entry'ler (120)

banished

harika bir city-building oyunu. 2-3 gün sizi bilgisayara hapsediyor ancak binaların kısıtlı olmasından dolayı bu iki-üç günün ardından sıkıyor. her şeye rağmen güzel oyun.

şuan steam'de indirimde ve 10 dolar gibi bir fiyatı var. kaçırmayın derim.

kazım koyuncu

gece gece yine aklıma düşmüş, çok büyük bir sanatçı.

sanatçı kimliğinin dışında ona hep abi gözle baktık çoğumuz. ah be abi. sana yakışmadı ölüm. ölümün aklıma gelince "hayde" şarkında ki şu söz aklıma gelir.

"ben daha yeni başladum."

keşke yaşasaydın abim be.

13 nisan 2014 fenerbahçe mp antalyaspor maçı

fener attı. 2-1 olan maç.

13 nisan 2014 fenerbahçe mp antalyaspor maçı

canerin astığı maç.

9 aylık bebeği cinayetle yargılamak

pakistan'da gerçekleşen bir olaydır. 9 aylık bir bebeği nasıl böyle bir şeyle suçlayabilirler, benim aklım almıyor.

haber linki için ;

http://ulu.so/u3cscz

chplilerin her seçim sonrası ağlaması

şahit olduğumuz durumdur. mağlubiyeti kabullenemediklerinden kaynaklaniyor olmasi kuvvetle muhtemel.

(bkz: çok enteresan)

yeter lan ağlamayın birdaha yenmeyeceğiz söz

(bkz: ağlayacaksanız oynamayalım)

yeniden sayım yapılacak iller

bir şeyi degistirmeyecek olan sayimlardir.

yüzde 45 müslümal

sinirden catlayip, kendini hakaret ederek tatmin etmeye çalışan bir başka muhalifin zırvalaridir.

30 mart 2014 türkiye yerel seçimleri

akp\'nin oy üstünlüğünü kurduğu seçimdir.

bu seçimin sonuçlarına ne olursa olsun, kim kazanırsa kazansın saygı duyulması gerekir. sadece bu seçim değil her seçim için geçerli bu durum. her ne kadar dalga geçsenizde, sevmesenizde, istemesenizde halk bu iktidarı istiyor. ve buna bütün türkiye halkı saygı duymak zorundadır.

ama yok biz kazanamayınca iktidar partisine bok atacağız, \"elektrikler yok, hile var\" diye ağlayacaksanız yapacak bir şey yok. her seçimde olduğu gibi yine ağlarsınız böyle. neyse.

(bkz: ağlayacaksanız oynamayalım)

chp nin türkiye genelinde yüzde 30 alamaması

(bkz: babayı almak)

cemaatin gücü

seçim sonuçlarına hiç bir etkisi olmayan güçtür.

ne oldu lan? cemaat cemaat diye büyüttüğünüz bu muydu?

dayz

aldığım ve oynamaya koyulduğum oyundur. varsa oynayacaklar mesaj atsın oynayalım.

oyun hakkinda incelemem su sekilde.

oyun daha alpha asamasinda olduğundan bir çok bug ,hata ve eksiklik mevcut. yapımcılar zamanla gelen güncellemeler ile bu eksikliklerin giderileceğini söylüyorlar. diger yandan oyun biraz pahali. 30 dolar. suanlik sadece steam üzerinden satışı gerçekleşiyor. ve yapımcısı oyun hakkında yaptığı satış politikasi açıklamasında fiyatların gittikçe artacagini, oyuncularin indirim beklememesini söylemiştir.

oyuna gelirsek. oyun an itibariyle cok hatali. ama gerçekten bir arkadaşınız ile birlikte dağ, bayır, çayır demeden gezebilme, şehirlerde dolaşabilme şansınız varsa durmayın alin. ben tek başıma oynuyorum ve beni 10 saat boyunca oyuna bagladi. olsenizde hevesinizi kaybetmeden yeniden heyecanla baslayabiliyorsunuz.

