entry'ler (39)

quaresmatique

bazı entrylerinde şımarıklık had safhada olsa da tuttuğum bi yazar. lafını esirgemememesi, sığ olması olumlu, bazen sırf muahalefet olmak için sivrilik yazması ve saçma sapan nick i de olumsuz.. ama sevdim bu çocuğu.
(bkz: allah razı olsun)

hrant dink e laf ediyorum ilgi cekiyorum

vardır böyle birşey.ama hrant dink'i savunuyorum, çakma aydınlık yapıyorum, aydınım, entelim, batılıyım, modernim durumu da yok mudur sorarım size. öldüğüne hepimiz özüldük bu adamın ama eline posteri kapıp hepimiz ermeniyiz diyen adama laf ederim ben arkadaş. sadece hepimiz hrant'ız dersen eyvallah, ben de derim ama sırf aydınlık edicem, etrafıma modern, batılı imaj çizcem diye kendime ermeni demem. bakın ne düşünüyorum haklarında
(bkz: allah belanızı versin sığ çakma milliyetçiler)
(bkz: allah belanızı versin kıçımın aydınları)
(bkz: bela okuma lan)

besinci neslin cok sinirli olmasi

kuru iftiradır. melek gibi adamlarız biz..

sevgiliyle dolasirken bakan hoduk

(bkz: abdestsiz allah ın adını ağzına alma)

bilkent üniversitesi

kıskananların yaptığı fakir fukara edebiyatının aksine , herşeyin ayarında olduğu, her çeşit insanın olduğu, eğitimin güzel, sosyal imkanların kusursuz olduğu canım okulum. herkesin altında cip varmış eeabi, hocalar alemlere akıomus abii,6 tane bentley in kaza yaptıı tek okul abeeii gibi spastikçe söylemleri yapanları yaratan yarabbime havale ediyorum. ayıca zengin olmak suçmu ulan.

sagopa ceza kavgasi yapan embesil hiphop cular

bunların kendine hayrı yoktur.hakkaten embesildirler. ulan amık, adamlar kavgalı die sen illa bi gruba dahil mi olacan, hiphop seviyosan, ikisininde yaptığı güzel şarkıları dinlersin, güzel birşeyi sırf sagopa yaptı die dinlemeyen cezacı adamdan bi yol olmaz. be gerzekler, biraz zeka sahibi gibi davranın, mahalle bakkalınızın önünde kafanızın üstünde hoplaşırken böle mal bişeyin kavgasını yapacağınıza adamakıllı şeylerle uğraşın.
(bkz: haspinallah)

anayasa hukuku

zor derstir. umarım allah beni ve benim gibileri muvaffak eder diye durur durur iç geçiririm inanır mısınız. ama salt teorik değil, güncel olaylarla işlenirse sorun kalmaz sanırım.
(bkz: azimle sıçan duvar deler)

içi güzel diye çirkin biriyle evlenen çirkin insan

kötü bi olaydır.kesinlikle içi güzel diye birisiyle evlenilmez. tip noksanlığı, bazen maddi durum, bazen de zeka gibi etkenlerden dolayı presentable kişiler tarafından talep görmeyen (kıyamam) insanlar, zar zor buldukları eşlerini sağa sola reklam olsun diye 'ama içi güzel abi' diye yansıtır. yani sonuç olarak, taş olsun da, isterse hapçı olsun..
(bkz: al işte)
(bkz: manyak mıdır nedir)

celik in hep nezleymis gibi cikan tuhaf sesi

90 lı yıllarda türk popunun gözbebeğidir çelik.nazına ölüyorum,dilberim,hercai,yaman sevda ve daha niceleri...ama bu adamın ne idüğü belirsiz bi sesi vardır ki her şarkıda aynıdır, genzinde iğrenç yeşil bi sümük warmıs gibi çıkar bu ses, nezle imajı çizer,burnundan nefes verse bütün içini boşaltacak gibidir. o sesi özledik orası ayrı..

