bugün

tabi ki türkiye. bkz; görsel
çok çalışıp müezzin olacak nesiller yetiştiriliyor efendim.
kusura bakmayın ama .mınagoduğumun ülkesidir. sikimsonik bir nesil yetiştirmenin milli eğitimcesidir. milli mi dedim ben?
seçmeli dersin ne olduğundan haberi olmayan malların ülkesidir.
öğrenci seçmese okutulmaz. ya da şöyle anlatalım

din dersi: 2
seçmeliler:
kuran: 2
hz muhammedin hayatı: 2
temel dini bilgiler : 2
toplam 8

matematik: 5
seçmeliler:
matematik uygulamaları: 2
toplam 7

öğrenci seçmeli dersini din dersi yönünde kullandıysa sanane demek düşer bana da.

ayrıca dinden hiç seçmediğinde ve matematikten seçtiğinde;

din: 2
matematik 7 oluyor.

dikkat edin, din elden gidiyor da olabilir.
zorla verilen gönülsüz din dersi, milli güvenlik dersi ne verdiyse ancak onu verecek yani ters tepecektir.
Mümkünse o 5 saat matematiği vermemesi gereken ülke mevcut eğitim metoduyla insanları matematikden soğutuyorlar çünkü.

Edit:Götünden anlayanlar olmuş.
(bkz: zorunamı gitti)
Bunlar hep adım adımdır. Sıcak suya atılan kurbağa hikayesi gibi bugün seçmeli olan yarın zorunlu olacaktır. Yarın matematik ikiye üçe düşerse şaşırmayın.

istenilen dindar bir nesil yetiştirmek değil, düşünemeyen, sorgulayamayan, uyuşuk oradan oraya koyun gibi çekilen bir nesil yetiştirmektir. AKP'nin başa geçtiği ilk günden bu yana en büyük tepkiyi hep belirli bir kültür ve eğitim seviyesine varmış kitlelerden almış olması AKP'yi (veya onların arkasında kimler varsa) böyle çözümlere itmiştir.

Ver samanını ver üstü kapalı bir ahırı, ver suyunu, yesin uyusun görevini görsün üresin. Amaçlanan toplum bu.
sayısal alanda olduğum halde sayısal dersimin olmadığı ülkeyle aynı ülke galiba.
seçmeli ders seçeneklerini bilmeden sallamayın. her dersin kendine ait seçmeli dersi var. ben bir öğrenci gördüm 4 dersten üçünü din yönünde kullanmış. bir öğrenci de bir tane bile din dersi seçmemiş. matematik fen beden görsel sanatlar seçmiş.

tanım: özgür ve özgür olurken seçenekleri artıran ülkedir.

lehçeler bile var daha nolsun. yeter ki öğretmen olsun.
amacı imam hatip, ışık evleri ve diğer yapılardan çıkan adamlarını devletin kurumlarına nüfuz ettirmektir.
(bkz: road to iran)
Hadi inşallah dediğim fotoğraftır.
Egitim seviyesi sifir ceken bir ulkedir. insan haklarina deger vermeyen bir ulkedir bu siralamada dunya da 154. Olan ulkedir. Dinci nesil yetistirmek isteyen yobaz bir hukumete sahiptir ve bu hukumetin bol bol g.t kili insani mevcuttur. Igrenc bir ulkedir. Bu ulke ne yazik ki turkiyedir.
''dindar bir nesil'' yetiştirmeye çalışan ülkedir. daha doğrusu teorik olarak dindar nesil yetiştirmeye çalışan ülkedir. pratikte okulda verilen hiç bir ders hiç bir boka yaramadığından dindar bir nesil değil, her zamanki gibi aptal bir nesil yetiştirilecektir. senin vıcık vıcık çürümüş toplum yapın, kendine yontan din adamlarının elinde kalmış dinin, pedagojiden zerre anlamayanların elinde kalmış eğitim sistemin olduğu sürece, hangi dersin kaç saat olduğu önemli değildir. çünkü çürüyorsun haberin yok. çürüyorsun, güdülürken ve yer yer ölürken...
"Seçmelidir."

