bugün

entry'ler (191)

çizgi filmlerin hayatı çocuklara yanlış tanıtması

hangi çizgi filmi izlediğine bağlı olarak değişen bir önerme galiba.ben dünyanın yuvarlak olduğunu tsubasadan öğrendim arkadaş.*

askere gitmek istemeyen genç

hümanist gençle , insanları sevmekle alası olmamakla birlikte , ülkesi için canını vermekten çekinmeyen , gerekirse tek bir çakıl tanesi için kurşun sıkabilecek, ancak geçecek zamanı düşündügü için canı sıkılan ve bu nedenle askere gitmeye soguk bakabilecek gençtir kendileri ya da ben öyle düşünüyorum, bilemiyorum..*

yerel radyo reklamları

"hiç dinlenmeyen tek radyo" gibi bir reklam vardı bir zamanlar, otobüslerin arka camlarında,bilboardlarda falan yazıyordu.* yaklaşık 2-3 ay kaldı bu böyle. sonradan türkçenin nereye çekersen oraya gidebilecek bir dil oldugunu hatırlamış olsalar gerek sonuna "yorulmak yok" gibi bişey daha eklemişlerdi.

markus schulz

insanı herhangi bir katalizör kullanmaya mecbur bırakmadan fezaya çıkarabilme yetenegine sahip yegane kişilik. * *

başlıkları üst üste okumak

·fadime sahin ...
·bayrampasa ben fazla kalmayacagim ...

büyüdükçe özlenen şeyler

zillere basıp kaçmak, sivrisinek ilaçlama arabasının arkasından deli misal koşmak, misket ve futbolcu kartı cıkartmalarıyla oynamak, her gün mutlaka ateş yakmak, en önemlisi ve en güzeli yapılan hiç bir şeyden sorumlu olmamak.

fuck you soad

cok başarılı olmasalarda, bize her fırsatta söven ve her platformda bizi aşagılayan s.o.a.d. ' a karşı böyle girişimlerin olmasını görmekte güzel. * * *

ihaleli batak

oyun zevki bakımından koz maçalı versiyonundan daha bi güzel olan batak versiyonu. bir de bunun eşli olarak oynanan versiyonu vardır ki tadından yenmez.

tansu çiller in anıtkabir defterindeki yazısı

insanı bizi kimler yönetiyor diye sormaya yönelten yazımzı cümleler toplulugu.

one slip

pink floyd' un a momentary lapse of reason albümünde yer alan güzel parçalardan sadece bir tanesi. sözleri de şu şekilde olsa gerek. *
A restless eye across a weary room
A glazed look and I was on the road to ruin
The music played and played as we whirled without end
No hint, no word her honour to defend

I will, I will she sighed to my request
And then she tossed her mane while my resolve was put to the test
Then drowned in desire, our souls on fire
I lead the way to the funeral pyre
And without a thought of the consequence
I gave in to my decadence

One slip, and down the hole we fall
It seems to take no time at all
A momentary lapse of reason
That binds a life for life
A small regret, you won't forget,
There'll be no sleep in here tonight

Was it love, or was it the idea of being in love?
Or was it the hand of fate, that seemed to fit just like a glove?
The moment slipped by and soon the seeds were sown
The year grew late and neither one wanted to remain alone

One slip, and down the hole we fall
It seems to take no time at all
A momentary lapse of reason
That binds a life to a life
The one regret, you will never forget,
There'll be no sleep in here tonight

erik rakısı

kesinlikle sek bir şekilde ve shut bardaklarıyla bir kerede içilmesi gereken, normal zamanlarda kullanılan hiç bir alkole benzemeyen, tekila misali alınması gereken alkol. herhangi bir alkol gibi sıfırdan başlatmaz, zirvede başlatıp zirvede bitirir. * * * * * * *

ogrenci evindeki bos buzdolabi

her gece belirli saat dilimleri arasında içi tümüyle birayla dolan, ögrenci evinin * vazgecilmez parcası.. *

another day

aynı zamanda da the cure parçası..

The sun rises slowly
On another day
The eastern sky grows
Cold
Winter in water colours
Shades of grey

Something
Something holds me
Holds me hypnotized

I stare at the window
Stare at the window
Waiting for the day
To go
Winter in water colours
Shades of grey *

af benim isim degil

hazır ve nazırım,
başlıyorum..

demokratik toplum partisi

dagdaki silahlı peşmergelerin, devletimizdeki siyasi ve hukuki bazı açıklıklardan yararlanarak, şehire inmiş, ama amaçlarından hiç mi hiç ödün vermemiş hali.. ***

yaran kişisel iletiler

"camiye gittim gelicem"

sigarayı bırakmak

başarılı olabilmek için öncelikle alkolün bırakılması gerektigini düşündügüm eylem. sadece alkolle kullanmakta pek fazla başarılı sonuçlar dogurmuyor. * * * *

27 temmuz 2008 metallica istanbul konseri

james - kirk - lars ve robert 4 lüsünü sahnede bayılmadan önce son kez görmemize fırsat tanıyan konser..

tadından yenmeyen kız isimleri

(bkz: filiz)

sarhoşken entry girmek

ayık kafa yaşamak istemeyen, her daim kafası güzel yaşayan, gercek denilen olayın sadece içkisiz anlarda ortaya çıkan bir yanılsama oldugunu düşünen kişiler için dogal bir durum olan hadise.. * * * *