bugün

uludağ üniversitesi i.i.b.f'de ertaşların asistanıdır.

ekonometrik analiz ve matematiksel iktisat derslerine girer. sınav kağıtlarını okuma konusunda ertaş felsefesini benimsediği söylenmektedir.

deep dream:

ertaş felsefesi; sınav kağıtlarını okuma konusunda açılan bir çığırdır bilim alemlerinde. bu felsefe dahilinde sınav kağıdının üstüne sinek konması bile sineğin üzerine konduğu sorunun cevabına 0 puan vermek için yeterlidir.

kısacası çanı eğrilten bir felsefedir.
bu sene asistanlıktan terfi etmiş, arastırma yöntemleri dersinde enflasyonu hesaplattıracagını söyleyen arkadas canlısı hocadır.
Gerçekten dersi severek anlatan, öğrencisiyle çok iyi iletişim kuran, sınavları herkesin geçebileceği kolaylıkta olan, sınav sonuçları herkesi memnun edecek şekilde olan, egosu olmayan, bunları söleyebileceğim 3 hocadan biri... Ders alınası bir hocamızdır...
bugün ki dersinde bana hitaben enflasyon hesaplattırmayacagını söyleyen (ki zamanında yanlıs anlamısım ) , bu yazarın kim oldugunu güleç bir yaklaşımla sorup, dikkat cekmemek icin benim diye haykıramadıgım, arkadas canlısı hocadır.
Kaliteli bir hocamızdır kendileri 1yıl içerisinde yr doc likten docebtliğe yükselmiştir maşallah maşallah seneye prof bile olur bence Kadir hoca. Dersleri çok güzel geçer,tanıdığım kadarıyla kişisel olarakta çok beyefendi bir hocamızdır..
Uludağ Üniversitesi ekonometri bölümünün en tatlı hocasıdır. Ekonometriyi seven ve sevdiren. Öğrencileriyle güzel dostluklar kuran, egodan uzak, sinema zevkiyle dersleri renklendiren nadide bir şahsiyettir kendisi.
uludağ üniversitesi ekonometri bölümünün öğretebilen nadir hocalarındandır. yormadan, sıkmadan, zevkle öğretir. bir yaz dönemi aniden matematiksel iktisat ve ekonometri derslerini ertaşların tekelinden almıştır. bu çeşit öğretime hiç alışık olmayan iibf ekonometri ayağını iki kere şaşırtmış, ne de güzel yapmıştır.

yazar buradan hocasına seslenir; "daha önceleri neredeydiniz?"

http://iibf.uludag.edu.tr...ko_staff/kadir_yasin.html
\" her şey o kadar doğrusal değil dünyada. \"
araştırma görevlisi olduğu zamanlarda sacit hoca sayesinde tanıştığım iyi bir hoca. sacit hoca konuyu öğrencilerin kafasına yerleştirene kadar dersi büyük iştahla anlatmaktaydı, bıkmadan, usanmadan..öğrenciyi terletmekten hoşlanırdı. ama kadir hoca öyle değil. o biraz daha relax..birnevi,"herkes öğrendiği kadar öğrensin" kafasında biri.
bir iktisat öğrencisi olarak bitirme tezimi ekonometri üzerine yazarken ,tez konusunu kafamda belirledikten sonra belirlediğim konuda tez çalışmasının güzel olup olamayacağı ile ilgili bilgi almak istiyordum. ve bu konuda tek güvendiğim hoca sacit hocaydı. elimdeki yatay kesit verileri ile ekonometrik analiz yapıcam, statik analiz. ama kadir hoca sanki ben zaman serileri analizi yapıyormuşum gibi "birim kök varmı yokmu onu bulmalısın" demesi, bende onun konuya odaklanmasında sıkıntı yaşadığı izlenimi uyandırmıştır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar