bugün

entry'ler (259)

çok güzelsin

beraberinde şu diyaloğu getirebilecek olandır :
- çok güzelsin.
+ yine mi?

sadece bana mı oluyor hissi

sıkça yaşanandır. bir egoistlik, bir kendini beğenmişlik ki sorma. sanki en güzeli benim. en iyisi benim. küçük dağları falan değil, direkt her şeyi ben yarattım gibi.

sabah metal müzikle uyanan tip

(bkz: selam)ruh hastası olmayandır.
black sabbath- paranoid

gecenin tek şarkılık özeti

michael jackson- why you wanna trip on me?
yani bazen sorası geliyor insanın, ''why you wanna trip on me''

yalnızlığı sevgiliye tercih etmek

bir yerde haklı olmaktır. ama sadece bir yerde.

1 55 boyundaki şişman kıza çok güzelsin diyen adam

kişisel güzellikten bahsedebilecek adamdır aynı zamanda.

sözlük yazarlarının itirafları

insanların ön yargılarını kırmak uğruna yalnız kaldım bölümde. makine mühendisliği seçtiğim güne lanet okumakla okumamak arasındayım.
birde çok sevdiğini söylüyor sözlük, fazla değer veriyormuş. her şeyi göze alırmış falan. ama bilmediği şeyler var, bu sözleri ona yedirecek olmak üzücü.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

guns n' roses- november rain

sözlük yazarlarının ruh halleri

az sonra ölecek bir insanın konuşmasındaki duygusallıkla eş değer bir konuşma yapabilirim. hatta o da olmadı gider televizyon izlerim, müge anlı'ya bağlanırım, çay koyarım. öyle karışık.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

death - a moment of clarity.
garip bir şekilde durgunmuş gibi geliyor.

connie talbot

çok şeker 12 yaşında kızdır. sesi de yaşına göre inanılmaz.
http://www.youtube.com/watch?v=Lb3kGZj-_uA
şarkıda da sexy yerine crazy, dirty yerine will be diyor. yerim.

bir mühendisin hayatı

daha eğitim aşamasındayken bile zorlu olandır. bir de makine okuyorsanız, bırak mühendisliği her şeyden nefret etmeye başlarsınız. bölümdeki 3 kız olma sorunu, erkeklerin ergence bel altı muhabbetleri, matematiğin kendisi iyi bir başlangıçtır mesela ''her şey'' den nefret etmek için.

anlama özürlüsü falanım heralde. tam unuttum diyorum, sonra bir şey yapıyor yeniden seviyoruma bağlıyorum. seviyorsam seviyorumdur anlaşılmayacak ne var. bir de yanındakileri bir yandan küçümseyip bir yandan kıskanıyorum. çünkü çok ironik ve karmaşık bir insanım canım.

iyi geceler sözlük

yarın 7 de kalkacak birinin söylemekte bir hayli geç kaldığı şey. ama olsun iyi geceler sözlük

gecenin şarkısı

her gecenin şarkısıdır. deep purple- when a blind man cries.

yatmadan önce odanın kapısını kilitlemek

büyük cesarettir. şaka yaptım aptallıktır, hayır yani deprem falan olur. niye kilitliyorsun ki, işsiz misin?

bazen ihtiyacın olan tek şey

bir çöp kutusu. tüm o aptal gururu buruşturup çöpe atmak için.

en son böyle girip birkaç entry girdiğimde geçen yazdı. okul falan derken hiç giremedim sözlük. çok pişmanım. şimdi geldim ama, mis gibi yazıyorum. hatta utanmasam ''kıskanın canlarım * '' yazacağım. ah utanmak, o yüce duygu.

hayattan soğutan toplu mesajlar

'' uyumayaaaaan? ''

babanın garip huyları

midesi. bence çok ilginç. bir insan nasıl yemek yerken aynı zamanda hayvanların birbirini kanlı kanlı yemesini seyredebilir? selam baba, selam midesizlik.