlikle kalınlıkla değil içerik ile değerlenmesi gerektiğine inanıyorum. Fakat Küçük Prens kitabı hanı dünyanın en iyi kitaplarından biri.)

le petit prince

Şu an itibari ile şunu anladım ki medyaya cidden inanmamak lazım. 1985 yılında Can Yayınlarından çıkma Küçük Prens var. Bu sene telifin serbest olması ile tekrardan bastı ve kütüphanemde olsun dedim. Çeviri olarak Cemal Süreya ve Tomris Uyar diye kocaaaamaaan yazmışlar. Eski kitaba baktım sadece Tomris Uyar çevirisi yazıyor. Sonra içeriğine baktım birebir aynı. Yayınevini aradım ve editör bölümüne bağlanmak için 20 dakika savaştıktan sonra bilgi istedim. Cevap veremediler mail atın dönüş yapalım dediler. Resmen insanları salak yerine koymaya çalışıyorlar.
Ayrıca sorduğum şeylerden biri de kitabın hangi dilden çeviri olduğuydu. Tomris Uyar'ın Fransızcası yok. Cemal Süreya Fransızcadan çevirmiş olsa bile Tomris Uyar çeviriye destek olamaz. Sadece okumasını ve düzenlenmesini yapabilir.

Ayrıca gelen maili burada paylaşacağım.

le petit prince

kesinlikle çocuk kitabı değildir. her yetişkin insanı şaşırtacak çok kısa ve çok anlamlı bir kitaptır.
animasyon filminin çıkması da bir hayli mutlu etmiştir.
ayrıca bir çok yayınevi basmaya başlamış. sanırım telifi bitmiş. umarım bedava fiyatlara satıp kitabı değersiz hale getirmezler.

trt izlemek için tek neden

leyla ile mecnun bittikten sonra bir neden kalmadı gibi ya neyse...

uzunların lider kısaların diktatör olması

uzun boyluyum ama böyle bir özellik göremedim gibi yoksa var da farkında mı değilim.

erkeklerin bitmek bilmez cinsellik arayışı

sevdiğin kızı sikmeye bile kıyamezken (ki istediği halde) kıçını sağlam bir tekme atıyorsa bu tekmeden sonra yapılacak en güzel şeydir.

acıkılan gecelerin değişmez yiyeceği

an itibari ile nutella ve pizza kraker çok güzel gidiyor len ama ekmek arası pilav'ın yerini alamaz. yemeyenlere tavsiye edilir.

chp iktidar olabilir mi sorunsalı

yıl olmuş 2013 hala s*kildiğini fark etmeyip akepe'ye oy vermek gibi bir şey olsa gerek.

siirt erkek yetiştirme yurduna kitap kampanyası

güzel bir kampanya 1.5 TL'ye kitap satan bir yer var yardım amaçlı özel kitapları var ve kaliteli eğer almak isteyen olursa adres verebilirim.
kesinlikle destek verilmesi gereken bir kampanyadır. umarım güzel sonuçlar çıkartılır.

nerelisin sorusuna verilecek iğrenç cevap

bir ilin ilçesini söylemek bir iğrençlik olabilir. Bunun örnekleri çoktur.
Misal of, keşan,arguvan ve dahası.

sözlük yazarlarının korktuğu hayvanlar

küçükken derede ellerimiz ile balık tutmaya giderdik. Fakat ben köyde pek kalmadığımdan alışkın değildim. Bir gün cesaret ettim şansıma balık yerine su yılanı çıktı o gün bugündür tırsarım.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

forrest gump - koş forrest kooş. acaba gerçek salaklar bizler miyiz diye sorduran film. tavsiye edilir.

trabzonspor psv maçında psv nin yaptığı bariz şike

bu kadar çok haber izleme. sivas maçında 4 yaptı başkan 4 gol oldu cidden bu tip şeylere gerçekten inanıyor musunuz?
bir çok maç da hakemler ile tokalaşma oluyor. hakemin kulağına ne söyledi bizden yana ol sana para verelim mi?
http://inciswf.com/1292016331.swf şike şike bitti işte maç istiyorsunuz ki bir maç içinde hiç hata olmasın. Ama karşı tarafa vermeyebilir.

sırf şişman diye kaleci yapılan küçük çocuk

bombilibom bom bilibili bom bom bilibili bom bom diyerek sevdiğimiz çocukluk arkadaşımız.

mavi deniz

#14560261 ürettiği fiyata vermesini istiyorsun sanırım. Adam yazmış uğraşmış çıkarmış. Helal olsun fiyatını da 12 TL yapmış.
Gayet uygun fiyat. işte bazı insanlar etiket için ekstradan 100 lira vermeyi severler. Okudun mu kitabı böyle bir ön yargı ile çıkış yapıyorsun. Okumadan etmeden nasıl bir entrydir bu. Düşünmeden etmeden boş boş yazan yazar. Fazlası ile gereksiz.
http://www.swfme.com/swfs/109229siklemiyoruz.swf

uzaylı görülünce sorulacak sorular

biri ananı tikeyim dese ne yaparsın acaba?

925 online yazar

son zamanların rekoru diyebiliriz sanırım.
http://inciswf.com/1298832300.swf

ölsem kaç kişi üzülür diye düşünmek

ölmeyi düşünecek duruma gelirsem yapacağım en son şey sanırım. kendi canıma kıyıcam birde benim için üzülenler diye hesap yapacam pipimde bile olmaz hiç biri alayının der giderim.

bir liselinin seks günlüğü

bugün önümde oturan asumanın sırasına silgimi attım ve elimle poposuna değdirdim. sonra hemen tuvalete gittim ve onun hayalini kurdum.

sözlük yazarlarının itirafları

şirketin kiralık aracı var gün içinde sürekli kullanıyorum özellikle tek başıma olduğum zamanlar da duruma göre el freni çekiyorum fakat her seferinde pişman oluyorum kaza yapmadan, birine zarar vermeden bu alışkanlıktan kurtulmak istiyorum.