bugün

entry'ler (481)

sözlük yazarlarının itiraf edemedikleri

Sözlük neler oldu neler ..nerden başlasam .. 25 yaşındayım ve bitmiş toksik bir ilişkim vardı .7 ay sürdü o sürede ailemle onun için savaştım. Sonraları başta hoş gelen alkol uyuşturucu ve en son öğrendiğim gititmiğix tatildeki aldatılmam ve ayrılık .. 25 temmuzda ayrıldık. Kötü ve rezil bitti .. kendimi çok yıprattım ve düşürmüşüm kaldıramayacağım şeylere kendimi adamışım 14 yaş fark nedir bide ya gözüm açıldı erken uyandım … ama onu affediyorum öyle gerçekti ki herşey olması gerekiyormuş .. acaba nasıl olacak bundan sonraki yaşamım..

E diye biriyle tanıştım . 35 yaşında Pervasız umursamaz derin gizemli . Aramızda 10 larca yaş . Beklenti içinde olmak ve yaşımın heyecanı ile yordum onu . Ama o da kayıtsızlığı ve sessizliği ile yordu beni. Tam benim tipim diyebileceğim biriydi . Onlar birşeyler izlemek dinlemek göğsünde uyuyup çocuklar gibi Mesut olmak güzeldi . Ve bitti. Farklı olduğumuzu düşünüyormuş yüzde yüz yani . Ekstra çaba harcamak gerekirmiş anlaşmak için . Ve yorgunmuş bla bla . Gerçekten bitmesine üzüldüm. Ama arkadaşlarım sen onu oyun arkadaşı olarak gördün ondan dolayı samimi değilsin sevginde sadece yakın oturuyorsunuz gezmek aktivite içinde olmak istedin dedi . Bilmiyorum hangisi doğru ama gerçekten onu istedim.bakalım tanrının benim için ne gibi bir dileği var X . Sabrı beklemeyi ve sakinliği öğreniyorum...

Bu karantina günlerinde yeni keşfim olan Redd şarkılarını sırayla dinliyorum . Beni ilişki içinde aldatan bir zamanlar sevdiğim eskiyi de uğurladım içinde mutlu olsun.. kendime baktığımda şöyle düşündüm y sen hoşlandım mı yada birinden gerçekten hoşlanmaya mı ihtiyacım mı vardı denk geldi bilmiyorum bu sefer zayıflamayı Cidden kafaya koydum hem açlık güzel hissettiriyor beni kendimi cezalandırıyorum sanki aynen çizdim kafayı .hayatumım aşkını bekliyorum ve beni bulduğunda anlayacağım herşey olanı biteni

bir yazar neden her gün içer

Bodrum güvercinlikte bir barda bunlardan bir tanesi ila fanfin fon olmuştukkk.Hiç anlaşılmayan bir kadın varsa o da bunlar hocam. Hayatını anlattı dedim senin ağzın ne diyor. Hüzünlü bakarlar, güzel sevişirler içki hemen gevşetir ağzının yaylarını. Kızıl saçlıları güzeldir. Birşeyi arıyorlar ama neyi. Çapkınlar ama asla kabullenmiyorlar .Kendilerine çok uzaklar.Bülent ortaçgil dinleyip saatlerce ağlarlar.Hiçbirşeye ait değiller ama çok güzel ait taklidi yapıyorlar. Oyuncular ama saflar. 40 yaş sonrası bulursanız direk alın. Geç evlenir geç yakalarlar hayatı. Gülüşlerinde hayatınızı sikerim tınısı hakim.Güçlü gözükme takıntısı var . Birşeyi zorla yaptıramazsınız ince ince işleyip korkutmadan ceylanı bir bakmışsın avucunun içinde.

Oğlak Burcu kadını güzel bakar derin bakar bir zamanlar bir sevgilim vardı vay be Bayrampaşa’da yaşardı soğuktur erkekler zor güvenir bu karı bana bir soğuk yapıyordu dedim bu benden nefret ediyor anasınıııı ama içten içe öyle seviyormuş ki göstermediğini çok sonra anladım kend kuralları vardır aşmanız için zaman lazım tutumlu .sabırlıdır çok titiz değiller yemek de bir numarasını görmedim fasulye iyi yaparlar gülerken gözleri ışıldar melankoliyi severler duygularını iyi saklarlar ona karşı koyamayan bir Aslanla uzun ilişkisi olur koçla arkadaş ama kova erkeği ile evlenir bu karılar şuan yanımda uyuyor

