entry'ler (18)

yazarların kilosu

arada buraya yazayım ki gaza gelmiş olayım. 113.2.
edit: alınmıyorum beyler, fazla bir kilo sonuçta ayıp etmişim o kadar yerken. boyum da çok uzun değil ben de isterdim 185lik olmayı ama boy da 170. 70 olana kadar arada buraya yazacağım. sonra kas yapmaya başlarım diye düşündüm.

en alıngan burç

koç burcuyum kızların söylediğine göre koç en alıngan olmayan burçlardan biriymiş. balıklara hep alıngan diyorlar bir de yengeçlere galiba.

gök gürlemesi

orgazm kadar keyiflidir dinlemesi. 4-5 gün önce istanbul’da camlar bile sallanmıştı, huzur vericiydi.

şişko

efendim? +110 olarak bu sıfatı sonuna kadar hak ediyorum.

en son okunan kitap

mavi tüy-richard bach. bana göre richard bach’ın en iyi kitabıdır. bir mesihin hikayesini anlatıyor ama aynı zamanda sorgulanan bir din olgusu da var. ayrıca richard bach ile ilgili bir bilgi vermek isterim. kendisi johann sebastian bach’ın soyundan geliyor.

vatan şaşmaz in öldürülmesi

unutulan olay.

en güzel geçirdiğin yıl ve sebebi

2014. 22 yaşındaydım 2. üniversiteme başlamıştım asıl istediğim bölümü okuyordum, en yakın arkadaşımla barışmıştık(3 sene küs kalmıştık ne yazık ki) fakültemde her şey çok güzel gidiyordu bol bol kitap okuyordum. hayal gibi bir yıldı.

çaylaklık süresi

4 gün oldu, bazıları 70+ gün yazmış umarım o kadar uzun sürmez sıkılıyorum tek başıma.
fikir olması açısından yazıyorum 17.06.2019 12.30 itibariyle yazar oldum. 6 gün çaylaktım.

patlayan şeker

uzun zaman sonra geçen gün girdiğim markette rastladığım şeker çeşidi. en son 4 sene önce bir arkadaşım pakette kalan son kısmını bana vermişti, ondan da öncesi herhalde 10 sene öncedir. ne büyük bir zevktir o ağıza attıktan sonra ağzı açıp sesi dinlemek ve şekerlerin uçuşunu görmek. keşke her yerde satılsa.

matematik

matematik doğanın dilidir. tüm olayları matematikle ifade edebilirsiniz, kendi başına büyüdür matematik.
herkesin korktuğu o türev integral ise her şeyin yapı taşıdır, en basitinden hacim alan hesapları hep integralden gelir. herhangi bir şeyin zamanla veya başka değişkenle değişimi, en basitinden ivme, hız, bunlar hep türevdir.
birbirimizle iletişimimizi, interneti sağlayan electromanyetik dalgalar diferansiyel denklemlerle çözülür. bunlar hep türev integral içerir.

mutluluk

mutluluk hakkındaki en farklı ve en güzel tanımlardan birini zülfü livaneli yapmıştır bence "bir kedi, bir adam, bir ölüm" kitabında:
"herhalde mutluluk dedikleri de bu olsa gerek: biraz güvenlik, biraz can sıkıntısı."

çaylak

ne yazık ki içinde bulunduğum sınıf. ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.

asmr

özel bazı durumlarda birini izlerken, duyduğunuz ya da gördüğünüz her şey sizin beyninizde ufak karıncalanmalara sebep olabilir. ayak parmaklarınızdan yukarı çıkan ya da ensenizden aşağıyı inip ürpermenize sebep olan bu özel ses, görüntü kaynaklarına asmr deniyor. uykudan önce çok iyi geliyor.

oje

el ve ayak tırnaklarına sürülen bir tür kozmetik boya. çeşitli markaların ürettiği rengarenk, simli, mat, parlak çeşit çeşit ojeler mevcuttur. özellikle son yıllarda kadınlarda desenli oje sürme akımı çok revaçta.

makarna

öğrencilerin vazgeçilmesi olan yemek. aslında gayet de faydalı bir besindir, b vitaminleri açısından zengindir. durum buğdayından yapılır. aşırıya kaçmazsanız ve al dente usulü pişirirseniz glisemik indeksi düşük olur.

çikolata

maya dönemine kadar uzanan, kimbilir belki daha eski; oral yoldan alınan güzelleştirici. bunu önce bereket tanrıçası sahiplenmiş, yani tarihte öyle sonra afrodit duruma el koymuş.

anksiyete

diğer anlamıyla kaygı bozukluğu. olur olmadık yerlerde duyulan endişe, örneğin marketin ortasında. arkadaşım bunu bir dönem sıklıkla yaşıyordu, şimdi azaldı ataklar. yoga ya da kısa süreli de olsa meditasyonlarla azalabiliyormuş.

metro turizm

otobüs yolculuğu yapabileceğiniz turizm şirketlerinden bir tanesi. yapmasanız daha iyi tabii can sağlığınız için.