fakirligin siyahligi

inanılmaz bi renktir. esmer diyerek kestirip atmamak gerekir bu rengi.1 saat önce banyo yapmış olsa da pis görünür, bunlar genelde 19-21 yaş arası dayıları tarafından milli edilirler.. tuhaf gerçekten, acayip bi renk

beşinci nesil yazarların hor görülmesi

sıfatsızların kendi küçük dünyalarında kendini tatmin etme hareketidir. zeka katsayıları yüksek olsa gerektir bunların.
(bkz: kimi eziyosun arkadaşım)
(bkz: dağıtırım ulan)

laiklik

kişiler değil ancak devlet laik olabilir. aksi takdirde günümüzde olduğu gibi toplum laikler ve laik olmayanlar(dinciler) gibi beyinsizce hizipleştirilir ve bazı güçlerin tuzağına düşülür. ayrıca akp'nin laikliği yeniden tanımlama isteğinin altında yatan amacı biliyor ve ailecek kınıyoruz. ha bide ota boka laiklik edebiyatı döktüren zihniyete bir çift sözüm var: böyle önemli kavramları ayağa düşürürseniz şekerlerim, o kavram ne kadar doğru olsa da, siz ne kadar bağlı olsanız da insanlar bıkar,rutinleşir ve değerini yitirir. akıllı olun be kardeşim

ali lukunku

değeri anlaşılmamış topçu. bu adamı sevenle ya da beğenenle rastlaşmadım henüz ama hakkaten iyi bir oyuncuyduisırf dana gibi ve zenci olduğu için bu eleştirilere maruz kaldığını düşünüyorum.haa beşiktaş'ta ister misin derseniz hiç gereği yok..

türkiye komünist partisi

kim ne derse desin ahmak yuvasıdır.kömünistler değil,bu parti içinde yer alan komünistler ahmaktır. be embesiller, kürt halkının haklarını savunmak değil sizin amacınız, toplumu analiz etmekten yoksun gerzekler, eşitlik değil sizin savunduğunuz şey. kürtlerin hakları, eşitlik hakkı öyle lisedeki ilgi çekmeye çalışan haşarı çocuklar gibi saçma sapan eylemler yaparak savunulumaz. tek yol devrim demekle, kıçına kadar saç uzatmakla, iki üç tane anarşik dergi okumakla olmaz bu işler. bu kafayla yüzde bir oy bile alamazsınız tabi.

tuncay şanlı nın gol sonrası yaptığı sus işareti

birgün o parmağı biri alıp, biyerine sokcak ama ne zaman.. ama o kadar da yadırganmaması gerekir, belki de kendiyle özdeşleşen bir sevinci olsun istiyodur
(bkz: shearer'in gol attıktan sora elini kaldırıp koşması)

fotoğraf çektirirken rocker işareti yapmak

rezilliktir.pespayeliktir.lan sinirim kalktı şimdi. ezikliğini, rocker kimliğine bürünerek atmaya çalısan embesilin yapacağı eylemdir.gördüğüm yerde indiririm çok afedersin.

düşünceye saygı göstermesini beceremeyenler

bu insanlara faşist demek, kolaycılıtan başka bişey değildir. diyelim ki sen okumuş etmiş, bilgi sahibi adamsın, sokaktaki kör cahil adam gelip sana , senin emin olduğun bi konuda atıp tutarsa saygı gösterir misin, göstermen mantıklı mı.bilmeyen adamın düşüncesine saygı gösterilmez,buna faşistlik denemez. saygı göstermemek hakkımı faşitlik olarak algılayan zihniyet de faşisttir. mantıklı olun gençler.
(bkz: idiot babandır)

komünist

bunlardan iki tip vadır.ilk tiplemeler sokakta yerde oturup satanist müzik dinlemeyi seven, aslında hiçbişey bilmeyen, sırf çevresine uyum sağlamak, dışlanmışlığın verdiği ezikliğin bir sonucu olarak komünisttir.sırf yakısıklı diye che' yi severler falan..gerzektirler.ikinci tiplemelere ise hep üzülmüşümdür.bunlar çok zeki olurlar, bilgili, donanımlı, genel külltür sahibidirler.düzenli olarak okurlar, oturup iki çift laf edebilirsin. ama bu donanımlarını,zekalarını komünizm ütopyasına, zavallılığına harcamaları beni kahreder. iyi hatip olurlar genelde, tartışmalarda hep bilgilerini döktürür, insanları etklilerler. ama gel gör ki, hayalperestliktir gomonizm, çaresizliktir. insanları etkiledin de noldu yoldaş.
(bkz: yapmayın çocuklar)

yaran deyimler

ölüden göt istemek.

besinci neslin seri eksi oy veren ibneyle imtihani

bakıcaz, görücez..
(bkz: olum aklıllı ol)