bugün

entry'ler (21)

4n1k film oluyor

Dün itibariyle oldu bile. Açıkçası bazı arkadaşlar 'madem 10000 insan okumuş beğenmişler bize de eleştirmek düşmez' modundalar. birincisi popüler olan herşey kusursuzdur eleştirilemez diye birşey yok. Ha tabiki tebrik etmek lazım ama eleştirdiğimiz şey zaten şu;
film de kitap da şüphesiz tamamen ergen kesime hitap ediyor. Ve bu wattpadten çıkan hiçbir özelliği olmayan hikayeleri ergenler hayatlarının idolü,vazgeçilmezleri haline getiriyorlar. Kötü çocuk zırvasında da gayet iyi gördük bunu. işin diğer acı olan tarafı yeni nesil gençler edebiyattan,sanattan bir haber bir şekilde yetişiyor. Gerçekten edebi değeri olan kitaplar ve en önemlisi kendilerine birşey katabilecek kitaplar okumak yerine bu tip kitaplar wattpad sayesinde özellikle genç kızlarımızın vazgeçilmezleri olabiliyor. Filmin veya kitabın kötülüğünden bahsetmiyorum.Kitabını okumasam da filmine gittim. Açıkçası komik ve eğlenceliydi. Tek sorun film boyunca gay demek yerine o kişiye 'şey' demeyi tercih ettiler.
Demek istediğim hiçbir özelliği olmayan şeylerin bu kadar abartılmasını gereksiz buluyorum.
Ayrıca duyduğuma göre filmin ve kitabın yazarı Büşra Yılmaz girl gang yani 'kız çetesi' konseptli yeni bir proje çıkarmak istiyormuş.Böyle bir şey olursa sonuna kadar desteklerim. Çünkü zaten kendisini sevip takip eden kesim çoğunlukla kızlardan oluştuğu için onların sesi olabilecek ve kızlarımıza özgüven aşılayabilecek bir proje gerçekten harika olur doğrusu.

Açıkçası hiç bu kadar ergenin bir arada bulunduğu bir ortamda bulunmamıştım. Büyükşehirlerde pijamayla ve pizzayla salona girilmiş. Valla bu gençlik nereye gidiyor dedirtti bir kez daha.

samsun denince akla gelenler

Yokuş geliyor tabiki.

kurban bayramına karşı olma sebepleri

Bir şeye sırf karşı olmak için karşı olmamak gerekiyor.Bir olaya farklı açılardan bakmak önemli. Öncelikle sen eğer bu bayramı vahşet olarak görüyorsan,ve kurban kesen insanları aşşağılıyorsan bende senin vejeteryan olmanı beklerim.Çünkü normal zamanda et,tavuk yiyen insanlar kurban bayramı geldi mi bir anda isyana geçiyorlar.Başka zaman niye göstermiyorlar bu tepkiyi.Başka zaman vahşet değil ama kurban bayramında vahşet oluyor nedense.Dediğim gibi bir şeyin ilk önce amacına bakmak gerek.Tek bir açıdan bakıp yorumlamak ne kadar doğru olur.Kısaca şöyle söyliyim kurban kuranda adı geçen ve farz olan bir ibadettir.Her bayramda olduğu gibi bu bayramın da amacı insanlar arası sevgiyi,paylaşmayı,yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamaktır.Zengin müslümanlar kestikleri kurbanlarını yoksul insanlara vererek onların en temel besin kaynağı olan etten yararlanmalarını sağlarlar.Tıpkı zekat gibi bu ibadette ekonomik eşitliğin bir nebze olsun sağlanabilmesini,zenginler ve fakirler arasındaki sevgi ve yardımlaşma bağlarının kuvvetlendirilmesini amaçlar.Evet ilk başta bende katliam gibi görüyordum bu bayramı fakat kapsamlı baktığınız zaman sizde anlarsınız diye düşünüyorum.
Tabi bir şeyi daha eklemek istiyorum islamın genel özelliği olarak bazı cahil insanlar bu ibadeti bile iğrenç gösteriyorlar.Hayvana işkence yaparak güya kurban kestiklerini zannediyorlar.Hayır kardeşim kurban bundan ibaret değil,o insanların yaptığı kurban bile kabul olmuyor.Sen bu görüntüye bakarak bir ibadeti küçümseyemezsin.Vejeteryan olanlara pek sözüm yok.Asıl sözüm kurbana karşı olup önüne geldiğinde hapur hupur et yiyenlere. (bkz: )kurban bayramına karşı olanların et yemesi

bayan değil kadın

(bkz: )bayan değil kadın diyen bayanı dövmek istemek (bkz: )
başlığını da gördük.Ve şuan bu entry altında yazanları da görüyoruz.Sizin gibi insanlar yüzünden burdan da soğudum yemin ederim.Uludağı da bok ettiniz.Saygısız,cinsiyetçi pis insanlar gelmese şuraya.

