bugün

33 yıl önceydi. Sevgi.....
Neşe.

ismi gibiydi.
Hiç ismi gibi değildi. Gülmeay ya da gülmeyenay daha çok yakışırdı kendisine ahahajah.
Harun. Adam gibi adamdır.
allah rahmet eylesin, melahat özyürekli. ted ankara koleji 1953-1957.
nurettin.
Emin.
iyi bir öğretmen değildi malesef.
22 yıl öncesine gittim,Melahat.
Nihat öğretmen.
Muhteşem idealist bir öğretmendi. Yılda bir kere de olsa arar halini hatrını sorarım.
4 tane öğretmen değiştirdim abv.
adalet öğretmen.
Türkan Öğretmenim . Çok güzel çok merhametli ve çok sabırlı bir öğretmendi yaşıyorsa(27-28 sene geççmiş aradan ozaman bile 50 küsürlerdeydi) hala allah sağlıklı ömürler versin.
Sene 94-95 Cibali ilk öğretim okulu Türkan Doğancı Öğretmen.

(bkz: çok seneler geçmiş üzerinden)
"atıfet" ti. muhtemelen hakkın rahmetine çoktan kavuşmuştur. yaşıyorsa da allah uzun ömürler versin.
Baki Bey…
Yıllar sonra bile meslektaşı olarak kendisiyle görüşüyorum. Geçen aradığımda “Biz size neler çektiriyormuşuz hocam hakkınızı helal edin. Bazen çocuklar sabrımızı gerçekten zorluyor.” dedim bir kahkaha atışı vardı içten. Hayırlı ömürler dilerim kendisine. Arada vururdu ama yine de çok severdik. Böyle bir şey işte.
1. Sınıfta iffet öğretmen vardı. Kadın emekli olup ikinci dönem gitti. Çok iyi bir öğretmendi. Muhtemelen vefat etmiş. Hiçbir yerde bulamadım. Sonra canan öğretmen geldi. Kadının ev telefonunu arayıp sesli mesaj bırakırdık. Gerçekten çok güzel yıllardı.
Serap. Hala görüşürüz.
izmir Buca Umurbey ilkokulu Belkıs Tuğrul.
yılmaz hoca.
Seydi acar.
Son 2 yıldır meslektaşlığımızdan dolayı sık sık aklıma gelir. Ulaşıp özür dilemek isterim. Çok araştırdım ama herhangi bir sosyal medyada bulamadım bir hesabını.
Hoş, o zaman da (2002-2007) 50 yaşlarında vardı.

Hem görünüş hem karakter, davranış olarak "Üstün dökmen' in bıyıklısı" bir adamdır.
Vefat ettiyse toprağı bol, yaşıyorsa günleri güzel olsun. iyi ki varsın öğretmenim.
Osman...
Rüknettin.
sevgi'dir.
Mehmet hoca, kansere yakalanıp vefat etmişti. Mekanı cennet olsun.
Filiz ve yıldız hocalarım ellerinden öpüyorum.