bugün

entry'ler (64)

hdpye oy verirken

Evet, düşündüm.

Daha sonra gözaltında kaybedilen insanları düşündüm.
Asit çukurlarına atılan insanları düşündüm.
90'larda Jitem tarafından katledilen insanları düşündüm.
Köyleri yakılan, evlerinden edilen insanları düşündüm.
Sırf kaçakçı diye bombalanan insanları, çocukları düşündüm.
Çocuğunun parçalanmış bedenini tek bir poşede toplayan anneyi düşündüm.
O annenin çektiği acıyı düşündüm.

Biraz empati kurmak gerekiyor artık.
Evlatsız kalan anneler, babasız kalan çocuklar her iki tarafta da var.
iki halk da çok kayıp verdi, çok acılar çekti.

En büyük hain devletin kendisi ve AKP iken, sırf HDP'ye oy verdi diye vatan haini ilan etmemek lazım insanları.
Kastamonuluyum, türküm, daha önceleri CHP'ye vermiştim ama bu sefer HDP'ye verdim.
Sadece bir umut diye verdim. Belki bu sefer barış sağlanır diye verdim.
Kalıcı barışa bu kadar yakınken, tarihi bir fırsat ele geçmişken bunu berbat etmemek lazım.

Umarım bu fırsat iyi değerlendirilir, umarım pişman olmam, olmayız.
Pişman olursam da bir sonraki seçim başka birine veririm bu kadar basit.

sözlük yazarlarının garip huyları

*Uyumaya çalışırken dili kıvırıp emer gibi yapmak, aynı anda battaniye, yorgan vb. örtülerin köşelerini ayak baş parmağının arasına almak

*içeceği yiyecekle senkronize bir şekilde bitirmek.

*Pirinç veya bulgur pilavı yediğimde son tanesine kadar bitirmek. Askerden gelen bir alışkanlık olsa gerek.

*iş yerinde outlookta klasörleme yaparken gelen ve gönderilmiş öğeleri mutlaka boş tutmak.
Her maili aynında ilgili klasöre koymak.

*Para çekeceğim zaman hesapta kalan bakiyeyi küsüratsız kalacak şekilde ayarlamak.
Misal hesabımda 223 lira varsa 23 lira çekerim.

Not: Güncellenecektir

yazar nickinden oy verdiği partiyi tahmin etmek

yesilbiberr: yesiller partisi

şaşırtıcı olmasa gerek *

im juli

Toplamda 4 ya da 5 sefer izlediğim, hala daha sıkılmadan izleyebileceğim, harika müzikleri olan üstat Fatih Akın'ın filmi. Fatih Akın filmin ufak bir sahnesinde Romanya'lı bir gümrük memurunu oynamaktadır.

Filmde çalınan ''güneşim'' parçasının haricinde ''el amor se demora'' da çok iyidir;
https://www.youtube.com/watch?v=FHQX7mFYMvA

mamak

Askerlik vesilesiyle/yüzünden 2012 Mayıs - 2012 Eylül arası içinde yaşadığım Ankara ilçesi.
Ankara nispeten güzel bir yer ama Mamak herhalde en pis yerlerindendir.
Ama lanet olsun yine de özlüyor insan *

sözlük yazarlarının favori balığı

sarı balık

(bkz: denizin üstünde ala bulut)

midlake

acts of man, core of nature, roscoe, rulers ruling all things gibi çok hoş parçaları olan amerikalı/texas'lı müzik grubu.
istanbul'da Neil Young'ın alt grubu olarak çıktığı konserde, konser alanına Midlake son parçasını çaldığı esnada girip kahrolmuştum.

Ayrıca; https://www.youtube.com/watch?v=CD9c0cP4f3E

kings of convenience

Hiç bıkmadan günlerce dinleyebileceğim nadir gruplardandır.
Parçalarından pürlük, paklık, sadelik, duygusallık akar.

Misread haricindeki favori parçalarım; winning a battle losing the war, homesick, i'd rather dance with you, me in you ve feist'le düetleri know how.

g harfi ile başlayan en güzel şeyler

Mesela gitar.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

i don't wanna die but i ain't keen on living either

arabası olmayan sözlük yazarları

Benimdir. Hatta daha da ileri gidecek olursam ehliyetim de yok.

Geçen sene abimle beraber krediye girip babama hediye araba almıştık.
Ruhsat benim üzerime kayıtlıydı ve ehliyeti olmayıp ruhsatı ve arabası olan nadir insanlardandım.
Çok güzel bir haftaydı sözlük. O egzozun çıkardığı ses...

yazarların burçları ve yükselenleri

aslan-aslan

iyi mi kötü mü bilmiyorum vallahi.
Kimi itin götüne sokuyor, kimi iyi diyor.

ekşi sözlük çaylak onay sırası

2013 Eylül'ünden beri beklediğim, son bir haftada iki haneli rakamlara düştüğüm sıradır (sıraydı)
Gel gör ki ha yazar oldum, ha olacağım derken dün gelen mesajla yazarlığımın onaylanmadığını ve
entry'lerimin silindiğini farkettim. En başa döndük.

masa tenisi

Üniversite dönemi çok sık oynadığım, oynaması aşırı keyifli oyun.
Çalıştığım yerde de olduğu için öğle aralarında ve iş çıkışlarında da arada oynuyorum.
Aşırı iddialı değilim ama Kadıköy civarında rakip varsa oynamak isterim.
Hatta mümkün olursa turnuva bile yapılabilir.

sözlük yazarlarının etnik kökeni

Palermo.

metal müziğin anlamsız gürültüden oluşması

Uzun yıllar metal dinlemiş ve hali hazırda metal dinleyen biri olarak kısmen katıldığım önermedir.
Sonuçta kuru gürültüden başka bir şey olmayan, kaliteden, melodiden, sanatsallıktan uzak birçok black & death metal grubu var.

beraber iyi giden şeyler

Dostlar + moda sahil + bira.

soloları aşmış rock metal parçaları

Pentagram - Behind the veil

Bu topraklardan çıkmış en kaliteli rock metal sololarından. (bkz: demir demirkan)

nazik erkek iticiligi

Yere tüküren, burnunu karıştıran, herkesin içinde taşaklarını kaşıyan, sağa sola yatıran, milletin karısına kızına laf atan, sokağın sonuna kadar yoldan geçen kızların götüne bakan, deodorant parfüm nedir bilmeyen hanzolar düşünüldüğünde olmayan iticiliktir.

fransızca

Aksanları, gramer yapısı, yazım ve fonetik kurallarıyla sistematik bir bütünlük oluşturan latin kökenli dil.
Yazması ve okuması nispeten kolay öğrenilebilir olsa da konuşması ve anlaması bence zordur.
Fransızcanın karizması nazal ses, gırtlaktan çıkartılan r harfi ve sık kullanılan ''ö,ü,ş, j'' seslerindedir.