bugün

entry'ler (70)

asaf savaş akat

Hasan kirmanoglu'nun verdigi ekonometri dersi sirasinda, kapiyi acik gorunce sinifa dalmis ve "tuik'den data indirmeyi biliyo musunuz lan?" deyip bizi tebessum ettiren insan. Kim ne derse desin severiz kendisini...

ferrari alırken dikkat edilecek hususlar

Logosuna dikkatli bakin, saha kalkmis bir katir koyup adina da ferrori derler, dikkat etmezseniz size cakma ferrari'yi satarlar.
(bkz: panasqnic), (bkz: lqreal)* *

ferrari alirken dikkat edilecek hususlar

Logosuna dikkatli bakin, saha kalkmis bir katir koyup adina da ferrori derler, dikkat etmezseniz size cakma ferrari'yi satarlar.
(bkz: panasqnic), (bkz: lqreal)* *

var mısın yok musun

ananeme ahir omrunde rap dinletmis yarisma programi. 50 cent i getirip ananemin dinlemesine sebep oldugu icin acun ilicaliya tesekkur ediyorum.

ferhat gocer gibi birinin bana gelmesi

Ferhat Gocer'in biri bana gelsin programina ilk gelenin Ozcan Deniz olmasi sizce de garip degil mi?*

yemekteyiz nil

aklima gelmisken, final gecesi oynarken bacaklarini rahatca gosterebilmesi icin cuvalimsi elbisesini donunun kenarina sıkıştırması da ayrica dikkatimi celbetmistir.

yemekteyiz umit

yemekteyiz programini seyretme sebebim olan sahis (evet bu haftadan sonra izlemeyecegim) Karakteriyle kibarligiyla espirili kisiliyle ve "yarisma umurumda diil" tavriyla takdirimizi kazanmistir. Bu hafta birinci olmamasinin tek sebebi ise kendisidir aslinda. Millete bol keseden puanlari dagitarak siralamadaki yerini kendi dusurmustur. Belki yarismada 1. olmadi ama ornek kisiligi ile bircok insanin birincisi o oldu. Helal olsun...
son soz: umarim kendisine yazik edip yemekteyiz nil'e fingirdemez. o icten pazarlikli kizdan coook daha iyilerini hakediyor *

yemekteyiz nil

5 gun boyunca umite yapmadigi kasarlik kalmamasina ragmen, final gecesi umitin kucagini sarmalariyla meshur yemekteyiz naim kapti. garibim hem sonuncu oldu hem de umit'i kaptirdi * * *

bir bok anlaşılmayan filmler

uc maymun verdigim 10 ytl ye mi yanayim 2 saatimi oldurdugume mi... bari biraz replik ne biliyim film muzigi filan koysalardi da zaman gecseydi izlerken.

womanizer

klibinde britney spears sokakta hanimefendi mutfakta asci yatakta orospuyum imaji verdigini sarki

turban takinca gunahlarin sifirlandigini hissetmek

sacmalik! zaten turbani inancindan oturu takan biri boyle birsey olmayacaginin da bilincindedir.
Haa yanlis anlasilma olmasin hilal cebeci nicun takar turbani, reklam mi yoksa hakkaten dini sebepler mi onu bilemem. Kalbini acip bakmayiz ki...
Ama her ne kadar gecmisinde gunah islemis olsa da tovbe etmis de olabilir. kimine gore biraz safca bi yorum bu biliyorum ama herkes ikinci bir sansi hakediyor. En azindan islam bunu veriyor.
(bkz: tovbe etmek)

kan vermek

onceleri pek bi tirsardim bi de uzun suren bi anemiden sonra "ben kan veremem, benimki bana yetmiyo" derdim. Bir gun okula kizilaydan kan bagisi icin geldiler. Kansizim saniyordum ama hemen orda ufak bir kan sayimi yapiyorlar, tansiyon olcuyorlar. Eger kriterlere uygun degilse, sagligina zarar getirebilcek bi durum varsa kesinlikle almiyorlar.
O gun bu gundur her yil kan veririm. Kan bagisladiktan sonra icimden "bu kan belki bir bebegin ya da bir annenin hayatini kurtardi" derim. Kendimle gurur duyarim vesselam *
Bi de ben hep sunu dusunurdum. Benim kan grubum bulunmasi zor bi grup degil. Benim kanima ihtiyac cok yoktur (hani turk filmlerinde nadir bulunan kan o rh- dir ya) zaten kolay bulunur vermeme gerek yok derdim. En son kan bagisimda gorevli dedi ki," -atiyorum- turkiyede en kolay bulunan kan grubu ab rh+ ise en cok ihtiyac duyulan kan grubu da o. o yuzden her bagis bizler icin cok kiymetli."
hem sevgili uludagsozluk okurlari, sizin kaninizla turkiye bir delikanli daha kazansa fena mi olur?

