1. 1.
  bozkurtların ölümü'nün devamı niteliğindeki nihal atsız romanı.
  3 -1 ... tengrikut
 2. 2.
  95 yılında okuduğum, 40 kişiyle (aslında 39: bir kişide son dakkada çıkan bir problem vardı diye hatırlıyorum) çine karşı kür şad önderliğinde yapılan ihtilalin ve bunun sonucunda göktürkler in yeniden kurulmasını anlatan** eğer tarihe meraklı değilseniz ya da* hüseyin nihal atsız a ve milliyetçilik kavramına karşı önyargılı değilseniz çok hızlı bir şekilde okuyup kendinizi kaptırabileceğiniz sürükleyici bir dille yazılmış roman. en önemli karakterler kağanın kardeşi ve ihtilalin yöneticisi olan kür şad , binbaşı bögü alp (romanda kür şad ve bögü alp favori karakterlerimdir) onbaşı yamtar ve bir de urungu ile ay hatun du sanırım.
  5 -2 ... hizir
 3. 3.
  (bkz: zor)
  1 -5 ... rapter
 4. 4.
  her ne kadar tarihi bi konudan yola çıksa da Hüseyin nihal atsız tarafından Türk şovenizmine armağan edilmiş bir yapıttır. (bkz: hüseyin nihal atsız)
  5 -2 ... faithful lover
 5. 5.
  Youtube'da vatan kurtarmacılık ve komandoculuk oynayan bir grup veletin kendisine taktığı isim. Muhattap aldıkları hedef kitle ile aralarında çok şeker bir ilişki var, nereyi denk getirirlerse götürüyorlar maşallah.

  Kahramanlıklarını şu linkten görebilirsiniz :

  http://www.youtube.com/watch?v=Qbura5MDCn0+

  Klavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış.
  3 -6 ... kizilmaske
 6. 6.
  bir nihal atsız eseridir.
  okunması gerçekten zevk verir, o dönemi yaşatır.
  ay hanım' ın güzelliği, urungu' nun sonsuz kederi; okuyucu hepsini hisseder.
  2 -1 ... iktidarsiz jigolo
 7. 7.
  bozkurtların ölümü adlı romanın devamıdır. türklerle çinlilerin yaptıkları savaşlar, türklerin toplanarak egemen güç haline gelmeleri anlatılır.
  son derece kısıtlı kaynaklara rağmen kutlug şad, diğer adıyla ilteriş kağan ın türkleri tek bayrak altında birleştirme gayreti anlatılmıştır.
  4 ... avalon
 8. 8.
  kitabın yazılış amacı metehan'ı ve o dönemi anlatmak değil gençlere faşizmi ve ırkçılığı aşılamaktır. yoksa türk oğlu türk olan bir ülkede gençlere metehan'ı anlatmakda nedir. mete bizim tarihimizdir. atamızdır. ama mete üzerinden yeni yetişen gençlere kan dökmeyi, savaşı, sözde milliyetçiliği anlatmak hem mete'ye hem türklüğe ayıptır.
  -10 ... yuricarlione
 9. 9.
  üslup ve dilin kullanımı açısından bozkurtların ölümü kadar başarılı fakat onun kadar akıcı olmayan kitaptır.

  insanların da gerek sanatta gerek edebiyatta artık okudukları kitap veya dinledikleri şarkılarda söyleyenine bu kadar dikkat etmek yerine anlam çıkarmaya zaman ayırması gerekmektedir. sözleri harika olmasına rağmen söyleyeni ideolojisine karşı diye bu şarkıyı dinleyenlere maddi veya manevi şiddet uygulayan insan evladı ile okumadığı halde 'bu o'nundur ne kadar iyi olabilir ki' diye düşünen insan eşit değere sahiptir gözümde. kardeşim korkmayın, okuyun. bakın ben okudum yaşıyorum halen öyle böyle. sokakta yürürken elalemin kafatasıyla ilgilenmiyorum. bilin ki siz sadece yazarına bakıp da bir kitaba okumadan kötü diyorken bu kafatası kontrolü eylemini gerçekleştiren adamdan daha baskıcı, daha önyargılı ve daha anlayışsız oluyorsunuz.

  kendinize bunu yapmamanız ve daha saygılı daha aydınlık bir türkiye ve sözlük dileklerimle..
  3 ... 35lik sallama
 10. 10.
  h.nihal atsız'ın yazdığı buram buram tarih kokan romandır. aynı adla bir de site vardır, ziyaret edilesidir.
  4 -1 ... orkun han