bugün

entry'ler (6)

2023 den sonra yargılanacaklar listesi

üçbeş tane göstermelik maşa dışında kimse yargılanmayacaktır. umarım tüm ülkedeki vatandaşlar kendi kendilerini tarafsız bir şekilde yargılar ve kendi kendilerini ya aklarlar ya da en ağır cezaya mahkum ederler.

fakirler akşamları ne yapıyor sorunsalı

aile reisi: asgari ücrete 12 saat mesai yaptıktan sonra eve geliyor. canı çıkmış garibimin çucuklara birşey götürememenin mahcubiyeti eşliğinde çocuklar sarmasa, eşi sohbet etmek istemese bir aksilik çıkmasa da bir iki lokma birşey yeyip uyuyayım ki yarın asgari ücretimin hakkını fazlasıyla vereyim derdinde.

ailenin sultanı: akşama kadar çocuklar ev işleri derken iyice bunalmış dört gözle eşini bekler. eşi gelince biraz sohbet etmek belki evinin önünde bir tur atmak ister her gün aynı hayal ama yine aynı hayal kırıklığı. bezmiş olan adam eve gelir yemek yer ve uyku. kızar biraz duruma hayalleri her günkü gibi yıkılmıştır ama yine de içten içe hak verir adama.

çocuklar: okul iyi geçmiştir annesi ellerinden tutar babasının yanına götürür ve eşine çocuklarının başarısından sevinçlerinden bahseder baba bey sadece aferin der. aslında çok şey demek ister ama hayatı boyunca ezilmiş sömürülmüş bir adam duygularını ifade edemez. çocuk da biraz kızar ama affetmez annesi gibi büyüyünceye kadar.

hapisten bile zor bir hayat sanırım hayal bile kuramıyorsun hiç yoktan hapiste tahliyeden sonraki hayatın hayaliyle yaşıyorsun...

15 temmuzu anlamayanlara cevabını 2023te vereceğiz

reis bu cahiller 2023 te de anlamazlar. bence cevabı şimdiden verelim. uzun uzadıya anlatalım hatta direkt sandığa gidelim bir zihniyetin son noktasını koyalım reis. ekonomimizdeki şahlanma, fırsat eşitliği, adalete olan güven, düşük enflasyon, üretim, liyakate verilen önem, diplomasideki başarılarımız, sağlıktaki başarılarımız, eğitim sistemindeki başarımız, güvenlikteki başarılarımız, siyaset kurumuna olan güvenimiz hat safhadayken bitirelim bu işi bitirelim ki artık ayağımıza taş değmeden ülkemizi dünyanın süper gücü haline getirebilelim. yoksa bu nankörler hizmetleri daha çok baltalarlar pandemideki başarıları bile göremeyecek kadar körler. acil durum yönetimi bile bilmezler biraz kapandık sonra tamamen kapandık (bir Allah'ın kulu dışarı çıkmadı kira yardımları yemek yardımları ) 1 sene sonra ve noldu virüs? tabiki bitti gitti şükürler olsun. nasıl virüsü bitirdiysek bu virüslü zihniyeti de sandıkta bitirelim. senin nasıl yüce gönüllü, affetmeyi seven ve birleştirici (ki kendi adıma ben vatan hainleriyle birleşmek istemiyorum) bir lider olduğunu biliyoruz ama lütfen bu kadar alçak gönüllü olma ve artık bir an önce sandığa gömelim şu kadir kıymet bilmezleri...

ferhan şensoy

(bkz: hassiktir be rıfat abi)

yalnızlık

enteresandır vesselam. insanın canı sıkılır muhabbet edecek kimsesi yoktur. derdi vardır doğal olarak dertleşecek, yardım isteyecek, akıl alacak kimsesi yoktur. hatta bazıları o kadar yalnızdır ki hiç tanımadığı muhabbeti olmadığı birine aşık bile olabilir bu insan. hatta ayrılır ondan haberi olmaz karşı tarafın. yaş ilerledikçe korkmaya başlar tek başına çay içmekten, film izlemekten, gezmekten. ama iyi yanları da yok değil. davetli misafiri bile olmayınca davetsiz misafiri de olmuyor insanın filmin en can alıcı yerinde telefon çalmıyor. arkadaşın vs olmayınca kimseyle küsmek, tartışmak vs. olmuyor. belki de iyi yanları kötü yanlarından fazladır lakin yine de Allah'a mahsus olan yalnızlık insanlar için biraz ağır olabilmekte kimsenin yalnız kalmaması dileğiyle.

yazarlar nicklerinin gerçekliğini kanıtlıyor

sikime kadar.