üniversiteye alınmayan türbanlılar

Bir dusunun. Biz, kiz cocuklarinin okula gidebilmesi ici kampanyalar yapilan bir ulkeyiz. Onlarin egitim masraflari icin para toplayan,hatta kapi kapi dolasip aileleri ikna etmeye calisan insanlar var. Tek amac, kiz cocuklari da egitim almasi, cahil kalmayip, egitimli, kulturlu, meslek sahibi, kendi ayaklari uzerinde durabilen bireyler olmalari.
Turbanlilarin universiteye alinmamasi, bu haydi kizlar okula kampanyalariyla celismiyor mu? Hali hazirda aileleri ikna olmus, okula gordermemek konusunda tutucu davranmayan, bunun icin yeterli paralari olan, hatta universiteyi kazanabilcek basari citasini tutturmus kizlari "bunlar ilerde mezun olur devlette de turbanli calismak ister sonra bu durum laiklige zeval getirir" diye onlari egitimsizlige mahkum etmek... Biri bu mantigi aciklasin bizlere. Bu nasil bir celiskidir?
Bunun hesabin kim verecek merak ediyorum. Simdi bu yasagi destekleyenler 30 yil sonra nasil yad edilecek onu da merak ediyorum.

küçük kadınlar

biz bu diziye ailecek hastayiz. Ailenin damsiz kizlari da Utku'ya hasta
Utku bu son bolumde evden kovulur. Nereye gidecegini bilemez evsiz kalir. bu olaydan sonra abla kardes arasinda gecen bi diyalog:
- "yaw yazik cocuga bize gelsin benim odamda kalir bos yatak da var"
+ "benim odam da musait"
- "ama sende tek yatak var"
+ "olsun biz rahat ederiz"

dangerously in love

sarkinin ilk yarisinda hasta sarkiya hasta oldum. Bu ne guzel sarkidir, nereye ceksen oraya gider, herkes kendinden birseyler bulur vs.. ama ikinci yarisinda ozellile "i see myself having your child, i see myself being your wife" kisminda "bu ne bee" dedigim sarki.
Ama herseye ragmen dinlemeye deger guzel bir sarkidir...

kavak yelleri

Deniz, herseyin kendine mubah oldugunu dusunen, her istedigini elde edebilcegine inanan denyonun teki.
Mine, kasarlik ve serefsizligin kitabini yazmis sarisin.
Asli, acilarin cocugu rolunde, "ben hic gulmedim ki" bakisiyla dokunsan aglayacak.
Efe (ki bu aksama kadar en favori karakterimdi) sempatik sipa tavirlariyla, her bi boku yapabilcegine ve yaptirabilcegine inanan biri. idi gecen sezon.
Ama bu sezon iyice sapittilar.
O boyu devrilesice Efeye arada aciyasim geliyodu "sevdi bi turlu dikis tutturamadi" filan diye. Bi insan memesi olan herkese asik olmaz ki. Valla dizinin sonunu soyleyim ben Mineyle Efe evlenecek, boylese Efe dizideki tek asik olmadigi kiza da asik olmus olcak.
O Asli da, Mineden serefsiz bence. Minenin en azindan rengi belli. Kizdan bekleniyo yapabilcegi pislikler.
Haa "ama asli da efe de cok aci cekti mutlu olsunlar bikbik bik" demeyin sakin zira cok eskilerde kalsa da arkadasimin aski diye bi kavram var. Hani onu gectim bari Denizin gozu onunde fingirdemeyin. Gunah valla...

bir çalar saat olarak mesane

en etkili ve hatta bazıları için tek etkili yoldur. Tabii mesanesine hükmedebilenlere...

keneyi gorunce yapilacaklar

Eşhedü anla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden...

geleneksel youtube a erisim yasagi

Bu sefer ziyadesiyle uzatılmıs ve bizlere artık kabak tadi vermiş yasak. hayır ben sunu anlayamıyorum, bu yasagı koyarak kimi cezalandırıyorsun, youtube u mu, istenmeyen videoları koyanları mı, bizleri mi? ben çatır çatır giriyorum youtube a baska yollar ile.. isteyen herkes de girer. Baska çözüm bulun kardesim.. Ve kafanızın içinde beyin varmıs gibi davranın en azından!

geleneksel youtube a erisim yasagi

Bir yenisi daha
"Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNiKASYON iLETiŞiM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir"
Yetti gayri, engelleseniz de biz giriyoruz. Nereye kadar???!!!