Garip bir şekilde bana aşık olan bir çocukla sırf beni güldürdüğü ve kafamı dağıttığı için aşık olduğumu söyledim dün de onda malum yerde içtik malum içkiyi sabah kavgalı ayrılırken bana tanıdık bir arabanın farı göz kırptı iskelede gözyaşlarımı tutamadım o kadar uzakdı ki bana ama o kadar yakınken bir zamanlar onla dayanamadım yazdım cevap vereceği birşey yoktu zaten onu özlüyorum diyemem ama onla yaşadıklarımı çok özlüyorum bir daha aynı şeyleri hisseder miyim elbet hissederim ama aynı olmaz arkadaşım görmüş kilo almış kısalmış dedi üzüldüm ama ona ne kadar yabancı olduğumu farkettim ilişkinin son 6 ayı biten birşeyi sündürmüşüm içimde gittiğini hissediyorum bu değişik bir his hem gizli bir Zafer yıkılmadım diyen hemde küçük ağızlı yavrumu uğurlamannın verdiği hüzün sarılıp ağlardik nasıl ayrılcaz diye ben hep temkinli olurdum hatırla sen aşıktın aşk bitti ben sevmiştim ve ilelebet içimde yerin ayrı olacak... mutlu olmayı hakediyorsun olmalısın sana kızgın değilim aştım yürüyorum sadece biraz yavaş yürüyeyim bide biraz kendimi bulmak istiyorum gerçekten bulmak eksiklerimi biliyorum ve kaderindeki kişiyi bekliyorum ... bu yazıyı okuduğumda sana göstereceğim iyi ki geldin çok ihtiyacım vardı

Mutlu olmak istiyorum huzur ve iç dengemi bulmak sevdiğim işi yapmak duygularımı saklamak ağzımı tutmak dilimi yutmak birini hatırlamak diğerini unutmak hayatı yakalamak sevdiğim mesleği yapmak para kazanmak herşey çok garip herşeye rağmen kabullenmek başına gelenleri anlamak bu olması gerekiyor demekki böyle olması lazımmış demek .. bu hayırlısıymış herşeyin hayırlııs olsun ...

tanrı bu yazıyı insanlara yazdı

Yeni bir büroya girdim ilk maaşımı aldım kendi halinde küçük su kurnazları burda uzun durmam .. bugün onu aradım ve yaZdım aşırı saçmaladım hayatında biri varmış 7 ay geçti çok birşey hissetmedim keşke boşlukta olduğumu bu kadar belli etmeseydim. Nedense yazmak istedim neden beni bu kadar kolay unuttuğunu merak ediyorum duygusal olsam ilişkimi bitirmezdim diyor seni onlara birilerin soruyorum diyor geçmişimden kaçamıyorum hepsi biryerlerde Beşiktaş benim için en hüzünlü semt ... unuttum onu yolu açık olsun ama onla yaşadığım şeyi özlüyorum ben ilişkide olma halini özlüyorum birine güvenmek omzumu yaslamak istiyorum içime doğuyor yakında gelecek hisşediyorum ama bu sürede yalnız kalıp kendimi tanımalıyım ve bir daha boşluğa düşsem bile ona yazmamam lazm o da hayatında ve yaşıyor insanları mutsuz edemem bugin kötü bir gündü eksi 8 veriyorum kendime ayrıca amk 1. Dairesinde memur yok aq yerinde düzgün izah edeceğim biri yok anla bunu haso

evet yine ben ... sevmediğim sözde kurumsal bir büroda son haftama girdim mutsuzum hiçbirşey öğretmedikleri gibi deli gibi koşturuyorlar icra takip elamanı gibi kullanılıyorum..ayrılığın 4.ayı nasılım bilmiyorum erkeklere karşı aşırı sert ve gergin davranıyorum..onu arada özlüyor nadirde kendimi tutamayıp hal hatır soruyorum.o küçük ağzılı kocaman gülme çabası bana her zaman komik gelecek galiba..hayatıma birçok kişi girmek istiyor çok az da ben beğeniyorum ama galiba bir ilişkiye hazır değilim kendimi dinleyip sevmem ve tanımam lazım..iş hyatı zor herşey zor...düzen istiyorum ve sımsıkı sarılmak birine içten ve huzurlıca.

