bugün

siyasal terorun yeni ismi. demokratik bir ülkede yaşamaktan pişman eden kurumlardan biri. tüm provakasyonun çıkış noktası.

edit: entry yazıldığından aylar sonra anayasa mahkemesi tarafınca teyit edilmiştir.
ahmet türk ve aysel tuğluk un eşbaşkanları olduğu dehap ın devamı niteliğinde olan bir partidir.asıl demokratik toplum hareketini başlatanlar ise leyla zana, hatip dicle, orhan doğan ve selim sadaktır
ismiyle tamamen zıt düşen oluşumdur,belirli bir zümrenin meşru görünme çabasıdır.
sol görüşleri olduğu için faşist olduğunu anlamayanların partisidir.
80lerin sonundan bu yana; halkın emek partisi(hep), halkın demokrasi partisi(hadep), demokrasi partisi(dep), demokratik halk partisi (dehap) ve en son demokratik toplum partisi(dtp) diye isim değiştiren bukalemun partisi. kapatıldıkça başka isimle tekrar açılıyor, tekrar kapatılıyor tekara açılıyor. (bkz: aç kapa artema)
yakin zamanlarda diyarbakırın üzerine atom bombası atılmasını sağlayacak partidir...
''türk'' soyadlı parti liderinin bu soyadını kullanmamasını istedigimiz parti...
rte'nin " önce terörü kına sonra gel konuşalım" demesi üzerine "haması kabul ediyorsunuz bizi neden kabul etmiyorsunuz" sorusunu sorarak pkk-hamas karşılaştırması yapan ve alenen pkk kimliğini üstlenen kürtçü parti... bukadar cesur olmalarının en büyük nedeni elbetteki basiretsiz iktidar... çünkü bu yapılanlar anayasaya göre suç!... örneğin apo posteri açmak 3 yıl,apo lehine slogan atmak 5 yıl hapis cezası... güvenlik güçlerine saldırı, yağmalama... bunları hiç saymıyorum... ama uygulama* olmayınca bu bölücü şerefsizler açık açık hiç korkmadan konuşabiliyorlar... konuşurlar haklarıdır!!! hatta gün gelir ağzımıza da sıçarlar ağzımız dolu diye gıkımızı çıkaramayız!!!
pkk nın terör eylemlerine yeniden başlıyacağını açıklamasının ardından kurulan, paravan, sözde demokatik parti.
başında olanların pkk ya terör örgütü diyemedigi ve hala bu ülkede siyasi yönden de bölücülügü devam ettiren partidir...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.