bugün

entry'ler (26)

her 5 insandan 3 ünün kot pantolon giymesi

en az biri kumas pantolon ve en az biri keten pantolon giyeceginden bu ulkede hic mi etek giyen yok .mk denilesi.

almanca

denildiğinde ilk akla gelen artikelleridir. bir efsaneye göre kendi vatandaşları da artikellerin hepsini tam olarak düzgün konuşamıyomuş.

no woman no cryı kadın yok ağlamak yok sananlar

ölsünler denilesidir.

adresi güzel kızlara sormak

bu zamana kadar bana hiç adres soruldu mu diye düşündüren cümle. *

sevgilinin başka şehirde okumasına izin vermek

' ali sen misin ? sen mi açtığın bu başlığı ? bitti artık anla hayvan herif! ' *

yazarların şu an dinlediği şarkılar

mvö-oyun bozan. (bkz: ölüm kadar rahatmış ayrılık)

6 saat din ve 5 saat matematik dersi veren ülke

'ilim çin'de dahi olsa gidip alınız' diyen peygamberin sözüne pek aldırış etmeyen, insanların ilimden korktuğu, şeytan icadı bunlar dediği bir nesili geri getirmek isteyen ülkedir.

hugo izlemiş efsane nesil

oyun esnasında çocuğun ettiği küfürü duyarak ilk canlı yayın gafına şahit olmuş nesildir.

fotoları feyse at

21 yy icadıdır. sonraki ve önceki nesillere yabancı geldiğini ve geleceğini düşündüğüm cümledir ayrıca. (bkz: feys mi kaldı amk)

solun şiddete eğimli olmasının sebepleri

allah allah nidaları eşliğinde her defasında suçsuz bazen onlarca, bazen yüzlerce kişiyi öldürmenin caiz olduğunu zanneden tarafta yer alan kişi söylemidir.
edit: her türlü kısıtlanma ve dayatma yaşanan talihsizliklerin nedenidir.

patatesli yumurta

patateslerin rendeleyerek yapılmasını önerdiğim öğrencinin 2-3 öğünlük yemeğidir.

lonely day

soad'ın en sessiz, sakin şarkısıdır. kadifemsidir.

konuyu sekse getirmeye çalışmak

gençler gençler... sadece yatağa girin ve öpüşün. karşınızdaki namusun sadece bedeninde bir deliği örten o zardan ibaret olmadığının farkındaysa; yani hak yememenin, dürüst bir insan olmanında ne kadar önemli olduğunu biliyorsa bunu önemsemeyecektir. ama önemseyen biriyse de lütfen öküz olmayın ve kendiniz gibi bir hayat görüşüne sahip birisini bulmayı çalışın. illa o olsun diyorsanız alternatif: nikahınıza alın. (bkz: çok ciddiyim)

gösteriş yapmayı sevmeyen kız

gösterişini çaktırmadan yapan kızdır. *

erasmus la yurt dışına gidip bakire dönebilen kız

bir Türkiye ayıbı dahadır. başı açık, kapalı; deist, ateist herhangi bir sınırlama getirilmediği için genelleme yapıyorum; burada bulunan baskıcı zihniyet yüzünden hanım kızımız kafesten uçtuğu gibi gördüğü her dala konmaktan kendini alıkoyamamıştır.

sevilen kızın kürt olduğunu itiraf etmesi

karşısındakine kürtleri tanıyabilme şansı vermektir. kim bilir belki insanları doğdukları aileler yüzünden yargılamamayı öğrenme şerefine nail olanlar arasına katılabilir bu vesileyle efendi çocuğumuz.

8 senede öğrenciye ingilizce öğretemeyen eğitim

ne yazık ki doğru olan yurdum gerçeğidir. hemen bir anımı paylaşıyorum: hazırlık sınıfında ingilizce için arkadaşa yardım edeyim dedim. anlatıyorum işte şimdiki zamanda böyle olur şöyle olur diye eleman am'in anlamını sordu neyse bozuntuya vermedim görevini anlatıyorum falan demesin mi ' tamam da anlamı ne yani, Türkçe'de hangi kelime yerine geçiyor ' diye. bak bak bir de bana açıklama yapıyor. o günden beri kendime ingilizce öğretmeyi yasakladım.

meybuz yemiş efsane nesil

annenin ' dilini göster ' diyerek meybuz yeyip yemediğini anladığı; eğer yediyse, annenin tarzına göre terlikle veya direkt elle tartaklandığı nesindir efendim. 80 sonu 90 başıdır.

ünüversite mezunuyum diyen üniversite mezunu genç

Recep Tayyip Erdoğan'ın, Dokuz Eylül Üniversitesi'ndeki konuşmasında "Her üniversite bitiren iş bulacak diye bir kaide yok" derken hedef aldığı cümledir. bazı insanlar ne yazık ki sadece üniversite mezunuyum diyebiliyor yani; ' şurada müdürüm ', ' burada teknikerim ', ' burada öğretmenim ' diyemiyorlar.

çanakkale de savaşa hayır diyebildin mi

yazılıp verilen metni ya yanlış ezberlemiş ya da yanlış okumuştur denilesi. (bkz: baban annenin üstüne çıkarken durdurabildik mi)