Okul bitmeden ilişkim bitti 2 yıl ve koskaca bir defter usulca kapandı ayrılmayı ve birşeylerin bittiğiniz tükettiğimizi bende bilsemde karşımdaki insandan bunları duymak ve kararlı bir şekilde sıkıldığını tükendiğini eski heyecanın kalmadığını söylemesi beni çok yaraladı galiba bu biraz ego ama ne yalan söyleyim üzüldüm sesinde bitirmiş ve önüne bakmaya çalışılıyor kim derdi ki en yakın arkadaşım ve dostum ve sevgilim ve herşeyimin ilki bu kadar sert bir gecişle bay bay diyecekti ayrılığın yumuşağı olmaz ve her zaman acıdır kızgınlığım ve kırgınlığım geçtiğinde onun hep gülmesi ve mutlu olmasını içten istediğimi bilmek beni rahatlatacak yeni bir yaz biten bir okul biten bir ilişki biten arkadaşlıklarım biten ... herzamankinden güçlü olmalı ve bu acıyı enine sonuna yaşamalıyım ta ki zaman artık önüme bakabilirsin haydi devam et diyene kadar sabırlı olmalıyım düşmemeliyim ve tek derse kalmamalıyım ...7 Haziran 2019 (ortak spotifymızdan çıktım playlist önerilerine açığım en acısı da bu oldu )

Üniversite son sınıftayımdır.4 ay sonra okul defteri kapanacak ilişkimde 2.yıldan gün alırken aynı zamanda biten şeylerin de farkında aramızdaki durumu görmezden gelip yazın nihayi bir karar almak derdindeyim okul bana birşey katmadı bende ondan birşey almadım yalnız geldim yalnız gidiyorum kerahat vakti uykusunda uyandım şimdi bi değişiyim lise anılarımı gördüm vizeler geldi çattı çalışmak lazım azizim mdba kötü birşey herşeyin hayırlısı yazın nasıl olacağım yeni bir sayfa yeni bir hayat herşeyin en güzelini hakediyorum ;)

ben bu yazıyı sana yazdım

Ben bu yazıyı kendime yazdım Yen'i bir döneme giriyorum ve Yen'i kararlar aldım hayatıma girip beni kandıran yada öyle yaptığını sanan çok insan olduğu gibi girmeyi hakkeden çabalayan ama gönlümün kıpırdatmadığı bir çok insanda olayı dramatize etmek isterdim ki bunu severdim ama yapamayacağım ... Değişecek miyim? We will see (burcu ortalaman 1.90 olacak kendine güven).

Bugün kötü uyandım yine kalbim sıkışıyor bu duygu tanıdık bu acıyı bi yerden çıkarıyorum m.kızla gözümün önünde bakıştı kız ilk istememiş ama şimdi yelkenler inmiş galiba kendimi kötü hissettim galiba yada yine hayatımdan çıkan birinin daha başka biriyle mutluluk sahnesini izliycem allahtan yaz tatili giriyor kendimi değiştiricem başka kızlarda teselli kovalycam bu yazıyı bi daha ne zaman okurum bilemem ama kendime şunu söylemek istiyorum bak bunlarda geçti.

oğlak burcu kadını

Valla azizim o kadar kadınla çıktım (ki aralarında bir ikizler var ki beni mahveden)oğlak burcu kadını gibi dengesiz ama sadık tutkulu ama muhafazakar bilgili ama arada salağa yatan bakımlı ama manik depresif hallerinde tam bir paçoz olan bir kadın görmedim bu kadınlar şair ruhludur aşktan çok aşka aşık tiplerden kendilerine güvenirler ama özünde en ufak bir eleştiriye alınırlar hep ilgi beklerler ama mesafelidirler annem de oğlak kadını resmen evlenecek kadın güzel yemek yaparlar (mücver,cevizli pilavları favorim)başarılılardır ama çok çabuk demotive olabilirler hayatın amacını sorgulayan felsefik oğlaklar çapkın ama özünde sadık aslan erkeği yada tutkulu ama mesafeli akrep erkeği ideal eşi olacaktır

eski sevgilinin çok mutlu olması

Adamı gün geçtikçe mahveden gerçektir insana zafere giden yolda çekilen çilemiyim ulan dedirtir baya baya bir yıl oldu allah uzun ömür versin de dedirtir ama asla pişman olsa yine affederim dedirtmemeli.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Fena kilo aldım vizeler yaklaştı hala kitap kapağı açılmadı bugün derbi var ama lig tvim bile yok anlıyormusun bide ma hayatımda kalıcı mı bilmiyorum ama geçiciyse bi sinyal versin burda bağlanıyoruz.

dünyanın en hüzünlü şeyi

Bir zamanlar çok yakın olduğunuz insanlarla aranız bozulduğunda bir yabancı olmak hayatındaki gelişmelerden birhaber olmak ölümün aldığı sevdikleriniz aklına geldiğinde buruk bi şekilde gülümseyerek hatırladığını farketmek.

kitap yazacak olsanız son cümlesi

Ve anlamıştım ki hayatta herşey geçer herkes unutulur ben seni kaç kere sevdiğimi unuttum haram olsun yıllarım olmuş ziyan diye devam eder.

kız klişeleri

Biz şimdi neyiz
ben o bildiğin kızlardan gerçekten değilim
ben kezban değilim
Kilo almadım kıyafet bol vb.

ilk okunan kitap

Altın Balık.