entry'ler (10)

casablanca

"play it again sam" yani "bir daha çal sam " repliği filmde hiç geçmememesine rağmen sürekli filmle beraber anılır bunun sebebi woddy allendır .woddy allen 1972 yılındaplay it again samadlı bir film çekmiştir - ki film kendi yazdığı tiyatro oyunundan uyarlamadır- ve filmde geçmeyen bir replik filme ait olmuştur . çok da kötü olmamıştır hani .

zorunlu din dersi

dinde zorlama yoktur. ama okullarda zorunlu din dersi vardır . çünkü okul din değildir. milli güvenlik dersi kaldırılsın çünkü öğrencileri ulusalcılığa teşvik ediyor ama din dersleri insanları özgür düşünceye teşvik ediyor . din evrimi kabul etmiyor ama biyoloji kabul ediyor .tartışılması gereken zorunlu biyoloji dersidir.sitelere erişimi engelledik ama sorun eğitim sistemimizde; evrim diye bir konu var müfredatta .inceledim çok saçma insan maymundan gelir mi hiç? maymundan gelip eşşeğe gidiyoruz o zaman ehhu ehhu ehhu.

ateizm tehdidi

dr. kutsi ile "doktorlar" dizisiyle yazları berbat eden kutsinin bir ilgisi var gibi. can polat sardır-jean paul sartre , simay buduvar-simone de beauvoir gibi göndermeler çok iyi ve gülben ergen mevzusu koparıyor. sesli güldüm dediğim videodur. Videoda şurdadır :
http://www.youtube.com/watch?v=iKbH-8PdYRE

rusya nın eurovision temsilcisi nineler

rusyanın eurovisionla nasıl taşak geçtiğinin göstergesidir. biz her seferinde kim gitsin şarkı hangi dilde olsun gibi tartışmaların içine girerken adamlar bildiğin dlga geçiyor. ilk defa eurovisionda oy kullanacağım gibi

friends

her gece arkadaşlarımla dışarı çıktığım , her sabah ailemle kahvaltı ettiğim bir döneme denk gelmişti ilk izleyişim. çok sevmiştim . şimdi ailemden dostlarımdan çok uzakta anlamı bir başka olan dizi. başucu eserlerimdendir. hasta olduğumda ; toparlanmak ,iyi olmak için izlediğimdir.

samandağ

halkı alevidir sırf bu yüzden devlet hizmetinden yoksundur . bir köyü vardır alevi köyü değildir turizm bölgesi ilan edilmiştir, bakanlar gelip ziyaret etmişir kaymakam özel olarak ilgilenir o köyle ama dünyanın en uzun 2. sahili aynı ilgiyi görmez ama halk buna rağmen devleti sever hatta halk arap kökenli olmasına rağmen atatürk ulusalcılığına sahiptir. atatürk demişken; halk kendinden çok sever ulu önderimizi. bu sebepten dolayı yıllardır -yanlış aday tercihine rağmen- seçimlerde cumhuriyet halk partisi'nden vaz geçmez . memleketimdir ,özlenendir bir an önce gitmek istenen şehrimdir . türkiye'nin aydınlık yüzüdür.

captain tsubasa

topla arkadaş olan psikopat bir çizgi karakter ;ilk bölümlerde kimi görse "sen de topla arkadaş mısın hedö? " demişliği vardır .Rakibi ise daha "insan" olan Kojiro Hyugadır ve gerçek bir winnerdır.

deron williams

eğer adamsa gider ergin atamanın elini öper: "hocam senin sayende nba'ye gittim, 57 sayı attım hakkını helal et" der.

ateist

woody allen konuyla ilgili olarak bir sözü vardır ve çok severim bu lafı biraz fazla türkçeleştirerek :
size göre bir allahsız tanrıya göre soylu bir muhalifim.

evrim

ırak televizyonunda dünya düz mü yuvarlak mı tartışmasına gülüyoruz ya ; biraz da ırak'taki geri kalmışlığa şaşırıyoruz falan .biri alsa bu başlık altındaki tartışmaları yayınlasa "bilim"de gelişmiş bir ülkede bayağı acırlar bize .her millet kendi bildiği doğrunun peşinden at gözlükleriyle koşuyor -neyse ki milletin bütün fertleri değil- ,bugün burda evrim yoktur diyen adam dünyanın düz olduğunu iddia eden adamdan çok da farklı değildir.