Diyemeyeceğim. 4. Sınıfı bitirip 5. Sınıfa geçen bir kız çocuğuna anne babasının (akrabalarım olur kendileri) din derslerini nasıl döve döve zorla seçtirdiklerini gözlerimle görmeseydim "seçmelidir, ne karışıyorsunuz? Zorunuza mı gitti!" gibi sözler söyleyecektim. Ki bu çocuk fen alanında bir seçmeli dersi istiyordu.

Bu halka fazla özgürlük yaramıyor! Bu halka Ders seçme özgürlüğünü verirsen, işte böyle çocuklarını bilimden uzaklaştırıp dinden ibaret bir hayata sürüklerler!
en asil duyguların ülkesidir. Bir ak partili olarak din eğitiminin en gerekli ders olmasını destekliyorum. Hamd olsun.
ahiretini garantiye alan ülkedir.

türkiye öbür dünyada lider bir ülke olacaktır allahın izniyle.
bu sabah dolmuşta konuşmalarına kulak misafiri olduğum gençlerden öğrendiğime göre o seçmeli dersleri öğrenciler seçmiyor ya da çoğunluğa göre veriyorlar. çünkü çocuklar kendi aralarında "ya bizim beden dersimiz yok" şeklinde konuşmalar yapıyorlardı. he kaldı ki her dersin bir kontenjanı vardır ve her öğrencinin ders seçmesi gerekmektedir. siz 8-10 seçmeli dersin 3-4 ünü din ile ilgili koyup sonra da öğrenciler istediğini seçer siz ne karışırsınız demek pek akla uygun değildir...
Secmeliyse kimse bir şey diyemez diyen malların yaşadığı ülkedir. Seçmeli ders saati ve din ders saati matematikten fazla olabilir mi ? Din kültürü sosyal bilimler içinde bir branstir, yalnızca muslumanligi da kapsamaz.
okuduğu şeyi direkt olduğu gibi algılayan, ne olduğunu araştırma gereği duymayanların yaşadığı ülkedir.
seçmeli ders denen şeyin varlığından haberdar olanlar için tabloyu yorumlamak daha kolay.

not: uygulamanın içeriğinden değil görselden bahsettim. uygulama başlı başına yanlış. din dersi 3 kola bölünerek seçmeli ders adı altında yutturuluyor o ayrı. bu tıpkı beden dersinin atletizm, yüzme vs gibi bölümlere ayrılmasına benziyor ki saçmalık. klasik bir akp diktesi.
5 saat mat bile cok lem. biz 2 saat görüyoduk.
hükümetin bu denli tutumundan dolayı ülkede peygamber açığı olduğuna dair şüphelerim oluşmuyor değil. zira onca atanamayan öğretmen kardeşlerimiz varken.
Türkiye, başka hangi ülkeye böyle aptalca bir tanım koyulabilir ki?
Balım, düşün bak senin ülkenin gelişime ihtiyacı var ve insanlarının yarısından çoğu yobazlığın ileri düzeylerinde master yapıyor. Sen ise hâlâ din dersini arttırarak kafası matematik, türkçe, sosyal bilimler gibi derslere basan çocukların hepsini dînî kişiler olmaya zorluyorsun. Yapma.
matematik sadece bir ders değil bilimdir, farklı şekilde düşünmemizi sağlar, yorum kabiliyetini gelistirir beyin Jimlastiği yapar. matematik olmassa din çok yönlü şekilde yorumlanamaz, anlaşılamaz. anca böyle kît kanaat akılla haraket edilebilir.
öyle yada böyle yaşadığı ülkeyi, mensubu olduğu dini yermek için elinden geleni ardına koymayan mal yazar beyanı. anasını satayım bas git götün yiyorsa o zaman başka ülkeye, git yahudi ol duvarlarda ağla (bkz: annesi orospu olmayan orospu çocuğu). (bkz: çok ağır küfür edesim var) böylelerine. harç makinesine atıp karsan çimento olmaz lan sizden.