kurt cobain

En kısa şekilde Nirvana grubunun solistidir fakat gruptan çok öne çıkmıştır. Hayatına dair herşey (bkz: )montage of heck filminde anlatılmıştır. Tabi ölümü üzerine çıkarılan kitaplarda var.

son feci bisiklet vs yüzyüzeyken konuşuruz

Tarzları birbirine çok benzeyen iki grup.Hatta çoğu konserlerini de ortak veriyorlar.O yüzden kıyaslamak zor.

son feci bisiklet

Öncesinde bilinmeyen bir grup olduğu düşünülsede şuan oldukça popüler gruplar arasına giriyor diyebilirim.Dinleyenlerin sıklıkla kurduğu cümle 'bu grubu kimse öğrenmesiiiin,sadece biz dinleyeliiiiiiiiiiiiiimm' gibi şeylerdir.Ama boşuna,çünkü SFB artık bir ergen grubu ne yazık ki.

küfür eden kız iticiliği

Şunu yapan kız iticiliği,bunu yapan kız iticiliği vs. vs. bıkmadınız ya. Herkesin istediğini yapma özgürlüğü varken kime düşmüş onun itici olup oplmadığına karar vermek,ve emin olun sizde küfür etmek çok mükemmel duruyor.

facebook fotoğraf yorumları

Herkese açık profilinizde gereksiz ve utanç verici bir akraba yorumu varsa.... Silsem ayıp olur,cevap yazmasam ne olur falan diye düşünürken bir sonraki paylaşımınızda özelden akrabalara kapatırsınız biter :D

nirvana ile duman arasindaki farkliliklar

Aynı yönleri mi var sanki sjsjsja güldürmeyin.

asosyal olmak

Kimilerine göre tercih meselesidir. insanlara karşı bıkkınlık ve nefretle başlar sonra yalnız vakit geçirmenin daha muhteşem olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalınıp bundan sonra hep yalnız takılma kararı alınır. Fakat kimisinde bir hastalıktır hatta tercih meselesi bile olmayan,dışarı dahi çıkamayan,insanlarla hiçbir şekilde iletişime giremeyen tiplerdir.

stardoll

%70'i bebelerden oluşan 16 yaş üstündekilerinde çoğunlukla superstar veya royalty olduğu saçma sapan bir oyun sitesidir. Helede o 60 seviyeye ulaşmış insanların evini gezdikçe içiniz gider ben niye bu kadar fakirim diye ağlarsınız sonra gelir biri sizi 500 sd vercem diye kandırır hesabını elinizden alır göt gibi kalırsınız. Az çekmedim şu oyundan. Zaten git gide eski ortamını kaybetti. Ama tabi kavga edesiniz geldiği an partide bir bebeyi ezmek ve klasikleşen 'sew aranır' yazmak kadar da eğlenceli ve boş birşey de yoktur.

islamda insana mantıklı gelmeyen şeyler

Tek kelimeyle nisa suresi 34.ayet. insanın inanası gelmiyor, bu konuda şüpheleri olanın kesinlikle bakması gerekir.

ayrılıktan sonra dinlenecek şarkılar

Eğer ki sevdiğiniz yalancının teki çıktıysa Erkin Koraydan 'meçhul' u dinleyip gaza gelirsiniz veya ayrıldıktan sonra hala unutamadıysanız ve depresyondaysanız Deniz Tekin 'anladım' iyi gelmesede ağlatır.

sinir krizine girmenize sebebiyet veren olaylar

Türkiye gibi bir yerde yaşıyorsanız, her anlamda sizi sinir krizine sokacak şeyler bulabililirsiniz.

magazin

Tek kelimeyle tiksindiğim, insanların hayatlarına karışmanın 'magazin' olarak adlandırıldığı şey. En saçma konuyu bile bir saat boyunca konuşabilen programlardır ayrıca.

erkek düşmanı kadınlar

Feminist kadınlarla karıştırılan şeydir.

uzaylılar var mı

Yok diyen insanları hayal gücü kıt ve cahil olarak nitelendiriyorum.

metallica

Şarkılarının %80'i solodan oluşan ama onu da harbi yapan, kendi halinde bir grup.

feminist bir kadınla aynı ortamda bulunmak

Eğer feminist karşıtı bir insansanız işiniz zor. Söyleyeceklerinizi iki kere düşünün.