oyunda sıkıntılı bir durum daha var. optimizasyon sıkıntısı. bu dertten dolayi en baba pc ler bile oyunu yüksek ayarlarda oynayamiyor. herkes low-medium ayarlarda takılıyor. şehirlerde ise durum daha feci. fps yerlere iniyor oyun oynanmaz hale geliyor. bu sorunun suanlik tam bir çözümü yok çünkü sorun oyunun kendinden kaynakli. galiba arma 2'nin motorunu kullandigindan arma 2 de eski bir oyun olduğundan bu tür sıkıntılar ile oyuncular karsi karsiya kaliyor.

almali miyim yani? kafami karıştırdın şimdi diyenlere gelince.

dostum bu optimizasyon sorunu için pek bir çözüm yok ve ileride çözülecegini sanmıyorum. bunu dikkate alin. pc bilesenleriniz iyinin üstündeyse oyun hakkinda düşünün. eger iyi bir bilgisayariniz yoksa sakin bulaşmayin boşuna 30 dolar vermeyin. he ama belki ileride bu sorun düzelir.belkide düzelmez. orası muamma.

oyunda hatalar ve eksikler var dedik. bu oyunu sıkıcı bir hale getirebiliyor bazen. mesela araçlari suan kullanamıyoruz. her yere tabanvay gidiyoruz. sürekli koş koş insani sıkıyor. araç eklentisinin ileri ki sürümler de geleceği söyleniyor. ama bana göre en az 3 ayi var daha baslica yenilikler icin.

tabi bu söyledigimiz hatalar ve eksiklikler bir eleştiri değil sadece söylüyoruz. neden değil? çünkü oyun daha alpha'da. bu hatalarin olmasi gayet gayet normal. hala çıkıp bu hatalar üzerinden " almayin ulan bok gibi oyun" diyenlere aldiris etmeyin. oyun yavaş yavaş kendini duzeltecektir. dediğim hususlara dikkat edin ve kararinizi verin.

iyi bir sisteminiz yoksa ama oyunu oynamak istiyorsaniz biraz bekleyin. bakarsiniz optimizasyon sorunu üzerinde calismalar varsa oyunu alırsınız. ama baktiniz yok daha fazla umutlanmayin derim. zira 500 liralık ekran kartlarında kasmalar yasaniyor.

iyi bir sisteminiz var ama hatalar canınızı sıkıyorsa hemen alin. oyunun bu küçük detayli hatalari ve buglari ileride düzelecektir. bundan emin olun. ileride fiyati artacak diyor yapimcimiz. o yüzden alin kenara koyun yeri gelince açar keyifle oynarsiniz. bosu bosunada ileride para bayilmazsiniz. zira ben tam sürümde 50-60 dolar civarinda olabilecegini düşünüyorum.

oyunun tam sürümünün 2015 te cikacagi hakkinda bir duyum aldim ama ne derece doğrudur yanlıştır bilemem. neyse efendim benim oyun hakkında ki düşüncelerim yukaridaki gibi. oyunun kendisi gayet güzel. her türlü detay var ama her türlü hata ve sıkıntı da var. karari kendiniz verin. 30 dolara deger mi? bence suan icin degmez ama gelecegi düşünürsek kesinlikle değer. fiyat artmadan kaçırmayın derim. iyi oyunlar dilerim.

xbox u için alevlerin içine atlayan adam

ABD'nin Kansas eyaletinde yaşayan bir vatandaştır. uyandığında evinde bir yangınla karşılaşmış ve evden hemen çıkmıştır. daha sonra xbox'ını evde unuttuğunu farkedince tekrar eve dalmıştır. enteresandır.

http://ulu.so/uy2hzk

erdoğan ın babamın oğlu olsa tanımam demesi

(bkz: bakanın oğlu)
(bkz: babamın oğlu)

düşündürmüştür.

bir baba hindi

"fethullah hoca'dan bir baba hindi" versiyonu çıkmıştır. güldürmüştür.

http://www.youtube.com/watch?v=m97QkN-zNlo

burak yılmaz

bir sene öncesine kadar ronaldo ile karşılaştırılıyordu. şimdi amatör lig'de top koşturan santraforlarından farkı yok.

the mentalist

29 eylül 2013'te yeni sezonu başlayacak olan dizidir. merakla bekliyoruz.

leyla ile mecnun

ilk önce behzat ç. şimdi leyla ile mecnun... ne denir ki bu kafaya?

17 ağustos 2013 torku konyaspor fenerbahçe maçı

mert'in penaltı kurtardığı maçtır.