bugün

evet ben hissettim inanılmaz. hilal cebeci'yi görünce tv'de pembe türban içinde, dedim nereden nereye. başbakanım biricik kırpık bıyıklı forvetim geldi aklıma. hilal cebeci'nin bir eliyle kapatmaya çalışıp diğer eliyle de açmaya çalıştığı organı geldi sonra. hormonal nedenlerden dolayı bir on dakika ara verip tekrar düşünmeye başladım.
evet türbanın günahları sıfırlayıcı bir etkisi vardı. hilal cebeci artık daha mutluydu. çünkü 0 km gibiydi.
kendimi yumuşaksakal tesettür giyimi ismindeki bizim evin karşısındaki mağazada buldum. kendime parlak turkuaz bir türban aldım. hiç yakışmadı ama günahları sıfırlamaya değerdi.
ruhunu arındırmadığı sürece sadece hissetmekle kalacak olan hatunun düşüncesidir.
sacmalik! zaten turbani inancindan oturu takan biri boyle birsey olmayacaginin da bilincindedir.
Haa yanlis anlasilma olmasin hilal cebeci nicun takar turbani, reklam mi yoksa hakkaten dini sebepler mi onu bilemem. Kalbini acip bakmayiz ki...
Ama her ne kadar gecmisinde gunah islemis olsa da tovbe etmis de olabilir. kimine gore biraz safca bi yorum bu biliyorum ama herkes ikinci bir sansi hakediyor. En azindan islam bunu veriyor.
(bkz: tovbe etmek)
bilgisayara anti-virüs yükleyince "virüslerden temizlendi" sanmaktan hiçbir farkı yoktur.
(bkz: günah sıfırlamak)
(bkz: kesin mühendis olmak)
inanç denen olguyu bakkal mentalitesiyle düşünmekten kaynaklanan ilahi bug .

(bkz: aldığım belli sattığım belli ideolojisi)

Örnek vermek gerekirse,
100 ytllik bir kazık = 2 rekat
500 ytllik bir kazık = 8 rekat*
zina, terbiyesizlik, ahlaksızlık, afedersiniz hayvanlığın önde gideni = tesettür
(erkekler için = şalvar, hacı sakalı vs. gibi donanımlar)
Kul hakkı almak, adam öldürmek, dolandırmak, insanların hayatıyla oynamak = hacca gitmek

Şeklinde basit şematik bir hale getirilebilir bu insanların ideolojisi.
(bkz: haftada bir gun tesetture giriyorum)*
günah çıkarma gibi bir şeydir... hristiyan adetidir.
(bkz: kop gel günahlarından)